האמנם פחות נוצרים ישראלים? 61413
1. הגעתי למאמרך באמצעות האתר של המסרבים לשרת בשטחים. מסתבר (לפחות לי) שזהו הפורום המעניין ביותר הקיים היום לדיון בנושא החשוב ביותר.

2.מאמרך היה מעניין מאד וניכר שהושקע מאמץ גדול בהבאת הדברים מפי דוברם, השוואתם וניתוחם. עקב כך הם שופכים אור מעניין על אופן העבודה של גופים מסוימים והשאלה היא כמובן אם מנגנון ההטעיה מיועד רק לצרכים חיצוניים (כלומר לי, לך ולשאר העולם) או שהוא נועד גם "לצריכה עצמית" , כלומר ליצירת תמונת עולם תלושה מהמציאות כדי להניח בסיס בלתי עובדתי להחלטות בלתי נכונות שמעלתן היחידה שהן משרתות את השקפות הדרג המחליט, בבחינת "אל תבלבל אותי עם עובדות, אני כבר קבעתי את עמדתי"

3. אני "נטפל" לפרט שולי למדי במאמרך: במקום מסוים אתה טוען שיש "הרבה פחות נוצרים ישראליים מנוצרים פלסטיניים" . זה אינו נכון עוד. אמנם, רוב ה"נוצרים הישראליים" (הגדרה מענינת כשלעצמה, שמכוונת בעצם לנוצרים שבאו ...מכח חוק השבות!) חיים כאנוסים ואינם ששים (בינתיים) לזהות את עצמם ככאלה, אך זה כנראה עניין זמני בלבד. אילכך, מדינת ישראל בהחלט יכולה לערער על הבלעדיות אותה תובע עראפאת בעניין השמירה על המקומות הקדושים לנצרות...
האמנם פחות נוצרים ישראלים? 61499
אין בידי מספרים בדוקים אך יכול להיות שאתה צודק ושמקורה של הנחתי בטעות.

תודה על התגובה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים