לפעמים יש יתרונות לרישמיות 61170
אמנם במצב רגיל אין יתרונות ממשיים להיות נשואים על פי חוק, אבל, כמו תמיד, יש מצבים יוצאי דופן.

כאשר האיש שלי נסע להונג קונג לעבוד באוניברסיטה מקומית, הוא קיבל אשרת שהייה חוקית (ישראלים רבים עושים עסקים בהונג קונג, הווה אומר אינם רשומים חוקית כתושבי הונג קונג אלא נכנסים ויוצאים מהטריטוריה באופן קבוע), כדי שאוכל להצטרף אליו (ולא רק לבקר למשך שלושה חודשים) ולקבל אשרת תושבות, הוא היה חייב להראות תעודת נישואין. אמנם במקומות אחרים בעולם מספיקה תעודה כלשהי המעידה על חיים זוגיים (כמו הסכם ממון), אך יש להביא בחשבון גם את יוצאי הדופן.

כדי שזוג ישראלים יוכל לאמץ ילד כזוג עליהם להיות נשואים. מצב זה מנוצל לרוב כנגד זוגות חד מיניים, ורבים רואים בכך תקנה שאינה נוגעת להם. עדיף, מבחינתי, לשנות את החוק כדי שלא יוכלו להשתמש בו לניגוח הורים הומו-לסבים, בנתיים כדאי לזכור שניסוח החוק פוגע גם בזוגות רגילים שאינם נשואים רישמית (ישראל אינה המדינה היחידה בה יש סעיף כזה בנוגע לאימוץ, גם בבלגיה המצב כזה).
לפעמים יש יתרונות לרישמיות 61192
כלומר, כותב המאמר צודק - ישראל אינה מעודדת נישואין, אלא להפך. לעומת זאת, מדינות אחרות דווקא כן מעודדות נישואין. הונג-קונג, למשל.
לפעמים יש יתרונות לרישמיות 61219
האם הבנת מדברי שלדעתי כותב המאמר טועה? זו בהחלט לא הייתה כוונתי, אלא שיש *לפעמים* יתרונות להיות רשום ע"פ חוק כנשוי. יתרונות אלו אינם כלכליים בהכרח, לעומת החסרונות הכלכליים המוצגים במאמר, ועמם אני מסכימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים