ציר הזמן של ההתנחלויות 612087
לדו"ח ההתנחלויות של מועצת זכויות האדם של האו"ם מצורף נספח שמתאר כרונולוגית את "ההתנחלויות הישראליות בשטחים הפלסטינים הכבושים". מעניין לראות שהדו"ח מתחיל את שרטוט ציר הזמן של ההתנחלויות ב- 1948. הוא קובע למשל שהשינוי של "שטחי המנדט הבריטיים" ל"ארץ ישראל" שבהכרזת העצמאות עומד בסתירה להחלטת החלוקה מ- 1947, וגם הסעיף בפקודת סדרי השלטון והמשפט מ- 1948 שמחליף "פלסטינה (א"י)" עם "ישראל" מתעלם מהחלטת החלוקה למדינה יהודית ופלסטנית.
ציר הזמן של ההתנחלויות 612089
ברוך הבא למציאות!
המשך יבוא. בקרוב יופנם שהבניה היהודית ביפו, כמו במודיעין-מכבים-רעות או בנהריה הן התנחלויות בשטחים פלסטיניים כבושים.
ציר הזמן של ההתנחלויות 612090
זהו הדבר שמאיים עלינו אבל באופן שונה. הקטע הזה בדו"ח כמו כל הדו"ח לא היה נכתב אם היינו מנהלים מו"מ הגון עם הפלסטינאים לקראת גבולות 67 עם חילופי שטחים. כבר מזמן הזהירו אנשים שונים שהסרבנות והגידול המתמיד של מפעל ההתנחלויות, יביא עלינו הטלת ספק בכל ההצדקה הציונית להקמת מדינה.
המכות הגיעו לי, לא עשיתי כלים 612095
האם אתה טוען שדו"חות של האו"ם לא מבוססים על עובדות היסטוריות והגדרות משפטיות בינלאומיות תקפות, אלא על מידת שביעות הרצון הרגעית ממדיניותה של מדינת ישראל?
אם ענית בחיוב, מה לדעתך זה אומר על התוקף והיושרה - או חס וחלילה האמיתות והקשר למציאות - של הדו"חות הנ"ל?
המכות הגיעו לי, לא עשיתי כלים 612150
דיברנו פעם על התייחסות עורכדינית? דו"ח גולדסטון נכתב על פי עדות מחברו בגלל שצה"ל לא טיפל כראוי ולא חקר כראוי את החריגות שלו ובאצבע קלה על ההדק-הדק המטוס, הטנק ועוד. לגבי ההתנחלויות: במצב תקוע שמתנהלת בו דינמיקה שלילית-צמיחה מתמדת של מפעל ההתנחלויות, סביר להניח שיהיו דו"חות.
ציר הזמן של ההתנחלויות 612151
בן דרור ימיני איתך (אבל עם צורת התבטאות דוחה וצדקנית כזאת דעתו חשובה כקליפה ריקה): "ולמרות כל הדברים הללו, ממשלת ישראל איננה פטורה מאחריות. מדיניות מטופשת מובילה את ישראל לעוד ועוד תבוסות בזירה הבינלאומית...שלידתו של הדוח בפשע...אבל כל הדברים הללו, ביחד ולחוד, אינם מעניקים תעודת הכשר לממשלת ישראל."
"
ציר הזמן של ההתנחלויות 612159
לא כתבתי שהדו''חות אינם מבוססים על עובדות. הם מבוססים על עובדות. מה שכתבתי הוא שהמוטיבציה לחקור ולפרסם דו''ח תלויה בהתנהגות של ממשלת ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים