מי ימלל גבורות ישראל 616324
אני רק רוצה להעלות גם בפורום מכובד זה את ההבדלים הקימים בין סוגי ההשטמתויות השונות, וזאת מבלי לדרגן כצודקות או לא צודקות, מלבד זו אותה אני מבקש להעלות על נס כצודקת ומוצדקת.
יש את ההשתמטות הפצפיסטית, השמאולנית, הימנית (במקרה של פינוי ישובים), הסטלניסטית, (הרבה סמים קלים עד בינונניים המעמידים את נחיצותו של השרות בסימן שאלה גדול מספיק על מנת לזוז ולהשתמט). ההשתמטות הציבורית החרדית היא אחרת, ואני כותב כאן כחרדי המבקש לחלוק עמכם את נקודותיה הייחודיות של השתמטותנו. אנו מאמינים באמונה שלמה, כצאצאים דור אחר דור משך אלפי שנים לשולשלות היהודים העתיקות, כי מה ששומר עלינו זה לא מערכת המשפט הנאורה (ראו ערך גרמניה), לא הצבא (ראו ערך אמריקה ויאטנם), ולא כלום. (ראו דוגמאות לבחירתכם מההיסטוריה). יש פעמים שעמים חזקים ביותר מיתמוטתים ביגלל סיבות שוליות. ויש פעמים שמעטים מאוד מנצחים את הרבים..
הסתכלות אמיתית לא פלמסנית ואוהבת היתה חושפת את האמת- שהחרדים אוהבים מאוד את המדינה, ועושים את מה שהן יודעים לעשות הכי טוב להצלחתה, שזה לימוד התורה, שעוליו אמרו לנו מנהיגינו משך דורות ארוכים כי הוא מה שבאמת שומר עלינו.
שמע. בימים ההם בזמן הזה. מכבי (מכבי= מי כמוך בא-לים ה')הושיע ופודה. וימינו כל עם ישראל, יפדה יקום ויגאל!
מי ימלל גבורות ישראל 663929

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים