בטר פלייס נסגרת 616008
בטר פלייס נסגרת 616010
וזו לא תהיה הפעם הראשונה (ולא המאה) ולא האחרונה שחברה בארץ מביאה טכנולוגיה חדשנית ומוצלחת בפוטנציאל, ונסגרת בגלל מודל עסקי ותמחור כושלים.
אבל אכן הסקלות פה מרשימות בקנה המידה המקומי. ועדיין יש בזה משהו מצער.
בטר פלייס נסגרת 616330
עכשיו מסתבר שכל תחנה עולה אלפי שקלים ביום לתפעולה. לא בטוח שהיה מודל עסקי אחר שהיה מצליח בתנאים האלה.
בטר פלייס נסגרת 616332
הצליחו למצוא מפרקים עם שמות מתאימים: רוזן-רכב ויצרן סכינים(?).
בטר פלייס נסגרת 616357
על אחת כמה וכמה, כשתפעול כל תחנה עולה אלפי שקלים ביום: תרצה לגרום לאנשים לרכוש ממך מכונית ושירות, ולא להרתיע אותם בחוזה דראקוני ומגביל.
בטר פלייס נסגרת 616371
לבטר פלייס היתה בעיה, כל מכונית שהם מכרו יכלה פוטנציאלית להיות מופעלת כמכונית עם סוללה קבועה. אני לא זוכר בדיוק את כל הפרטים אבל בגדול זה המצב שהם ניסו למנוע.
בטר פלייס נסגרת 616372
אתה יכול להסביר?
בטר פלייס נסגרת 616374
יש חברה שנקראת ג'ינרגי שמציעה עמדות הטענה. בעיקרון (בהתעלמות מהחוזה) אדם שיש לו רכב של בטר פלייס יכול להתקין בביתו עמדת טעינה של חברה כזאת ולהסתפק ב100 קילומטר שהוא יכול לסוע בין היציאה לחזרה לביתו. יתכן שאותו אדם אם לא הייתה לו את האפשרות הזאת אז הוא כן היה מתקשר עם בטר פלייס בשביל ההטענה ותחנות ההחלפה. לכן אם הם היו מאפשרים זאת הם היו יכולים לאבד לקוחות פוטנציאלים.
בטר פלייס נסגרת 616335
טסלה מייצרת מכוניות יוקרה חשמליות שמחיר הדגם הזול בסדרת S הוא כ- $70,000 לפני זיכוי מס. בימים אלה היא החזירה במלואה הלוואה בת $465 שקיבלה ממשלת ארה"ב, 9 שנים לפני זמן הפירעון. ההלוואה נפרעה בבת אחת לא בגלל עלייה במכירות אלא מרווחים ממכירת קרדיט אנרגיה ומעליה חדה בערך המנייה של טסלה, מה שאיפשר לה למכור מניות נוספות ואגרות חוב בסך מליארד דולר.
בטר פלייס נסגרת 616337
אני מניח שלא הבאת את זה כדוגמה נגדית לענין בטר פלייס, שלטענתי התמחור הוא שהפיל אותה. כי בתור שכזו היא בעייתית, מאחר ו-
א. שוק מכוניות ביוקרה שונה מאד משוק המשפחתיות, ואפילו שם:
ב. ציטוט מהמאמר:"One perceived weakness in Tesla’s plans is the relative expense of the Model S. The company may face only limited demand until it comes up with a substantially cheaper car."

אני מקווה שטסלה תשרוד מעבר להייפ המנייתי המטורף שנראה קצת כמו ספקולציה. וככלל, יש מצב שגם בטר פלייס הרימה תרומה נאה לטרנד העולמי של מכוניות חשמליות (חסכוניות, ומכאן גם היברידיות על הדרך), גם אם היא עצמה לא תהנה מהפירות.
בטר פלייס נסגרת 616051
בטר פלייס היגיעה ל ײמקום שכולו טובײ.
בטר פלייס נסגרת 616395
ויש עכשיו גם כאלה שהתאהבו במותג "בטר פלייס" עד כדי כך שהם רוצים שכולנו נשלם את החובות שהיא צברה (ועוד תצבור)

בטר פלייס נסגרת 616398
נו, ברור מה יקרה כאן: המדינה תלאים את "בטר פלייס", תפדה את החובות שלה, ואז אחרי שנה-שנתיים תפריט אותה מחדש (כנאמר בכתבה, "תמכור את אחזקותיה"). יפתח מכרז, כי מה אנחנו אם לא מופת של מנהל תקין, והדרישה המרכזית תהיה "חברה בעלת נסיון בפיתוח וניהול צי מכוניות חשמליות". כמובן שרק "החברה לישראל" תיגש למכרז הנ"ל (כי למי עוד יש נסיון בתחום?), ותוכל לקנות את החברה מחדש - ללא החובות.
בטר פלייס נסגרת 616422
רק החברה לישראל? מה עם בטר פלייס? היא בכל זאת מחזיקת הפטנטים.
בטר פלייס נסגרת 616430
לא הבנתי. אני התכוונתי שבטר פלייס תולאם, ואז תמכר לחברה לישראל בנזיד עדשים.
בטר פלייס נסגרת 616431
הבנתי. והגבתי לך באפשרות קצת הזויה שאחרי שבטר פלייס תולאם (או תימכר) בטר פלייס (או שמא בטר פלייס) תדרוש בעלות על המיזם. בינתיים ראיתי שהשופט רוצה לפרק לא רק את בטר פלייס אלא גם את בטר פלייס ובטר פלייס . דבר שכל כך מרגש אותם שהם נאלמו דום וכלל לא מגיבים.
בטר פלייס נסגרת 616433
It just keeps getting better
בטר פלייס נסגרת 616406
ועל זה שנה רבינו אריאל:
"מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים