האם נתניהו באמת שקרן ? 606035
"יום מחלה" אפשר לי הבוקר להתבונן בסרט בערוץ אחד על דרכו של אובמה כנשיא בתקופה הראשונה לכהונתו.
נתקלתי שם בסיפור די מוזר. הסיפור שסופר בסרט ע"י מישהו מממשל אובמה הוא כזה: בתקופה מסויימת הייתה הקפאה בבנייה בהתנחלויות לפי דרישת הממשל האמריקאי. כאשר משלחת אמריקאית בקרה כאן נודע להם שההקפאה הופרה בירושלים המזרחית. הם פנו לנתניהו והוא אמר להם שמדובר ביוזמה של שרים בממשלתו ושהוא לא ידע על כך. זה סיפור שמתבקשת לו תגובה והסבר נוסף.
האם נתניהו באמת שקרן ? 606039
אני חושב שמדובר על זה:

האם נתניהו באמת שקרן ? 606049
אתה יכול לנחש שלא היה איכפת לי לו בנו בירושלים בתקופת ההקפאה וטוענים בפני האמריקאים שירושלים אינה ''התנחלות'' או בונים אפילו במקומות אחרים תוך ניצול ''פרצות בחוק'', כפי שאנשים משתדלים לשלם כמה שפחות מס אבל תוך הקפדה על מה שכתוב בחוק, ונצול הפרצות בו.
מה שהפריע לי בסיפור ששמעתי הוא שנתניהו הכחיש שידע, והטיל את ה''אשמה'' על שרים בממשלתו.
על הקטע זה לא מדברים כלל בקישוריות שהבאת. נהפוך הוא. שם נתניהו לא מכחיש שהוא בסוד העניינים, ומנסה לרצות את האמריקאים בצורה אחרת.
האם נתניהו באמת שקרן ? 606105
האם בכלל יש לנתניהו סמכות להקפיא את הבנייה בירושלים או בפתח תקווה?
האם נתניהו באמת שקרן ? 606111
אני חושב שהקפאת בנייה זמנית כהענות ללחץ אמריקאי ושחרור לחץ, היא דווקא מסוג הדברים שהם בהחלט בסמכותה של הממשלה, להבדיל ממעשה כמו ההתנתקות שהוא מעשה אחר לגמרי ושעליו כתבתי מאמר בשם "כנסת בלתי לגיטימית".
האם נתניהו באמת שקרן ? 606113
להבנתי (אם כי לא התעמקתי) הבניה בהתנחלויות מותנית באישור שר הביטחון. לכן ניתן להקפיא אותה בהנף עטו. באיזו סמכות אפשר לעצור את הבניה באופן סלקטיבי ביישובים שאינם נתונים למרות שר הביטחון?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים