שנאת שרון 61188
בעמוד הראשון של הארץ מתפרסמת היום מודעה גדולה של המנתח, פרופ' דני גור, בה הוא טוען ששרון הוא האחראי הבלעדי למצב הנוכחי (למעט אידחול של ברק). הוא מאשים את שרון בפגיעה אכזרית באוכלוסייה אזרחית ובהיות הוא המפר של הפסקות האש עד כה, בעוד שערפאת הוא זה "הנאלץ" להשתמש בטרור – למעט הפסקות האש עליהן הוא מנסה לשמור בעוד שרון רומס אותן בכל פעם כדי ששפיכות הדמים תמשך והכל למען ההתנחלויות כמובן.

הוא גם מביא דוגמאות – למשל המקרה של ראיד כרמי, בו נטען במודעה כי "את ההוראה לרצח ראיד כרמי שרון נתן לאחר שהפסקת האש שערפאת קיים נמשכה חמישה ימים וזה היה כנראה הרבה יותר ממה ששרון רצה." העובדות בשטח הן כמובן, בדוגמא זו כמו בשאר המאמר שונות מאוד. במקרה זה, קדם להתנקשות בכרמי הרג החיילים במוצב אפריקה וכן ניסיונות פגיעה באזרחים. ערפאת ניסה לכפות סטנדרט של שבו הפלשתינאים יסתפקו בהרג חיילים ואזרחים ישראלים מעבר לקו הירוק ובתמורה ישראל תימנע מנקיטת פעולות יזומות כנגד כוחות פלשתינאים.
גם שאר הטיעונים במודעה מתבססים על זיכרון ומוסר סלקטיביים. אין במודעה זו דבר מלבד אוסף עיוותים וסילופים המונעים, כנראה, ע"י שנאת שרון.
שנאת(?) שרון 61250
לא רק שנאה. זה נראה לי פשוט מדי. אולי חרדה עמוקה בתוספת חוסר וודאות וחוסר אונים המחפשים מוצא ומשליכים על האובייקט הגדול ביותר בשטח את האימפוטנציה העצמית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים