604902
הואיל והתפקדתי לעבודה, אצביע עבורך בפריימריז.
וזה אפילו שאני לא מסכימה לאג'נדה שלך לגבי מדינה דו-לאומית.
604904
למה? וביתר פירוט: למה התפקדת? למה את מצביעה לדובי? ואיך זה מסתדר אחד עם השני?
604906
אתה מצפה להגיון ועקביות בצד השמאלי של המפה החברתית? ומאישה?
604907
דובי, הוא שתול שלך?
מי אמר למי 604909
אתה שואל אם דובי , הוא שתול שלי או שאתה שואל את דובי אם אני שתול שלו?
604916
התפקדתי אחרי שבשיחה עם חברים עלה שמה שמפריע להם אצל יחימוביץ‏1 לא זו בלבד שלא מפריע לי‏2, אלא אני רואה בזה יתרון. והשתכנעתי שבעבודה תמיד היו יונים וניצים‏3.
ונראה לי שהגיע הזמן להפסיק להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה.
למה לדובי? כי אני מכירה אותו מהגיגיו. ומסכימה עם חלק מדבריו. ואת החלק שאני לא מסכימה איתו, לא יהיה לו יותר מדי כוח להפעיל.
בהנחה, אגב, שיש לי אפשרות הצבעה ליותר מאדם אחד‏4.
איך מסתדר מה? ההתפקדות עם ההצבעה לדובי? או ההצבעה לדובי עם זה שאני לא מסכימה עם מזימות הדו-לאומיות שלו?

1 הפזילה ימינה.
2 אבל מפריעה לי העמדה שלה בדבר (אי) תחבורה בשבת מנימוקים מופרכים (בעיני).
3 חוץ מזה שבינינו לבין עצמנו, להמשיך לשלוט על ערביי השטחים ככה אי אפשר. זה לא נכון ולא צודק.
4 דובי, מה אתה יודע על זה? טרם הצלחתי לגלות איך זה עובד. בבחירות למוסדות המפלגה היה צריך לבחור מספר מופרך של נציגים, על 98% לא שמעתי מעולם וגם תקציר של מי הם ומה הם לא טרחו לספק.
אז הצבעתי לנשים. משתי הסיעות. אבל איך זה בבחירות המקדימות?
604940
לגבי (4): יהיו לך מספר קולות (5-7, אם אני זוכר נכון) לפזר בין המועמדים השונים. בניגוד לבחירות הפנימיות, סביר להניח שרוב המועמדים בפריימריס יעשו מאמצים ניכרים להיות מוכרים לך, עד שהם יצאו לך מכל החורים, אז הבעיה לא תחזור כאן.
604942
למה זה יתרון? נניח שלא יהיה לו כח עדיין הוא יוכל לדברר אותם האם את רוצה שהנציג שלך בכנסת מטעם מפלגת העבודה ישא נאום בעד דברים שאת מתנגדת להם?

מה שהכי מטריד אותי הוא איך מסתדרת התפקדות למפלגה ציונית והצבעה לאדם לא ציוני.
604949
כמו שמטריד אותך התפקדות למפלגה חילונית והצבעה לאדם דתי? או התפקדות למפלגה ליברלית והצבעה לאדם שמרן? או התפקדות למפלגה סוציאל-דמוקרטית והצבעה לאדם קפיטליסט?
604953
כן, אם מישהו היה אומר לי שהוא מתפקד לחד''וש ותומך בפריימריז באלי ישי זה היה מוזר לי באותה מידה. כנ''ל הדוגמאות האחרות.
604971
אני חושש שאינך מכיר את מפלגת העבודה. היא מכסה טווח הרבה יותר גדול של העמדות הפוליטיות בישראל ומנסה לפשר ביניהן. אני משתייך לאגף השמאלי יותר (מדינית), אבל יש גם שמאלנים ממני. פוליטיקה היא משחק של פשרות, ומפלגת העבודה מייצגת פשרה שכזו. חלק ממה שהופך אותה למפלגה מוצלחת בעיני.
604985
מפלגה זה לא רק החברים בה, יש לה גם מצע. ובמצע לכנסת ה18 שלה מופיע הסעיף "מדינה יהודית". צר לי, אבל אני לא מסוגל לראות איך מישהו תומך בתוכן הסעיף הזה ומצביע לך.
604937
תודה.
רק אציין שאין ''אג'נדה''. יש לי דעות, והודעתי כבר שאני שם אותן בצד כל עוד אני אהיה חלק ממפלגת העבודה (אלא אם המפלגה תשנה את עמדותיה בנושא), ומקפיד על הקו המפלגתי בנושא המדיני.
604964
מתי נעת שמאלה בנושא הכלכלי? אאז"נ היית קפיטליסט צעיר ופוחז נוסח שינוי.
604972
אכן, כך היה. לא מזמן כתבתי פוסט בבלוג שלי שעסק בין השאר בתהליך הזה שעברתי: http://dubikan.com/archives/2537
רעיון המדינה הדו-לאומית הוא שיקוץ משומם 604967
דובי יקירי, אין מצב שאתרום כסף כדי להכניס למסדרונות השלטון אדם שלא מבין (לפחות הבנה רגשית, אם לא שכלית) למה חשוב שלעם היהודי תהיה פיסת אדמה קטנה אחת שבה הוא עצמאי, והוא הריבון. מדובר פה על הישרדות, אם עוד לא היבנת. אעדיף לראות בכנסת אנשים שפועלים בכיוון הנכון בכלכלה ובסדרי שלטון, וגם מבינים את הצורך במדינה יהודית עצמאית, על פני אנשים שרעיונותיהם בכלכלה ובשלטון טובים, אבל ליבם הלאומי נמצא במקום הלא נכון. אפילו אם הם אחלה והם חמודים, ואפילו אם הם משעים לעת עתה את העניין הפעוט של (ביטול) עצמאות העם היהודי, ומשאירים אותו לאחר-כך. אז אל תיקח את זה אישית, אבל.
רעיון המדינה הדו-לאומית הוא שיקוץ משומם 604973
לא לוקח אישית, ומכבד את עמדתך.
ראוי עם זאת להבהיר שאני כן מבין (הבנה שכלית, אם לא רגשית) למה חשוב שלעם היהודי תהיה פיסת אדמה קטנה אחת שבה הוא עצמאי, והוא הריבון, ושאין לי שום כוונה ליטול את זה מאיש, גם אילו הייתי מקבל מנדט מלא לממש את כל מזימותי. העמדה שלי היא שישראל יכולה להתקיים במערך פדרלי עם הפלסטינים כך שלכל אחד מהעמים תהיה אוטונומיה מלאה בנושאי חינוך וזהות, אבל שיתוף פעולה, נרחב פחות או יותר, בנושאים כלכליים, משאבים וכיו''ב. מערך פדרלי כזה יגן באופן מוחלט על האוטונומיה של כל אחד מהעמים ולא יהיה תלוי במאזן הדמוגרפי בשום צורה (בשל כך, לטעמי, הוא עולה על פתרונות אחרים שמשאירים את הסוגיה הדמוגרפית תלויה ועומדת). אם עדיין אינך חושבת שאני מתאים למסדרונות הכנסת, זו כמובן זכותך.
רעיון המדינה הדו-לאומית הוא שיקוץ משומם 605021
האם יש לך פוסט או מאמר שבו אתר מתאר בפרטי-פרטים את חזונך למערך הפדרלי הזה? ואולי הסבר למה זה טוב? (ראיתי כבר כבר הסברים שלך ל"למה זה לא רע". זה לא אותו דבר).

יש כאן המון דברים שאני לא מבין, אבל כרגע אני פשוט לא מבין את ההבחנה הזאת. אם אני מבין נכון, בחזונך תהיה בתוך גבולות 67 "ישות" יהודית, שתחנך בעברית, שתלמד תנ"ך והיסטוריה יהודית, שתקיים את חוק השבות, שתציין ממלכתית את החגים היהודיים (סניף משרד הפנים בתל אביב סגור בראש השנה, אבל פתוח בעיד אל פיטר), שילדיה יניפו את הדגל המצחיק הזה עם המגן דוד באמצע וישירו "נפש יהודי הומייה". למה חשוב לך שהישות הזאת תקרא "מחוז" או "קנטון" ולא "מדינה"? מה זה שיתוף פעולה כלכלי? חשוב לך שבישראל ובפלסטין יהיה אותו שיעור מס הכנסה? למה? איך חיי היומיום של מישהו כאן יהיו שונים ביחס למצב שבו יקומו שתי מדינות ריבוניות נפרדות?
רעיון המדינה הדו-לאומית הוא שיקוץ משומם 605038
עבדתי על משהו כזה פעם, אבל לא סיימתי מעולם.

לא רואה את הרלוונטיות של זה כרגע, אז ברשותך אין לי כוח להכנס לויכוח הזה עכשיו.
רעיון המדינה הדו-לאומית הוא שיקוץ משומם 605060
מרשה, מרשה. אבל גם סקרן. אולי יום אחד תוכל לסיים את המאמר הזה.
אבל אתה היית מהתש''חניקים הכי שרופים. 604979
יחד עם רדלר, המסביר לצרחן, דוקטור ווטסון, והאחרים. ניסית לשכנע אותנו להצביע לפיד (האב).

אז איזה מן סוציאליסט אתה?
אבל אתה היית מהתש''חניקים הכי שרופים. 604981
היי, היי, לא לשים אותי באותה רובריקה עם רדלר.

ואני לא סוציאליסט, אני סוציאל-דמוקרט. וכן, הייתי ליברל-כלכלי לפני שש-שבע שנים. שיניתי את דעותי, וכתבתי על כך (ראה למשל כאן: http://dubikan.com/archives/2537). כבר בשנים שכתבתי באייל הקורא התחילה נדידה שלי שמאלה מבחינה כלכלית, והבעתי תמיכה ביותר רגולציה ממשלתית בתחומים מסויימים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים