קרקל 603151
היום התפרסם מידע חדש על התקרית האחרונה בגבול מצרים: בעוד לוחמת אחת מ"קרקל" הסתערה והרגה את אחד המחבלים, לוחמת אחרת הסתתרה מאחורי שיח במשך כשעה וחצי (התקרית נמשכה כרבע שעה), ומפקדיה סברו כי היא נחטפה. לדבריה, "חששתי לירות על מנת שלא יהיה דו"צ (ירי דו-צדדי) ביני לבין חיילי התותחנים, לפי מה שהבנתי לא היה לי סיכוי מול המחבלים".
קרקל 603304
קצת לא נעים לי לספר, אבל לפני שנות דור עשיתי קצת שמירות ("אבטחת מתקנים") במילואים, וסופחה אלינו איזו חיילת סדירה בגלל בעיות כ"א. בתדריך העליה למשמר ההוראות שהיא קיבלה היו בדיוק אלה: אם יש יריות או משהו כזה, תתחבאי. לא היו, כך שאינני יודע אם היא היתה ממלאת את ההוראות, אבל ייתכן מאד שברגע המבחן אני הייתי מתנדב למלא אותן במקומה. עם ישראל יכול לישון בשקט, יש מי שמוכן לעשות את העבודה!
קרקל 603327
כאן מדובר בלוחמות קרקל. דברים מסוג זה- התחבאות- קורים. במלחמת יום הכפורים, הקמ''ן החטיבתי ''התחבא'' במושב ליד הנהג בזחל''ם שלי ולא זז עד שלא ירדנו מהמתחם עליו עלינו ככוח חילוץ. המתחם היה מטווח על ידי כל הארטילריה של הארמיה השניה ונורתה עלינו אש איומה.
קרקל 603691
לפני מחצית דור, כששירתתי בצה"ל, ההוראות בעליית המשמר היו "אתן לא יורות בשום אופן! גם אם נדמה לכן שחדרו מחבלים לבסיס!"

אבל כאן מדובר בלוחמת קרקל, לא במש"קיות חינוך, ת"ש ופקידות ששלחו אותן לשמור מבלי שטווחו חצי שנה ויותר.
קרקל 603713
במצב כזה הייתי מתעקש לעלות לשמור בלי נשק.
קרקל 603714
לא עדיף להפר פקודה ולירות כשחושבים שצריך?
קרקל 603715
באינתיפדה הראשונה קיבלנו פעם פקודה לסייר כשהנשק בלי מחסנית (ליצור אוירה רגועה ברחוב),
הפיתרון שמצאנו היה נשק ללא מחסנית, אבל דרוך עם כדור בקנה.
קרקל 603750
למקרים כאלו המציאו מחסנית טרמפים.
קרקל 603751
הפלסטיק שמוכנס לנשק במקום המחסנית כשהמחסנית יושבת בו בניצב?
קרקל 603752
לא, מחסנית קטנה (לעיתים קרובות מתוצרת בית, שמעתי שיש גם גרסה תעשייתית, אם כי מעולם לא ראיתי אחת כזו) שיושבת כולה בתוך הנשק. במבט מהצד זה נראה שאין מחסנית בנשק, בפועל נכנסים שם כשישה כדורים.
קרקל 603753
מעניין, לא ידעתי.
קרקל 603758
בשנת 74' זכיתי לכבוד המפוקפק להיות בטירונות חי"ר הראשונה בצה"ל שבה הנשק האישי היה רוס"ר M16. כלי הנשק הגיעו מארה"ב ארוזים בקופסאות מניר אלומיניום, אשר הכילו גם אביזרי עזר שחלקם הפכו לקאלט מיד עם הגעתם, כמו פקק גומי לקנה, ערכת כלי נקוי ועוד. הגיעו גם שני סוגי מחסניות: הגדולה, המוכרת לרובינו, מעט קשתית, מיועדת ל-‏30 כדורים (בצה"ל טוענים רק 29, כדי לא לעייף את הקפיץ) חולקה ליחידות המבצעיות. הטירונים (ואולי גם קורסים אחרים) קיבלו מחסנית קצרה, מיועדת ל-‏20 כדורים (ושוב, בצה"ל 19), ישרה וקצרה, תקנית לחלוטין made in USA.
קרקל 603760
אני מכיר את המחסנית הזאת, היא כיכבה גם בהרבה סרטים ישנים, לא בה מדובר.
קרקל 603764
יש ויש גרסאות תעשייתיות של 10 כדורים. כזו למשל:
קרקל 604584
אתה יכול להזמין אותה בדאר-‏15$ .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים