אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601778
כשחייתי בארה''ב קניתי שם הכל. אחרי שהתרגלתי, לא הצלחתי להבין איך אפשר לקנות בחנות רגילה בלי לקרוא את ביקורות המשתמשים ורשימות רבי המכר בתחום.
חבל שהמשלוחים לארץ יקרים ואיטיים כל כך.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601779
אפשר - ואני מדבר על ספרי קריאה בעיקר - עבור מי שלא מעוניין דווקא ברבי מכר, ולא סומך על ביקורות של אחרים, הן מעניני טעם וריח והן מאחר והוא מעדיף לשמור את ההפתעות העלילתיות לקריאה עצמה‏1.

1 ספוילערים בלעז
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601781
שיטוט ברשת (או בקינדל) לא מגביל אותי לטעם ולאינטרסים של מסדרי הספרים בסטימצקי.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601783
לטעמי גם שיטוט בסטימצקי לא, בתנאי שהם אכן שמים את כל הספרים על המדפים. כמובן שמעבר לזה יש לרשת מגוון רחב יותר, אין כאן ויכוח.
אני אנצל הזדמנות זאת בכדי לציין, שאחד התחומים בו מצאתי שאנחנו אכן מפגרים בבירור אחרי ארה''ב, הוא חנויות הספרים. אם היה כאן תת-סעיף ''חנויות ספרים אמריקאיות'', הייתי מצביע בשבילו. כמובן שאז הוא היה בתחרות עם חנויות מוזיקה כנ''ל...
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601786
עד כמה שראיתי, גם חנויות הספרים באירופה מצטינות בשפע ומיגוון שאין בארץ.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601787
תודה על ההמלצה, אשמח לבדוק בהזדמנות הקרובה שתיקרה (שתיקרא?) בדרכי.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601791
הרושם הזה מבוסס על ביקור מהזמן האחרון? חנויות ספרים פיזיות בארה"ב, מהסוג שמוכר מבחר גדול של ספרים חדשים, הן זן הולך ונעלם (אני קצת מכליל, אני יודע). המקרה המפורסם ביותר הוא של בורדרס, רשת הענק שפשטה רגל לפני שנה-שנתיים. חנויות ספרים משומשים, חנויות אוניברסיטאיות, חנויות קטנות משולבות בבתי קפה וגם כמה חנויות גדולות עדיין קיימות אבל אני רואה הרבה פחות מהסוג האחרון.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601788
גיליתי אתמול, להפתעתי הרבה, שאם אתה ישראלי אז לא ניתן לקנות ספרים אלקטרונים עבור I-Pad בחנות I-Book (את הספרים החינמיים ניתן דווקא להוריד בלי בעיה).
לאחר ששקלתי את צעדי, החלטתי ללכת על המובן מאליו והורדתי בחינם עותק פיראטי של הספר המבוקש למחשב ומשם העברתי אותו ל-I-Pad.
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601789
אני סקרן לדעת - אילו היתה דרך קלה לשלוח תרומה לבעלי זכויות היוצרים לאחר מעשה, האם היית עושה את זה?
אמאזון - בהנחה ש-''נהנה'' שקול ל-''פחות סובל'' 601792
תלוי. אם הסופר היה חי (הוא לא) והיתה לי דרך סבירה להעביר לו את הכסף (אם כתרומה ואם כתשלום ממש) הייתי עושה את זה. מכיוון שאין לי מושג מי בעלי הזכויות ואיך הן מתחלקות בין יורשיו ובין הוצאות הספרים אני לא הייתי טורח. לו זה היה חשוב להוצאות הן היו דואגות שיהיה ניתן לרכוש באופן חוקי את הספרים בפורמט אלקטרוני גם בישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים