ישנם כמה סופרי מדע בדיוני 61844
שמרבים לעסוק בנושא "האלים כבני אדם כמו כל אחד מאיתנו " או לחילופין " בני האדם כמו כל אחד מאיתנו כאלים". סופרים כאלה הם פיליפ חוזה פארמר בסדרת "בורא העולמות " שלו על יצורים ששולטים בעולמותפרי יצירתם ודמיונם ועסוקים במלחמות עליהם זה עם זה.ובעיקר רוג'ר זילזני שברבים מסיפוריו הוא מתאר בני אדם עתידניים שיוצרים מחדש מיתולוגיות קדומות , ההודית , המצרית או היוונית וחיים בצורת אחד האלים המתוארים במיתולוגיות האלה הודות לטכנולוגיה שלהם .שהרי אמר כבר ארתור סי קלארק "כשיש לך טכנולוגיה מתקדמת מספיק , אי אפשר יהיה להבדיל בינה ובין כישוף".
עוד על רוג'ר זילזני :
גם האלים הם רק בני אדם
ישנם כמה סופרי מדע בדיוני 61859
לילדים שלי יש משחק מחשב בשם Sims. העקרון במשחק זה הוא שאתה בונה בית, ומושיב בו דמויות (משפחה), מצייד את הבית באביזרים שונים, קובע את תחומי עיסוקם, אבל לדמויות יש דרגות חופש שונות של "רצון חפשי" (הם אפילו עושים שטויות, הם מסוגלים לגרום לתאונות קטלניות ועוד).
למשחק יש כמה תוספות המשכללות אותו.
בלי קשר למאמר, (או אולי עם), בין יתר האביזרים בהם ניתן לצייד את הבית יש כמובן גם מחשב.
בשלב זה עדיין האפשרות אינה קיימת, אבל אנחנו מחכים לתוספת אשר תאפשר לקבוע לדמויות גם איזה תוכנות הן יוכלו להפעיל במחשב שלהם. כאשר תוספת זאת תגיע, הילדים יניחו לדמויות אותן יצרו לשחק בSims, והילדיםיוכלו להתפנות לעיסוקים אחרים.
משעמם להיות אלוהים 61860
כדאי גם להזכיר את סדרת המדע הבדיוני המפורסמת "מסע בין כוכבים " על גילגוליה השונים שמרבה לעסוק בדמויות כמו אלוהיות , ושלמעשה אין בינהן כל הבדל מדמויות האלוהיות שאנו מכירים מהמיתולוגיות הקדומות שלנו.
בסדרה המקורית היה פרק שבו אנשי האנטרפרייז פוגשים את האל היווני הקדמון אפולו שהוא בעל כל הכוחות שיוחסו לו
במיתולוגיה היוונית , ורוצה להמשיך כאל של אנשי האנטרפרייז שאינם קופצים בשימחה כאשר הם שומעים את
הדרישה הזאת.
וכמובן יש את הדמות של הקיו מהסדרות החדשות יותר שמסוגל לעשות הכל אבל הכל . הסדרות השונות אף ניסו לעסוק בהשלכות ארוכות הטווח של יכולות אלוהיות כמו אלה והיגיעו למסקנה ( בפרק בסדרת "וויג'ר) שכאשר אתה יכול לעשות הכל ועשית הכל , הקיום הוא למעשה משעמם מאוד.
ומכאן יכולה להיות רק מסקנה אחת שאליה היגיעו הסינטולוגים ויוצרם סופר המדע הבדיוני ל. רון הבארד.
לטענתם כולנו היינו במקור יצורים בעלי כוחות אלוהיים "התטאנים" שמרוב שיעמום הפכו את עצמם ליצורים מוגבלים כמונו ושכחו את מקורם האלוהי .המטרה של הסינטולוגים היא להחזיר למאמיניהם את כוחותיהם התטאניים.
אלא שהם שוכחים כמובן דבר אחד : הקיום האלוהי שבו הכל אפשרי ולכן הכל בסופו של דבר משעמם הוא הדבר שהתטאנים רצו להימלט ממנו מכלתחילה.
זה לא אלוהים, זה בננה 61960
במדינת אוהיו מתנהל מאבק חדש במשרד החנוך על עניין הוראת האבולוציה.

הם מנסים להכניס את הבריאתנות בדלת האחורית. בגלל שצו בית משפט אסר ללמד בריאתנות, הם קוראים לזה עכשיו ''תכנון תבוני''. אין שום אזכור לאלוהים אלא רק נסיון מדעי כאילו להראות שלא יתכן שיצורים כאלה מורכבים יתפתחו על ידי ברירה טבעית בזמן כזה קצר.

המסקנה שלהם היא שיש תבונה שיצרה את החיים, למשל תרבות עליונה אחרת. כמובן שזה לא אלוהים (כי אסור ללמד דת בבית ספר ציבורי) אבל אני לא חושב שהם מתכוונים לראל.

מרגש לדעת שכמעט שליש מממועצת החינוך של אוהיו רוצים ללמד את הדבר הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים