כישלון בחשבון 600843
איך זה שאנשים בוגרים מדברים על עלייה באחוז הזכאים לבגרות כדבר חיובי שצריך לשאוף אליו ?
כישלון בחשבון 600844
זה הכי מדיד והכי קל. זה גם מאפשר שליטה בחומר הלימוד. תאר לעצמך שהיו משאירים למורה יותר חופש בהוראת האזרחות? זה היה אסון! עוד תלמידים היו עלולים לבדוק את מהות הדמוקרטיה הישראלית?
כישלון בחשבון 600882
ל"מהות הדמוקרטיה" בגרסת אדר כהן כוונתך?
ההצלחה הגדולה ביותר של השמאל הישראלי - וכשלונו הגדול ביותר של הימין הישראלי - היא יכולתו של השמאל לשמר בידיו עד עצם היום הזה את מוקדי הכח במדינה, למרות "שלטונו" הממושך של הימין.
יש לקוות שהימין בישראל יאזור אומץ ותבונה ויעשה בהקדם כמעשה הנשיא המצרי החדש, מורסי, אשר לאחרונה פיטר את הצמרת הבטחונית המצרית.
כישלון בחשבון 600884
הימין תמיד מתלןנן על חוסר דמוקרטיה אמיתי במדינה אבל כשהוא מביא דוגמאות החביבות עליו, הן תמיד לקוחות משכנינו הידועים במישטרים הדמוקרטים המופתיים שלהם ובהקפדתם על זכויות האדם.

אמור לי איזה דוגמאות אתה נותן ואומר לך מי אתה.
כישלון בחשבון 600898
דבריך מנותקים לחלוטין מהמציאות. גם קלמן ליבסקינד. העיתונאי התחקירן הזה מופיע כאן כאידאולוג. אין הצלחה לשמאל בישראל. הבעיה הגדולה של הימין היא שהוא -לפחות חלקו- מנסה להופיע כדמוקרטי למרות שהDNA שלו איננו כזה. בקשר חתכנית באזרחות: שום תכנית באזרחות אינה אפשרית בישראל אלא אם היא תפעל כנגד השלטון. כל ניתוח הגון על פי עקרונות כלליים של משטר דמוקרטי, יגלה כשלים מאד בסיסיים אצלנו. נכון, הבחירות מתנהלות בסדר.
כישלון בחשבון 600899
"שום תכנית באזרחות אינה אפשרית בישראל אלא אם היא תפעל כנגד השלטון"?!
כישלון בחשבון 600900
הדגשתי ''בישראל''. מדינת ישראל מתנהלת באופן מאד בעייתי מבחינת הדמוקרטיה ולכן הבעיות בהוראת האזרחות-ריבוע המעגל.
כישלון בחשבון 600901
אל פחד. הבעיה המרכזית בהוראת האזרחות נפתרה לא מכבר. שאר הבעיות ייפתרו אחת אחת.
כישלון בחשבון 600911
הכשלון המהדהד של הימין הוא המשך שרידותם של שמאלנים ספורים בשירות המדינה, בתקשורת, ובאקדמיה. מצד שני, הימין לא באמת לוקח ברצינות את הפרוייקט של ''ניקוי'' המדינה משמאלנים. הימין עושה קולות כאלה, רוצח ראש ממשלה מדי פעם, מכנים שמאלנים לכלא מדי פעם, ובעיקר מייבש את החברה האזרחית. אבל אין לממשלות בישראל מדיניות פאשיסטית עקבית, למרות הרצון העז של סתם יהודים להשליך את מחצית העם לים.
כישלון בחשבון 600917
"שמאלנים ספורים" = בערך 95%
כישלון בחשבון 600921
על פי המספר הזה אתה ממוקם בצד הימני של קבוצת מיכאל בן ארי.
כישלון בחשבון 600925
3% מהמצביעים, 95% מעמדות הכח במדינה
כישלון בחשבון 600972
לא עולה כסף לשחק עם המקלדת.
כישלון בחשבון 600936
דמגוגיה שמאלנית טיפוסית, כרגיל.
פיטורי אדר כהן אינם שקולים להשלכתו לים (בפרט כשמדובר בחוף הים ולא בלב-ים).
לא ברור לי כיצד, מצד אחד, אתה מדבר על ''שמאלנים ספורים'' ומצד שני אתה מדבר על השלכת ''מחצית העם'' לים.
כישלון בחשבון 600942
יש תפקידים לא מעטים שבהם אתה צריך להוכיח נאמנות מפלגתית, כאילו השנה היתה 1950.
בעיתונות כמעט לא נשארו שמאלנים. נשארו רק תלונות על קיומם של שמאלנים.
כישלון בחשבון 600944
אדר כהן לא נולד בתפקיד הזה. לפניו כיהנה בו אסתר ברנד. מתנחלת. תושבת קדומים. פגישה אחת איתה הספיקה לפרופ' ענת זוהר כדי להודיע לה שהיא לא ראויה להמשיך בתפקיד. ברנד פוטרה, אדר כהן קיבל את המשרה. כל נוטרי חומות הדמוקרטיה, שמפוצצים עכשיו את גלי האתר, שתקו אז כמו דגים. כשממנים את החבר'ה שלהם או כשזורקים הביתה את האויב, זו התקינות בהתגלמותה. כשמחליפים אותם, הדמוקרטיה הישראלית קורסת.
(הקרדיט לליבסקינד, אחד מהעיתונאים היחידים מהימין)
כישלון בחשבון 601057
אם היא תושבת קדומים אז היא לא אזרחית - איך היא תדע ללמד אזרחות?
כישלון בחשבון 601070
גזענית
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601075
דיון 2142
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601084
גם מודיעין אינה חלק ממדינת ישראל, לפחות לפי כמה אנטישמים. אז מה?
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601087
תגובתי הקודמת (תגובה 601075) וכן גם תגובתי הנוכחית עניינן בשיח הקטן שבינך לבין ברקת בעניין אסתר ברנד, והן מהוות חריגה ממדיניותי העקרונית שלא להגיב לדברי הדמגוגיה שאתה ממלא בהם את האתר.

מודיעין איננה שייכת לעניין. חלק קטן מאוד ממנה הוא שנוי במחלוקת. האיחוד האירופי עידן מיד את הכרזתו בעניין זה ועיריית מודיעין עצמה, והעומד בראשה, לא הכריזו מעולם הכרזה כזו.

עיריית אריאל והעומד בראשה כן הכריזו, (מעניין האם ניתן להסיק מדבריך שגם הם אנטישמים. רון נחמן, למשל, אנטישמי?), ואם אריאל עצמה וראש העיר שלה (וממייסדיה) כן הכריזו, ובכך, מדעת או שלא מדעת, הביעו הסכמה עם המשפט הבינלאומי בנקודה זו - זה מעמיד באור שונה לחלוטין לא רק את העיר הנ"ל אלא בכלל, את ההתנחלויות הנמצאות גיאוגרפית באופן מוחלט - לא רק חלק קטן בהן אלא כל שטחן - מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

לאור כל אלה, יש טעם לפגם בכך שמי שבחרה שלא לחיות בגבולות מדינתה, מונתה ע"י המדינה הנ"ל ללמד בני ישראל אזרחות. למה הדבר דומה? עם כל הכבוד ולמרות כל ההבדלים (חזותיים ואחרים) - מפמ"רית שכזו הריהי כדוגמנית היושבת בארה"ב, מגיעה לביקור במולדתה ומסבירה מה צריך להשתנות ומה צריך להשתפר, לטעמה, בערכיהם ובהתנהגותם של "הישראלים".
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601091
ההתחמקות המשפטית של אריאל איננה ממין העניין (בוודאי כאשר מס הכנסה ושאר רשויות המדינה לא מכירות בטענה הזו, ודיירי אריאל לא פטורים ממס או משאר החובות שישראלים *בארץ* חייבים בהם וכאלה שדרך קבע גרים בארץ פטורים מהם.
ברנד היא אזרחית ישראלית, גרה במקום שאיננו מדינה זרה ושישראל טוענת לזכויות לגביו, והוא דה-פקטו (כרגע) חלק ממדינת ישראל (גם בהתעלם מכך שטענת עיריית אריאל הייתה בעיקר הפוך-על-הפוך). הדחתה על רקע מקום מגורים ו*אז* טענה שהדחת אדר כהן על רקע דעות פוליטיות פסולה, היא צביעות גמורה. טענה כאילו היא גרה מעבר לים ו'מגיעה לביקור' (כל יום...) בעבודה, לא רק שהיא השוואה שאיננה ממין העניין, אלא שמעידה היטב על ירי החיצים ואז סימון המטרה, ובמילים אחרות: נגד ימנית כבר תימצא הסיבה למה פיטורים על רקע פוליטי רצויים ומותרים, אבל נגד שמאלני? ז'דנוב! פאשיזם!
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601191
אתה והפריפרי מטים את הנושא בשיטת "אבל גם מודיעין..." הפריפרית. כל סיפורי ההתפתלויות המשפטיות של אריאל לא מעניינים ולא שייכים. יש דבר אחד בדיוק שהוא מעניין ושייך: עירייה - גוף רשמי - הכריזה בבית משפט כי העיר שהיא מנהלת איננה חלק ממדינת ישראל. אפשר להודות בזה או לא, אפשר לעמוד על הראש ולעשות שמיניות ברגליים - אבל זה היה, זה קרה, זה הוצהר, ולא משנה התחמונים והפליק-פלאקים שמקודם או אחר כך.

ובכך, שלא ברצונה ו"לא בכוונה", הביעה העירייה הנ"ל הסכמה עם החוק הבינלאומי והמוסדות הבינלאומיים בעניין בעייתיותן החוקית של ההתנחלויות.

הקשר בין אריאל וקדומים: שתיהן בשטחים. הקשר בין קדומים לגברת ברנד: היא חיה שם. בתגובה 600944 מצוטט קלמן ליבסקינד שמתרגז על כך ש"נוטרי חומות הדמוקרטיה שתקו כמו דגים". על כך אמרתי: הגברת חיה במקום שאיננו נמצא בגבולות מדינת ישראל, כך שמלכתחילה היה במינויה לכהונת הפיקוח על נושא רגיש כהוראת האזרחות והדמוקרטיה טעם לפגם. וגם אם אף אחד מלבדי לא נותן על כך את דעתו, וגם אם איותר אני לבדי, אף על פי כן נוע תנוע - טעם לפגם!

ומשהו לגבי ה"עוול הקשה" שנעשה לברנד (תגובה 601093).

ייתכן שבאמת נעשה לה עוול, אם כי זו דרכו של עולם וזו דרכה של הפוליטיקה. כשנכנס נשיא חדש לבית הלבן, הוא משלח לדרכם, או בלשון האמריקאית - הוא "משחרר מתפקידם" עובדים רבים, ומכניס אל הבית הנ"ל את אנשיו-שלו. בכגון אלה ביטא פעם האופוזיציונר הותיק מנחם בגין ז"ל את חלומותיו ותשוקותיו במשדר בוקר ברדיו, טרם נהיה לראש ממשלה, ואמר, קצת לאחר תחילת כהונתו של ג'ימי קרטר: "זה יופיה של הדמוקרטיה".

זה מה שעשו יולי תמיר וענת זוהר. האם פיטוריה של ברנד היו באמת פיטורין? האם היא באה בבוקר לעבודה ונאמר לה: "קחי את הדברים שלך ולכי מפה"? מה שנקרא בסיפור הזה "פיטורין" (גם בלשון הכותבים והכתבנים למיניהם וייתכן שגם בלשון הרשמית), קרה כפי שקורה בהרבה מקומות אחרים: תקופת הנסיון שלה קרבה אל סיומה והיא קיבלה מכתב ובו נאמר כי עם תום כהונתה לא יחודש החוזה עמה.

שלא כמצעד יוצאי הבית הלבן, צעדה ברנד אל בית המשפט. שם הוצעה לה בלא מלחמות וכנראה אף ללא תהליך שיפוטי של ממש, פשרה שבני ישראל הפשוטים והרגילים אינם חולמים על שכמותה: בנוסף על פיצויי פיטורין סטנדרטיים (או יותר מסטנדרטיים), היא תקבל סכום נוסף של מאה אלף ש"ח ע"מ שתמשוך את התביעה או את המה-שזה-לא-יהיה, הדבר ההוא שהיא הגישה. היא הסכימה מיד, קיבלה את העסקה ממש שם, בבית המשפט, תוך כמה דקות, בלי התייעצויות, בלי שיחה עם עורך דין - קיבלה מהר-מהר ורצה הביתה כל עוד נפשה בה.

יש לקוות שבכך הוקטן במשהו ה"עוול" הנורא שנעשה לה.

אדר כהן עשה לאזרחות כמה דברים טובים, ובין השאר הועלה המקצוע מיחידה אחת לשתיים, אבל למי אכפת, הרי האייל הפך מן המקום הנעים והתרבותי-יחסית שהיה פעם, לשלוחת התנועה הפריפריאלית להנחלת החובה הלאומית לחזור בחוסר-הכרה על ביטויים ממחלקת "גזען", "גזענות", "נאצים", וכיו"ב.

עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601214
נענה בנימוס גדול מן הראוי ובקיצור:
1. גם לו הייתה דעתך נכונה (והיא לא), וגם לו הייתה עיריית אריאל הסמכות הקובעת עבור כל מדינת ישראל (והיא לא), וגם לו היה מחוייב כל אדם לקפוץ לדום על כל דבר שעיריית אריאל אומרת (והיא לא), וגם לו היה בית המשפט מקבל את הטיעון (והוא דחה את העתירה, מה שמהווה טענה משפטית הפוכה הרבה יותר חזקה...) הרי שאלא אם אתה מתנגד לגביית מס הכנסה מישראלים תושבי יו"ש וזימונם למילואים כדי להגן על מדינת ישראל, אז זו שטות אפילו לשיטתך.
2. הפלפולים לא מסווים ולו כזית את השיטה הקבועה: בעד חופש דיבור (או דעה, או משהו), אבל תמיד מוצאים סיבה להחריג את הצד השני ממנה, כך שבסופו של דבר (מנימוקים טהורים לעילא, כמובן) מקבלים משוואה לפיה לשר מותר לפטר עובד ציבור (בתנאי שהוא ימני), אבל אסור לו לפטר עובד ציבור (בתנאי שהוא לא ימני), וכן הלאה - ואת התירוצים בונים מסביב למטרה הזו.
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601364
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601369
לא, פיקששת. הכיוון על המפה הפוליטית הוא נכון, אבל צריך להיות אייל ותיק מספיק ע''מ להצליח בניחושים האלה.
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601370
את וושאר הגזענים מטים את הנושא בשיטת "אבל עיריית אריאל..." הגזענית. כל סיפורי ההתפתלויות המשפטיות של אריאל לא מעניינים ולא שייכים. יש דבר אחד בדיוק שהוא מעניין ושייך: בית המשפט - גוף רשמי - הכריז כי העיר אריאל הינה חלק ממדינת ישראל. אפשר להודות בזה או לא, אפשר לעמוד על הראש ולעשות שמיניות ברגליים - אבל זה היה, זה קרה, זה הוצהר, ולא משנה התחמונים והפליק-פלאקים שמקודם או אחר כך.
עיריית אריאל: אנחנו לא חלק ממדינת ישראל 601371
מה בדיוק הוצהר?
אלמוני גזען ודמגוג 601093
הו הצביעות, אתה מתלונן על דמגוגיה ואז כותב את אחת התגובות הדמגוגיות ביותר באתר, ועוד מסתתר תחת האלמוניות. לא אתפלא אם אתה כותב באתר תחת שם קבוע, ורק בתגובה זו החלטת להיות אלמוני.
הלהטוטים המשפטיים של עיריית אריאל (שמלכתחילה לא הובאו אלא כדי לקבל מבית המשפט גושפנקא לכך שאריאל אכן כפופה לחוק הישראלי - ובכך אף הצליחו) לא משנים כהוא זה את העובדה שנעשה לגברת ברנד עוול קשה.
החזרה על השקר כאילו התיישבות יהודים בחבלי מולדתם ההיסטורית אינה חוקית - אינה אלא גזענות.
כישלון בחשבון 601085
ראוי גם לציין שגם הנאצים - כמותך - שללו אזרחות מיהודים
כישלון בחשבון 601089
מתי ברקת שללה אזרחות מיהודים?
כישלון בחשבון 601094
בתגובה 601057
כישלון בהשוואה 601136
אז היא לא שללה, לא ניסתה לשלול, לא קראה לשלול, לא הביעה תמיכה בשלילה, לא ייחלה לשלילה ולמעשה - לכל היותר התבדחה בנושא. אתה לא חושב שקצת הגזמת עם ההשוואות לנאצים?
כישלון בהשוואה 601144
ההסתתרות מאחורי ''סתם התבדחתי'' היא פחדנות לשמה. אם היא קלטה שהיא הגזימה עם התגובה הזו המינימום שעליה לעשות הוא להתנצל.
כישלון בהשוואה 601374
מטרת התגובה לא היתה להתבדח אלא לקנטר ומבחינה זו היא הצליחה מעל ומעבר.

<גם תגובה זו לא נכתבת ברצינות>

<כמו גם הדיסקליימר‏1 בסוגריים המשולשים>

1 איך אומרים דיסקליימר בעברית? הצהרון?
כישלון בהשוואה 601382
מודה באשמה.
אכן גזענות בכלל, ואנטישמיות בוטה עם ניחוחות נירנברגיים בפרט, כזו המצדיקה שלילת אזרחותם של יהודים באשר הינם יהודים (או באשר הינם "אוסט-יודן" נחותים), תוך כדי שלילת פרנסתם, מרתיחה את דמי.
ועדיין איני רואה בהודעה הנ"ל התנצלות ראוייה, בקושי תירוץ.
----
1. "תניית פטור"
כישלון בהשוואה 601383
אני מבין שגם מטרת תגובה זו אינה להתבדח אלא לקנטר.

ועכשיו נותר רק לבדוק האם סמיר קונטר.
כישלון בהשוואה 601384
גזענות! אנטישמיות! אוסט יודן! ----- מגיעה לי התנצלות!(דמיין עוד שורה של סימני קריאה)

אתה בטוח שזו תגובה קנטרנית? לי זה נראה כמו עלבון משולב ברגרסיה (לגיל שנתיים נדמה לי).

(דעתי על הגזען שעושה שימוש נרחב במילה גזענות הוסרה ביחד עם אשכול עכור).
כישלון בהשוואה 601553
אני אנסה, נגד הסיכויים, להוריד את טמפרטורת הדם שלך. אם אתה חושב שברקת מצדיקה את שלילת אזרחותם ופרנסתם של "אוסט יודן" נחותים, מדוע כתבת זאת בסוגריים, אחרי שכתבת שמדובר בשלילת אזרחותם וכו' באשר הינם יהודים? האם סביר בעיניך שברקת רוצה לשלול את אזרחותם הישראלית של כל היהודים?
כישלון בהשוואה 601750
לא כל ה''אוסט יודן''. רק אלה שגרים ממזרח לקו.
כישלון בהשוואה 601767
אה, את כנראה מתכוונת ל''איסט יודן'' אם כך.
כישלון בהשוואה 602053
''אוסט'' - ''מזרח'' בגרמנית.
כישלון בהשוואה 601544
1 הסתייגות (או סייג)
כישלון בחשבון 601092
מה שמפחיד היא האפשרות שאת רצינית.
כישלון בחשבון 601100
דווקא לא הייתי רצינית (תגובותיי לאיש הפריפריה כבר לא יהיו רציניות לעולם, לדעתי, ואני ממליצה על אסטרטגיה זו לשאר האיילים). אבל נחמד שהתפתח מזה פתילון.
כישלון בחשבון 601119
(אימצתי כבר לפני כמה זמן, אבל נראה לי שאני חייבת לנ"ל עוד אחת וקשה לי להתגבר על היצר... :-])
כישלון בחשבון 601226
הוו,בני האלים,אל לכם להתעמת עם דעות של בני האנוש האיכרים ,עם הארץ הרגיל...
כישלון בחשבון 601095
באופן רשמי היא אזרחית, באופן מעשית היא אזרחית חלקית בלבד כי חלק מחוקי המדינה לא חלים עליה, למשל מותר לה לגדל ולייבא מריחואנה בעוד לי אסור. אף שיש בזה טעם לפגם זו אינה סיבה מספקת כדי לפסול אותה מללמד אזרחות ישראלית, אבל המקצוע כמדומני נקרא ''אזרחות ודמוקרטיה'' והיא בעליל לא מבינה את פירוש המושג, קל וחומר שאינה מיישמת אתו, ולכן בוודאי אינה יכולה ללמד אותו לילדים.
כישלון בחשבון 601098
במלים אחרות, היא אינה מבינה את המושג *כפי שאת מבינה אותו* ולכן יש לפטר אותה.
חשיבה בושלביקית אופיינית.
כישלון בחשבון 601155
חלש.
כישלון בחשבון 601157
אין שום הבדל בין החוקים שחלים עליה והחוקים שחלים עלייך.

אולי התכוונת למקרה הזה? שימי לב שהאיסור שם הוא "מצווה התלויה בארץ", ולא "חובת גברא".
חוץ מזה, מהיכן היסקת את "לגדל"?
כישלון בחשבון 601173
אין שום קשר להבדל התלמודי בין מצווה התלויה בארץ לחובת גברא וגו', גם ייבוא, גם גידול וגם צריכה קשורים למיקום.

בפקודת הסמים כתוב ''לא יוביל אדם סם מסוכן במעבר דרך ישראל''.
''ישראל'' מופיעה בסעיף זה משום שמדובר בדרך שעושה הסם, ולכן יש צורך תחבירי לציין מאיפה לאיפה.
בהסתמך על סעיף זה זיכה שופט בית המשפט המחוזי את המתנחלים מאשמת יבוא סמים, ובכך פירש שכוונת המחוקק היא להתיר יבוא סמים דרך השטחים ולאסור יבוא דרך ישראל.

בסעיף גידול וייצור סמים לא מוזכרת המילה ''ישראל'' כי אין צורך תחבירי בציון מקום, אך מתוך פרשנות השופט אנו למדים על ההבדל בתחולת פקודת הסמים בשטחים ובישראל, ומאחר שהתיר לייבא לשטחים התיר לגדל בשטחים.

באופן כללי, בחוק העונשין מצוין שתחולתו היא על כל ''עבירת פנים'', שהיא ''עבירה שנעברה כולה או מקצתה בתוך שטח ישראל''.
כישלון בחשבון 601182
יש הבדל בין ייבוא ובין סחר, שהרי בסחר הם הורשעו.
על כל פנים, הכוונה בפסקה הראשונה היא שגם אם יש הבדל תלוי מקום, החוק חל באופן שווה עלייך ועל ברנד. שתיכן יכולות לייבא לאריאל אך לא לתל אביב.
כישלון בחשבון 601275
ברור, אילו יכולתי לגור בעופרה או באלקנה הייתי גם אני נהנית ממנעמי האזרחות האמבית.
כישלון בחשבון 601276
נראה ששוב פיספסת את העניין: אפשר לגור בתל אביב ולייבא סמים לעפרה.
כישלון בחשבון 601169
שיעור הזכאות לבגרות בקרב יהודים לא חרדים הוא כשני שליש מהשנתון.
בקרב חרדים הוא 8.8% (אחד משנים עשר בערך)

שיעור הילודה של יהודים לא חרדים הוא 2.4 , של חרדים הוא 7.7 (צפוי על פי הלמ"ס לרדת ל 6.1)
בשנת 1999 מנתה האוכלוסיה החרדית כ 550 אלף נפש והיום היא נאמדת ב 750 אלף. היא צפויה לעבור את המיליון ב 2022.

בקרב בוגרים בני 20 ומעלה החרדים הם כ 8-9% מהאוכלוסיה
בקרב ילדים בגיל החינוך היסודי הם 22% (30.9% מהיהודים)

שיעור ההשתתפות בכח העבודה של גברים חרדים הוא 52% ושל נשים חרדיות 61%

מה יקרה בעוד 12 שנה כאשר השנתונים של גיל חינוך יסודי דהיום יהפכו לבוגרים? איך תוכל החברה הישראלית להחזיק מעמד תחת הנטל הכלכלי והדמוגרפי ?
הוא שואל אם זה אבסולוטי או רלאטיבי 600938
זה עוד כלום, יש אנשים שחושבים שעליה בתוחלת החיים זה דבר חיובי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים