האם המשבר הוא אמיתי? 616561
במספר מאמרים שקראתי לאחרונה נטען שלא מדובר במשבר אמיתי אלא בחוסר הבנה של המציאות. המספרים שננקבו לעיל הם שיעור אי־התעסוקה בקרב גילאי 15-25. מדובר באנשים שמחפשים עבודה ולא מוצאים אותה. על פי אחד המאמרים, רק 9% מהיוונים בגיל הזה מחפשים עבודה, ומתוכם אכן רק שליש אחד מוצא אותה, אבל נערים עד גיל 19 עדיין לומדים. חלקם מחפשים עבודה במשרה חלקית ואכן לא מוצאים אותה, אז מה?

מאמר אחר טוען שהבעיה בכלכלה הסוציאל-דמוקרטית היא עודף האפשרויות שמספקת מדינת הרווחה; האפשרות הניתנת לאדם צעיר שהעבודה אינה נראית לו לשוב לספסל הלימודים עד שהמצב הכלכלי ישתפר, אך לטענתו זה בדיוק מה שלא הולך לקרות בשל עודף האפשרויות.

אינני סבור שהוא צודק, אך אני כן מקבל את הטענה שהמידע שנמסר לנו אינו מאפשר להבין מה באמת קורה. בישראל שיעור האבטלה נמוך, אך יש רבים שכלל אינם מחפשים עבודה, בעיקר בקרב האוכלוסיות המוחלשות. אם מחר בבוקר יקומו כל הבטלנים, לומדי התורה והנשים הבדואיות ויחפשו עבודה של ממש נראה באמת ובתמים שיעורי אבטלה מבהילים.
האם המשבר הוא אמיתי? 616563
שלא לדבר על כך שאחוז ניכר (עדיין, למרות הכל) מבני 19-25 בארץ לא אינם נמנים על סטטיסטיקת המובטלים מכיוון שפקודות הצבא מונעות מהם לחפש עבודה
האם המשבר הוא אמיתי? 616593
תום סוייר?
מאיפה נכנס הפרחח הזה לכאן?

_____
אני יודע, אביו מולידו (ומכאן גם הוא) ואני קרובי משפחה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים