615255
איכשהו, הצלחתי לפספס את המאמר וההרצאה של מרב מיכאלי בנושא זה. מיכאלי מבקשת לבטל לגמרי את מוסד הנישואין, ומציעה תחתיו הסכמים וולונטריים בנושאים קונקרטיים (ילדים, ממון). מסקרן לראות אם היא תקדם את הרעיון בתפקידה כחברת הכנסת.
619272
מירב מיכאלי אינה יכולה לבטל את הנישואים. היא יכולה וצריכה לנסות להפוך את הטקס הדתי לוולונטרי. לגבי כל היתר, צריכים לחול החוקים שמתייחסים לידועים בציבור. הסכמים וולונטריים? מצוין, אבל הם וולונטריים. מירב מיכאלי כחברת כנסת צריכה לדאוג לתשתית החוקית והלא וולונטרית.
619293
מה כוונתך "לא יכולה"? יש לה רק אצבע אחת, אבל היא יכולה לקדם את ביטול הנישואין בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותה.

היא הסבירה בדיוק את עמדתה: "המדינה צריכה לבטל לחלוטין את מוסד הנישואים". נחמד שאתה מסביר לה מה *אתה* חושב שהיא צריכה לעשות, אבל באותה מידה אתה יכול להסביר את זה ליעקב ליצמן.
כאמור לעיל, מעניין יהיה לראות אם היא תפעל לקידום העמדה עליה הצהירה. בינתיים לא ראיתי שום דבר מעשי בעניין, אם מישהו ראה אשמח להפניה.
619299
לזה בדיוק אני מתכוון. היא יכולה לדבר בעד ביטול נישואים. הדיבור הוא הכלי הפרלמנטרי היחיד שבידיה. יעקב ליצמן אוהב את הדיבורים שלה על ביטול הנישואים- כך הוא יכול להציג אותה כלא רצינית. אני מבין את העמדה שלה ויש בה הגיון פנימי, אבל זה אינו משנה.
619323
ראשית, זה כלי חשוב מאוד. אם מיכאלי תדבר על זה מעל דוכן הכנסת, היא תיתן מומנטום לעיסוק באפשרות שהיום אינה קיימת ב''שיח הציבורי''. שנית, זה לא הכלי היחיד. היא יכולה לרתום לעניין חברי כנסת נוספים, להקים שדולה לקידום הרעיון, להציע הצעות חוק מתאימות, לפעול בועדות ברוח זו. ראה למשל את הפעילות של פייגלין וזנדברג בנושא הסמים - גם אם לא יצליחו להתיר שימוש במריחואנה בקדנציה הזו, הם בהחלט עשויים להשפיע על דעת הקהל ולבנות תשתית שתאפשר שינוי בעתיד.

גם בעמדה של ליצמן יש ''היגיון פנימי'', וזה לא גורם לי לתמוך בה. העמדה של מיכאלי היא מוסרית יותר.
619326
אין לי ויכוח בקשר למוסריות עמדתה של מיכאלי-אני תומך בה. לכל דבר יש את הזמן המתאים. נראה לי שעדיין לא מתאים לדבר על ביטול מוסד הנישואים בלי שתחשב לאנרכיסט הזוי- שוב, אני תומך בתפיסה של מיכאלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים