קראתי את המחקר של אישתון 610216
המחקר עצמו לא עוסק כלל בהתאבדויות - הוא עוסק בזיהוי החללים של צה"ל - מי ילו, ואיך הם מתו, ולמה צה"ל מסתיר את זה מפנינו?
אני לא הצלחתי למצוא תשובה טובה לכך. ברור, אני לא מצפה לפירוט אם מדובר נושא חשאי, מספיק - "נפל בפעילות מבצעית", או משהו בסגנון.

מלבד זאת, עצם ההסתרה גורמת, כנראה, לבעיות אחרות, שאני משוכנע שהמסתירים לא התכוונו אליהן. כך שמסווגים חיילים מתאבדים ככאילו שמתו מסיבות אחרות (למרות שכולם יודעים), מסיבות של קבורה בתוך הגדר, וטובת המשפחה. זה גורם להתייחסות לא נכונה לבעייה, ואולי גם להבנה לא נכונה של מימדי הבעייה, וסופו של דבר גם לאובדן חיים.

אני חייב לציין, שזה נראה כמחקר רציני, ואני מופתע מכמות ההשקעה של מראה "בלוגר" פרטי שלא מחובר לאמצעי התקשרות המסורתיים, ומן הסתם לא עושה זאת למחייתו.
קראתי את המחקר של אישתון 610220
בסיום בכל אחד ממאמריו ממאמריו מופיע הנוסח "אישתון הוא בלוג המבוסס על תשלומים מבחירה של קוראיו. בפוסט שקראתם הושקעו x שעות של מחקר, כתיבה ועריכה. אם מצאתם את התוכן ראוי, אתם מוזמנים לשלם לפי ראות עיניכם. תודה." ויש קישור ל־Paypal. לא זכור לי שראיתי דיווח שלו על רמת ההצלחה של מימונו בעזרת תרומות, אבל לא קראתי בעיון.

זכור לי באחת הפעמים הקודמות שקראתי אותו התלבטתי אם לתרום והנוסח הכללי שלו, כמו גם כל מיני אי דיוקים קטנים, הרתיעו אותי.
קראתי את המחקר של אישתון 610237
מישהו באמת תורם?

קראתי קצת מעבר ויש לו קו פוליטי מאוד ברור, והניסוחים שלו שונים מאוד מאילו של , איך נקרא לזה, "מדיה מסורתית", אבל דווקא במחקר הזה שלו לא ראיתי הטייה פוליטית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים