אמת ויציב 61287
(ואני כותב מתוך נקודת השקפה שאומרת שעדיף לא להתקרב לרבנות בכלל).

ועם זאת, אולי יש גם מקום לציין את ההיגיון בשיטת המיסוי והקצבאות שהמדינה מנהיגה לזוגות נשואים. מתוך ההנחה ששני אנשים חולקים אותו בית ואותן הוצאות מחיה קבועות, סביר גם שדמי המחיה (משכורת או פנסיה) שיזדקקו להם הם פחותים - לעומת ''סתם'' מעסיק ושכיר, או שני פנסיונרים שחיים לחוד.
אמת ויציב 61294
אתה צודק ב1600 ש"ח אפשר לקנות רכב שנת 82 במצב מאוד גרוע ואולי אפילו לחשוב כמה צריך להוסיף לביטוח.
1600 שקל 61340
זה סכום לא מבוטל, שיכול להיות קריטי עבור הרבה אנשים, במיוחד פנסיונרים, ואני יודע את זה.

העניין הוא, שאני תוהה במה שונה ההמלצה להתחמק מרישום נישואין בספרי המדינה מההמלצה לרשום את העסק שלך באיי הבתולה ולחסוך מיסים. ההעלמה היא תחום אפור למדי. ובדרך כלל מבצעים אותה בצווארון הלבן ולא בצווארון הכחול. הווה אומר (וזו לא הנחה מבוססת סטטיסטית, אם כי אני מניח שאפשר לבסס אותה), רוב האנשים שעבורם 1600 שקל הם סכום קריטי, דווקא כן יירשמו כנשואים.
1600 שקל 61353
אתה צודק למי שחי על שכר מינימום במשך חייו 3200 לחודש לכל בין זוג, זאת אומרת 6400 לעבור ל1600 ש"ח זה בהחלט דבר מדהים, בפעם הבאה שהנכדים יבואו שיביאו גם אוכל כי בשבוע שעבר שילמנו חשמל.

אגב האם גרושים מקבלים סכום של 1100 לכל אחד? עם כן הרי שהייתי ממליץ להתגרש ולהמשיך לחיות בייחד, אני לא חושב שיש חוק כנגד זה.
דווקא כן... 61355
עו''ד לענייני דיני משפחה שדיברה פעם ברדיו ציינה שזוג גרוש, אפילו בילה לילה אחד יחד לאחר הגירושין (ומספיק שהשכנים הלשינו או משהו), נחשב בעיני הרבנות כנשוי בשנית.
דווקא כן... 61360
זאת אומרת שזוג גרוש שנימצא עם הילדים שלו לילה בבית מלון הופך להיות נשוי באופן מידי?
נישמע מוזר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים