הרחבה 615684
הייתי שמח אם תוכל להרחיב על אותה "חקירה קצרה שערכתי ושכללה בעיקר חיפושים באינטרנט, טלפונים לגורמים שונים, קצת חיפוש רגלי וקצת תשאול של אנשים". איך מצאת את העסק הנעלם?
הרחבה 615695
חיפשתי כל מידע שניתן למצוא על החברה - מידע מרשם החברות, מידע על פסקי דין נגדה, מידע על הבעלים של שמות הדומיין שתחתם היא מפעילה אתרים, חיפוש על מספרי הטלפון שלה (איפה עוד הם מופיעים, באיזו כתובת הם רשומים) גיליתי שהחברה עובדת תחת שמות נוספים, שלהם אתרי אינטרנט עם שמות דומיין שונים וגם עליהם חיפשתי מידע. התקשרתי לטלפונים שמצאתי (למשל לטלפון ליצירת קשר שנמסר לרשם הדומיינים) וניסיתי להשיג מידע נוסף (לפעמים תוך התחזות ועל כך אין בכוונתי להרחיב) ניסיתי לאתר תובעים נוספים ולהתיעץ איתם ועוד חיפושים שונים שלא תרמו מידע רלוונטי. לבסוף השגתי כ-‏3 כתובות שונות, כולן באזור שבין רחוב המסגר ונתיבי איילון, כולם בנייני משרדים מוזנחים למדי. סרקתי את כולם, צלצלתי בכל דלת, תשאלתי את כל מי שהיה מוכן לדבר איתי (ולא כולם היו מוכנים) ובסוף באחת הכתובות מישהו הצביע על הדלת שלהם.

בפעם השניה זה כבר היה הרבה יותר קל.
נקמה? 615696
א. לפעמים קומבינטורים מהסוג הזה לא רק מרמים את הלקוחות אלה גם עובדים בשחור. אם כבר אספת עליהם מידע, ולפי מה שאתה מתאר המידע די מחשיד, אפשר לפנות ל"קו הצדק" של רשות המיסים.
ב. נראה שהם עובדים לפי שיטת מצליח ובונים על כך שהקרבנות לא יתלוננו . העובדה שמצאת עוד אנשים שנכוו אצליהם יכולה להעיד על הונאה מתוכננת ושיטתית. מה דעתך על לפנות למשטרה עם כל החומר שאספת?
נקמה? 615703
א. קשה לי להאמין. הם לא עובדים במזומן ורוב ההכנסות שלהם זה עמלות שהם מקבלים מספקי השירותים. אחד הדברים שגיליתי עליהם, זה שכל התשלומים שהם גובים (בכרטיסי אשראי) הולכים ישירות לספקים ולא עוברים דרכם, כך שלא היה ניתן לעקל כסף שלהם דרך חברות כרטיסי האשראי. הכסף שקיבלתי בסוף היה מהחזרי מס שהגיעו להם כך שהכיוון הזה לא נראה לי מבטיח.

ב. קשה לי להאמין שהמשטרה תמצא עניין בתלונה נגדם. אין פה הונאה של ממש אלא לכל היותר הטעייה של הלקוח. אני בכלל לא בטוח שאני יכול להראות כאן כוונה פלילית מצידם.
הרחבה 693893
היום אני במצב דומה .ניסיתי לאתר את משרדי החברה כדי להגיש להם זימון לבית משפט לתביעות קטנות
בעקבות תביעה שהגשתי נגדם על אי החזרת דמי השתתפות עצמית כתוצאה מתאונה בחו"ל.
הגענו למשרדי החברה ואפילו מצאנו שלט בקומת הקרקע אך בקומה עצמה דלתות פלדלת אטומות ואין קול ואין עונה
היינו בכתובת נוספת שרשומה ברשם החברות וגם שם אין כלום
אני נמצא בשיחות ווטסאפ סתמיות מול מנהל המשרד שטוען שאין לו בעיה לקבוע איתנו פגישה ואז הוא נמצא
בחו"ל ועוד ועוד ועוד ....
המסקנה שאסור לעשות עסקים עם החברה הזו!
אם אני אפרסם פוסט בפייסבוק בו אספר את הסיפור שלי ואזהיר אחרים מנפילה בפח ,אני עובר על חוק כלשהו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים