601389
אם אנשי החברה פיתחו משהו והחברה רשמה פטנט- אני עוד מבין. אם החברה תמכור את הפטנט, זה מתחיל לעבור את גבולות האבסורד. צריך לשנות את החקיקה ואם יש צורך, גם תיקון לחוקה בארה''ב לגבי חוקי הקניין. לאסור מכירת פטנטים. קניין רוחני יכול להיות רק של האדם או הקבוצה שפיתחה אותו.
601390
אבל מה נעשה אם אדם מבריק פיתח פטנט ואין לו את היכולת להפוך אותו למוצר מסחרי, או שאינו מעוניין להקים עסק?
שאלה אחרת: איך תתייחס למקרה שבו נרכשת חברה שבידיה קניין רוחני? (דוגמת מוטורולה מוביליטי). אם תחליט שכל הקניין הרוחני אובד בעת רכישה (ואני מניח שבמקרה מוטורולה זו עשויה להיות תוצאה רצויה בעיניך), הרי תפגע גם במכירות "לגיטימיות".
602098
אם אסור לך למכור משהו אז אתה לא באמת הבעלים שלו.
602099
למה? צריך לשלם לך תמלוגים
602102
אחד הסעיפים הנפוצים בהסכמי השקעה הוא סעיף חסימה (lock up) שמונע ממחזיקי המניות הקיימים למכור את מניותיהם לתקופה מסויימת (שיכולה להיות כמה שנים טובות) לאחר ההשקעה. האם סעיף כזה הופך את המייסדים ל"לא באמת הבעלים" של המניות הנ"ל?!
602268
עניין המכירה הוא לא רלבנטי.
אפל "פיתחה" את הקונספט המבריק של מכשירם אלקטרוני מלבני, קיבלה עליו פטנט (http://www.wired.com/images_blogs/gadgetlab/2012/07/...), תבעה את סמסונג, וניצחה. יש עוד אינספור דוגמאות דומות.
לא מקובל עליי שיש למאן דהוא איזשהיא זכות (קניינית או אחרת) על עיצוב, על גנים ספצפיים, על קניה בקליק אחד או על שאר ירקות.
אני גם לא מאמין לטיעון שזה עוזר לממציאים ולכלכלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים