איילי הארץ 615256
אני רואה שמדי פעם מתפרסם כאן קישור למאמר בהארץ. האם כולם יכולים לקרוא אותם?
איילי הארץ 615257
אצלי: לפעמים.
האם מאמרים שהתפרסמו בטרם הוקמה חומת התשלום הם כולם חופשיים?
איילי הארץ 615261
לא.
איילי הארץ 615259
גם אצלי לפעמים, כמו כן לפעמים אני עושה ''העתק וחפש בגוגל'' ונכנס מדף התוצאות של גוגל למאמר, לפעמים זה עובד ולפעמים לא.
דבר אחר מוזר, לפעמים מאמר פתוח שאני מעלה, מופיע על המסך חיוור כאילו תחת פילטר שמאפשר בקושי קריאה מאומצת, במצב זה העכבר מנוטרל מכל פעילות בתוך הדף (אבל בסדר בסרגלים, לשוניות ושורת התפריט, ניטרול חוסם הפירסומות לא משנה את המצב, קורה רק בהארץ).
הפיראט העברי 622808
איילי הארץ 615270
אם תגיד לשומר בכניסה לאתר שאתה עכביש של גוגל, או ששלחו אותך מוויקיפדיה, הוא ייתן לך להיכנס.

זאת לעת עתה לפחות. יכול להיות שבעתיד הם ישאלו אותך מהו הצבע האהוב עלייך, או יחפשו לך עוגיות בצנצנת.
איילי הארץ 615280
אם מישהו מקרי נוקש על דלתות האתר הנ''ל, הסיכוי שהוא אכן עכביש של גוגל גדול מהסיכוי שהוא יודע את הסיסמה של העכבישים של גוגל.
איילי הארץ 615282
אין ססמה סודית. הם אומרים ''אני עכביש'' והדלת נפתחת.
איילי הארץ 615283
הסבר להדיוטות בבקשה. כשאני נכנס לאתר הארץ מבקשים סיסמה.
נסיון להסבר 615346
כשאתה כותב בתובת בדפדפן שלך אתה בעצם שולח בקשה לשרת. אם, למשל, הכתובת שאתה מנסה להכנס אליה היא
אז היא מורכבת משלוש חלקים ה-http הוא הפרוטוקול, ה-www.haaretz.co.il הוא שם השרת (המחשב שאמור לענות לבקשה שלך) ו-magazine/doron-rosenblum/.premium-1.201040 הוא שם הקובץ אותו אתה מבקש מהאתר. הדפדפן ישלח את הבקשה לשרת יחד עם עוד כל מיני פרטים שמוגדרים בפרוטוקול (כאמור HTTP) אחד מאותם דברים נקרא כותרת (header) שמכיל כל מיני פרטים על הבקשה, אחד מהם הוא המפנה (http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_referer) שמכיל את הכתובת של שולח הבקשה. ככה הארץ יכולים לדעת אם נשלחת על ידי ויקיפדיה (ואז הם נותנים לך להכנס) או מהאייל (ואת הם לא נותנים לך להכנס). פרט אחר שנשלח הוא הסוכן (User_agent [Wikipedia]) שמכיל את המנוע שאמור להציג את הדף לגוגל יש שם סוכן משלה (Googlebot) וככה האתר של הארץ יודע שלא לבקש ממנו סיסמא. אם יש לך כרום או סאפרי אתה יכול לראות את כל הבקשות שאתה שולח בעזרת הכפתור הימני, ואז Inspect Element ואז להכנס לNetwork.
נסיון להסבר 615347
ולקרימינלים, שלוש דרכים להכנס לאתר של הארץ בלי סיסמא:
1. כאמור, הארץ אוהב הפניות מויקיפדיה, וויקיפדיה, כידוע, הוא אתר פתוח לכל מי שלא גר בצפון קוריאה. פשוט אפשר להכנס לארגז החול של ויקיפדיה ( http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%9...), ללחוץ על עריכה, להדביק את הקישור בפסקה חדשה, ללחוץ על תצוגה מקדימה ואז ללחוץ על הקישור. בפעם השלישית הוא כבר לא יבקש ממכם סיסמא.

2. כאמור, הארץ אוהב הפניות גוגל, אז אפשר פשוט להתחפש לגוגל, ז"א לשנות את שם הסוכן, אפשר בפיירפוקס (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-a...) או בכרום (https://chrome.google.com/webstore/detail/user-agent-...) ולהוסיף סוכן חדש "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)"

3. משום מה גרסת המובייל של הארץ פתוחה לחלוטין, אם שם הדף הרגיל היה /magazine/doron-rosenblum/.premium-1.2010401 אז במובייל הוא יהיה mobile/.premium-1.2010401 והקישור המלא יהיה http://www.haaretz.co.il/magazine/doron-rosenblum/.p...
נסיון להסבר 615360
תודה על הפירוט.
והוא אכן מאשר את שכתבתי בתגובה 615280.
איילי הארץ 615540
אף אחד עדיין לא העיר על כך ואני לא רציתי להעיר על כך בתור מנוי להארץ, אבל: האם הקישורים השונים לדיון 3577 נועדו לבדוק מה עובד?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים