עוד פרדוקס 601872
הנה פרדוקס הסתברותי, או שמא חידה, עם "אזכור עצמי" מסוג מסוים: http://bluntobject.files.wordpress.com/2011/11/multi...
עוד פרדוקס 601878
חמוד!
עוד פרדוקס 601952
אכן חמוד! האם התשובה היא <מונע ספוילר> הכותרת של סעיף 1.1 בפרדוקס השקרן [ויקיפדיה]?
עוד פרדוקס 602563
למה בדיוק אתה מתכוון כששאלת האם זו "התשובה"?
עוד פרדוקס 602569
האם זו התשובה הנכונה לשאלה שעל הלוח בתמונה?
עוד פרדוקס 602604
התשובה הזו היא כידוע לא אחת מבין הארבע האפשריות, ולכן היא לא נכונה.

מצד שני, כמובן שהתשובה שלך נכונה במקרה יותר "אידיוטי", שבו שואלים, למשל, "כמה זה 1 + 1" והתשובות האפשריות הן 3,4,5 ו-‏6. השאלה שהתחלתי אתה את הפתיל היא מסוג אחר, אני חושב, ואין לי בשבילה "פתרון".
עוד פרדוקס 602605
אם אני מנסה לפתור את השאלה (ותוך כדי כך להרוס את החמודיות שלה - עקרון האי וודאות של החידות) אז
<ספוילר?>

לדעתי התשובה ה"נכונה" היא 50% כי שואלים אם הייתי בוחר אקראית, אבל התשובה עצמה היא לא אקראית. התשובה השתנתה עכשיו, אבל אחרי שנענתה כבר.
עוד פרדוקס 602622
רגע, אין כאן פתרון בית-ספר?

אני לא רואה מה הבעיה עם התשובה "אף תשובה אינה נכונה". נכון שאם נותנים את השאלה הזו ואת ארבע האפשרויות האלו במבחן שבו צריך למלא טופס אז אי אפשר למלא אותו נכונה, אבל נראה לי טריוויאלי שלכל שאלת בחירה מרובה ייתכן שאף אחת מהתשובות הנתונות אינה נכונה - נתת מקרה "אידיוטי", אבל אני חושב שהאפשרות "אף תשובה מהנתונות אינה נכונה" אפשרית גם לשאלות מתוכחמות...

מה שאולי חריג בשאלה הזו, לעומת השאלה "האידיוטית" ורוב השאלות "הטבעיות" הוא שבמקרה השגרתי יש לשאלה, אם מציגים אותה כשאלה פתוחה, תשובה נכונה, ואז או שאותה תשובה נכונה היא אחת מהאפשרויות הנתונות או שלא (וישנה ההתחכמות הכל כך נפוצה שכבר הפסקנו להתייחס אליה כהתכחמות, "ד. אף אחת מהתשובות א-ג אינה נכונה", והווריצאיות היותר מנג'סות על זה). ואילו את השאלה כאן אין משמעות להציג כשאלה פתוחה. אבל בהינתן ארבע האפשרויות, אפשר לעבור אחת אחת ולהראות שהיא בוודאי לא יכולה להיות נכונה, ואז "לא נתונה תשובה נכונה" היא טענה נכונה.
עוד פרדוקס 602714
ואללה, שכנעת אותי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים