607359
נפתלי בנט‎
מה צריך לעשות
**
המטרה היא הכרעה. מיטוט החמאס. להפסיק לחלוטין את ירי הטילים מעזה על הדרום. באופן קבוע, לא להפסקה קצרה.
אפשר לנצח את הטרור.
**
...לכן:
1. על מנת לעצור ירי באופן קבוע, יש לבצע מבצע דומה לחומת מגן, של השתלטות על חלקים מהרצועה, בידוד עזה ממצרים, מניעת המשך הזרמת משגרים וטילים לתוך הרצועה, ואז ייבוש הרצועה מטילים.
2. ללא בידוד זה, אין משמעות לפגיעה במשגרים. על כל משגר שהושמד, חמאס מייבאים מיד עוד שלושה משגרים.
3. אין *שום* טעם בפעולות קרקעיות קטנות. כניסה ויציאה סטייל לבנון2. אני זוכר היטב כיצד כמפקד כוח ציידי רקטות בלבנון2, הסתובבנו בפעולות חסרות תוחלת בדרום לבנון.
אם לא הולכים על חומת מגן רחבה, עדיף לא להכניס חיילים בכלל.
4. לא צריך להתייחס בכלל לקיטורים של "למה גייסתם אותנו? אנחנו מתייבשים כאן סתם". זה לא שיקול. חיילים תפקידם לעשות מה שאומרים להם, גם אם זה קצת מעצבן. ראש הממשלה צריך לעשות מה שנכון למדינת ישראל.
5. אינני מקבל את טיעון "השבת ההרתעה". אינני חושב שהרתעת ישראל גברה לאחר שחמאס ירה לראשונה טילים על תל-אביב. פעולות מהוססות של כניסה-ויציאה של כוחות קרקע לא ישיבו את ההרתעה.
6. אם ישראל הולכת על מהלך של הכרעה, היא חייבת לצאת במתקפת דיפלומטיה והסברה בינלאומית רחבה, על מנת להעניק לנו את הרוח הגבית לפעולה.
7. המערכה על הרוח: יש לשנות מהיסוד את התפיסה ש"אין מה לעשות נגד טרור, בסוף חייבים לדבר". לא נכון. אפשר לנצח טרור. נקודה. אסור לדבר עם טרור. נקודה.
**
לסיכום: צריך הכרעה, לא "הרתעה". אם לא הולכים על הכרעה, עדיף להמשיך רק מהאוויר, ללא כניסה קרקעית מוגבלת.
607361
סעיפים 6ו7 נובעים מקלישאות שישראלים (לאו דווקא ימנים אידיאולוגים) מאכילים בהם את עצמם:
"הסברה טובה יותר תביא להבנת צידקתנו."
"לא צריך לדבר עם החמאס וגם אם היינו מנסים, הם לא היו מוכנים."
"למה הם לא דאגו לפיתוח הרצועה במקום להילחם בנו."
"לערבים לא איכפת מחיי אדם."
"הם לא אזרחים חפים מפשע" (באדיבות רוני דניאל).

כל הטיעונים הסיסמתיים האלה לא בהכרח עומדים במבחן המציאות ונפתלי בנט מציע לנו להסתבך במערכה מתישה ומיותרת שממנה לא נשיג דבר מלבד עוד בידוד בינלאומי.
607380
ארז לנדוור, אתה כ"כ צודק! מי שמלביש את ילדיו בחגורות נפץ בקייטנה בקיץ, עורך הצגות בבתי-הספר על גבורת השאהיד ומפציר שהוא מוכן שכל בניו יהיו שאהידים, לאחר שבן אחד שלו כבר התפוצץ, אוהב את ילדיו. תראה איך הוא משקיע בהם... פשוט הוא חושב שהוא יפקסס אותם יישר לגן עדן אם הוא יתפוצץ עליך. לעניין ההסברה: פעם ראית מישהו שהולך לבית המשפט ומציג טענה עם קטגור? הערבים לא פיתחו את הרצועה, משום שיש סדר עדיפיות בחיים, קשה לשמאלן-אתאיסט היושב במגדל השן ומשחק בפלייסטיישן להבין-יש אנשים עם סדר עדיפות שונה. תושבי עזה בחרו במודע להשקיע את כל מרצם במלחמה. אפילו לא היה ניסיון לפיתוח כלכלי. מוזר, אבל כאשר קבוצות של חרדים עושות בדיוק אותו הדבר(ממניעים אחרים), כל שמאלן מבין את זה ובמקום לדבר על "קלישאה" הוא מבקש מהחרדי לצאת לעבוד. אני כיהודי החי בישראל, מבקש מהחמאס לעזוב את הנשק ולצאת לעבוד, אם הוא יעשה כן בחיים לא אבקש לתקוף בעזה ואפילו לא באקדח פיקות של פורים. אם אני אנטרל את הצבא שלי, איש החמאס יניח את נישקו?
עזוב,במקרה הזה תוותר... 607384

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים