סיכום יפה של בן דרור ימיני 618413
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618414
ראה ערך הקונספירטור.

סיכום יפה של בן דרור ימיני 618415
לא נראה לי שבאמת קראת את הקישור שנתתי.
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618416
ועכשיו קראתי. שום דבר לא חדש אצך בן-דרור ימיני. שוב טענה שלא צריך להתעסק בשחיתות או באי-ניקיון כפיים. באמת שלא ברור למה יש לו מועדון מעריצים כזה באייל.
ימיני מעוות 618417
במסמך המקורי כפי שמובא בקישור במאמר של ימיני כתוב "לא תהיה דרישה להוצאות", ימיני מתרגם במעוות "פיצויים" שמשמעותו שונה,

"אנו מניחים, בנסיבות הנוכחיות, שלא תגישו בשם הנאשם תביעה לפיצויים". אין כאן התנצלות, אבל יש כאן מעין בקשה מנומסת - בנסיבות העניין, כאשר מצאנו לנכון לסגור את התיק..."

לחברתי שאנגלית קנדית היא שפת אמה ולי גם כן זה נראה שיש כאן אזהרה בסגנון בריטי מנומס, משהו בסגנון שבעברית ישמע כמו: אם תנסה לתבוע אנחנו נקרע אותך ואת אמאש'ך.
אפשר להתווכח על המשמעות הנסתרת, אבל אין ספק שאין פה התנצלות ופרנקל התנהל בטיפשות גמורה, על טיפשות אי אפשר לסלוח ממועמד למשרה כה אחראית.
ימיני מעוות 618418
זה מזכיר לי פקח, לא משנה מאיזו זרוע של השלטונות, שאחת לחודש היה חוטף בגלל התנהגותו סטירת לחי מאחד האנשים איתם התעמת, ואז מנהל המחוז היה מכניס לו צעקות ונזיפה לתיק.
היום הוא מנהל.
ימיני מעוות 618420
ש לי סימפטיה מיוחדת לטפשים. לא פעם הסתבר לי שאני אחד מהם.
ו
ימיני מעוות 618421
נראה לי כאילו הניסוח מרמז על הסכם שהצדדים דנו בו בהכתבות קודמת: התביעה מוותרת על המשך ההליך, אבל אינה מודה ברשלנות או באחריות לנזקים ולהוצאות שנגרמו לפרנקל.

זו אולי הסיבה שהדוברת ג'וזפין צ'אן - במכתבה שעורר התלהבות גדולה בארץ - מדגישה שלא הייתה התנצלות, כלומר משרד המשפטים לא מודה באחריות כלשהי ולא מודה לפרנקל על שום דבר.
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618422
אני ממש לא מסכים - אם פרנקל לא רוצה להגן על עצמו בעת קבלת תפקיד ציבורי - זכותו. אבל
א. מה לעשות, פרטיות ושירות ציבורי לא הולכים יחד
ב. עדיף שהכל יתגלה בשלב הזה - אני לא רוצה שבעתיד, כשהוא יהיה כבר יהיה נגיד בנק, יהיה אפשר לסחוט אותו בקלות על המקרה או על מקרים אחרים. ואם הוא פוחד היום מהחשיפה הציבורית - הוא יפחד שבעתיים כשיבוא הסוחט.
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618439
בשבילי כל אירועי התיק הן תוספות שהסיחו את הדעת מאי התאמתו של פרנקל לא רק להיות נגיד אלא גם סגן נשיא בנק אמריקאי גדול.
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618443
אוקיי, זה אתה. אני מתייחס לסיפור במנותק מכישוריו המקצועיים או מאמיתות (זו המילה ל"truthfulness"?) עברותיו. גם אם הוא מהכשרוניים שבכלכלני ישראל וגם אם הוא צחור כטלית בשלג.
סיכום יפה של בן דרור ימיני 618451
אני מבין למה אתה מתייחס. הטענות שלי הן שלפני שאמיר אורן פרסם את הפרשה, הביקורת שנמתחה על פרנקל על תפקודיו הקודמים, על תפיסת עולמו וכו'- הייתה מאד עמומה. עכשיו מועמד מוביל מריו בלכר. כמובן שאת הדוקטורט שלו הוא עשה באוניברסיטת שיקגו. הוא היה נגיד הבנק של ארגנטינה והתפטר מהמשרה. מדוע? הוא היה בכיר בקרן המטבע וטיפל במשבר במזרח אסיה וברוסיה. איך הוא טיפל במשבר? מהי תפיסת עולמו? האם יתחילו לחפש אצלו שלדים במקום לבקר ביקורת עניינית האם לאור עברו, אנחנו רוצים שהוא יטפל במשברים כאן?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים