עוד ספר פוליטי 614219
זהו ספר פוליטי של פוליטיקאית. מניח שהספר לא היה רואה אור או שלא היה שזור בפנינים כגון "משבר מנהיגותי" ו"עשרים שנה בהתדרדרות המתמשכת של איכות הפוליטיקאים" אילו הצד הפוליטי של וילף היה הדומיננטי בקדנציות האחרונות (כולל הנוכחית).

בכך היא מצרפת את עמדתה לחברים נוספים לדרך שציין אחד המגיבים (גלאון, איילון), אולם היא אינה מתחילה בגילוי הנאות הנדרש.

כפוליטיקאית למשל, בקדנציה הקצרה שלה בכנסת היא דווקא כן טרחה לנסות לקדם חקיקת יסוד באותם נושאים שיהא קוראת להם "בעיות יסוד" (אבל לא בהכרח לכיוון אליו אתה שואף, דובי). מתוך עינת וילף [ויקיפדיה]: "ב-‏2011 פרסמה מאמר התומך בהצעת חוק יסוד: ישראל - מדינת הלאום של העם היהודי ונימקה את יתרונותיה‏".

ולגבי קריאתך ליאיר לפיד: מאחר ולדעתי הוא שייך לצד האחר במפה הפוליטית, ובוודאי היום בעמדת כוח הרוצה להרחיב את תחום השפעתה, איני בטוח שיטרח לקרוא את הספר, ואם כן - יגחך וימשיך בדרכו.
עוד ספר פוליטי 614220
צר לי, אבל דווקא הפסקה שעוסקת בפריימריז היא לגמרי שלי, ולא מתוך הספר. את עניין המשבר המנהיגותי אני העליתי, ולא וילף. מסתבר שהבלבניזם שלך מביא אותך להנחות שגויות בעליל. מפתיע.
אני לא רואה עין בעין עם וילף בכל דבר. אז מה? איך זה קשור למשהו? אני לא יכול לשבח שום דבר שעשתה בגלל שהיא תמכה בכמה מהלכים פוליטיים שאני מתנגד להם? טוב, לא מפתיע לשמוע את זה ממישהו שמאמין שאם שני פוליטיקאים משתפים פעולה במשהו אחד, זה שולל כל אפשרות לאי הסכמה ביניהם בנושאים אחרים...
עוד ספר פוליטי 614247
חבל שניצלת את התגובה שלך לגופו של אדם ולא של עניין. אבל מה כבר אפשר לצפות...
עוד ספר פוליטי 614255
ממש לא לגופו של אדם - אין לי מושג מי אתה - אלא לגופה של תיאוריה.
עוד ספר פוליטי 614258
מצחיק - לאורך כמה שנים טובות, עד לרגע זה, חשבתי שהבלבניסט הוא ע.ב., ושאתה ושאר חברי המערכת הותיקים מכירים אותו היטב ככזה. טעיתי, איזו טעות!
עוד ספר פוליטי 614260
מסתבר שיש יותר מבלבניסט אחד. מדהים!
עוד ספר פוליטי 614262
אמא יש רק אחת, שכ"ג יש רק אחד, שר אוצר שהוא אמנם לא פילוסוף בינוני אבל לעומת זאת הוא מתאגרף בינוני-מינוס-מינוס יש רק אחד - אז זה לא הולך בשיטה הזאת גם עם הבלבניסט? טוב, אז חשבתי.
עוד ספר פוליטי 614292
יאיר לפיד אולי מתאגרף בינוני מינוס מינוס אבל לעומת זאת הוא עתונאי פלוס פלוס (לפחות מבחינת פופולריות), התכונה השניה דווקא מועילה מאוד לפוליטיקאי. למרות שזילזלתי בזמנו ביאיר לפיד, אני מקווה שהוא יצליח ברפורמות דרושות שבהן ניכשלו אחרים, מטאטא חדש מטאטא טוב לפעמים.

אין ספק שהכלכלה בישראל ניכנסה למסלול מזיק : מסלול שבו אנשים עובדים קשה ומוכשרים רבים לא מצליחים לקנות דירה נורמלית, או לגדל בכבוד שלושה ארבעה ילדים. בלי זה העתיד הדמוגרפי של היהודים בסכנה גדולה.

לא יודע מה זה בלבניסט, גם לא חושב שזה מעניין (חוץ מאשר למקטלגים של דעות).
עוד ספר פוליטי 614298
למרות שהבלבניזם כשיטה לחיזוי/פרשנות התפתחויות פוליטיות נכשל שוב ושוב, כאן באייל היו מי שעסקו בו ברצינות ולא רק מתוך חדוות הקטלוג, כך שאם בכל זאת תרצה לקבל מושג, הנה הגרסה הרצינית: דיון 1430, והגרסה הפרודיסטית-משעשעת (מאוד): תגובה 184248.
עוד ספר פוליטי 614655
הגדר ''דירה נורמלית''
עוד ספר פוליטי 614281
היה גם בלבניסט מתלמד. ומסתבר שגם ע. בלבינסט.
עוד ספר פוליטי 614308
את זה אתה רשמת? "טוב, לא מפתיע לשמוע את זה ממישהו שמאמין שאם שני פוליטיקאים משתפים פעולה במשהו אחד, זה שולל כל אפשרות לאי הסכמה ביניהם בנושאים אחרים... "
מזכיר לי קצת את הבדיחה השחוקה על הפולניה שמאשימה את בעלה, עונה במקומו וקוראת לו שקרן. לא כיף להתדיין איתך.
עוד ספר פוליטי 614378
בסיסו של האד הומינם הוא בחוסר הרלוונטיות של האמירה לגבי האדם, לא בעצם ההתייחסות לאדם. פה דיברתי במפורש על דעה שלך, שהיא רלוונטית לחלוטין להבנת העמדה שהצגת בדיון.

איתך אף פעם לא היה כיף להתדיין, לא ראית אותי מתלונן יותר מדי.
עוד ספר פוליטי 614402
זו לא דיעה שלי. זו אינטרפרציה שלך על דעות שלי, ומכאן התחושה שאתה עוסק (וממשיך) ב''אד הומינם''.
עוד ספר פוליטי 614403
זו ההבנה שלי את הדעות שלך. איני יכול אלא להתווכח עם הדעות שלך כפי שאני מבין אותן. אם אני שוגה בהבנתן, אתה מוזמן לנסות ולתקן אותי. אנא זכור כי חרף ההתמודדות שלי בפריימריז, אני אינני פוליטיקאי, ולכן עלול לטעות לפעמים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים