סרבן יקר 61910
אם תקרא את המאמר הזה http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
תבין, אולי, מה קורה לצבא שהאנשים המוסריים יותר מסרבים לשרת בו, וכמה נזק נגרם באופן ישיר לפלשתינאים ובאופן עקיף לנו בשעה שאתה דואג לשמור על נקיון כפיך.
סרבן יקר 62085
להבנתי זה בדיוק הסימן שהכיבוש מתקרב אל סופו. היסטורית ניתן להבחין שתמיד המצב מגיע לאיזה שהיא נקודה נמוכה ואלימה, מצד חיילי הצבא הכובש, שלא נראתה כדוגמתה בדיוק לקראת הסוף. מטפורית ניתן לומר שאלה הם פירפורי הכיבוש.
להערכתי אם חיילים מתנהגים כך הם עושים זאת מתוך תחושת תסכול, נקמה והכרה בכך שהם בארצו של אויב מר. כלומר התנהגותם הלא מתורבת היא למעשה עדות לכך שהם הפנימו את התפיסה לפיה אין זו ארצם.
ההיסטוריה שלא מלמדים 62440
גברת הס מספרת על האירוע כאילו מדובר בתופעה חדשה, ולא כן הוא.

ב48 כבשנו שטחים רבים, וערבים רבים נמלטו מבתיהם. אתה יודע מה קרב לרכוש שלהם? (רמז: לא ארזנו להם אותו ושלחנו בדואר).
בשנת 48 נבזז ע"י חיילי צה"ל רכוש ערבי רב. למעשה, סבתי מספרת שתקופה מסוימת אחרי המלחמה הפעיל מישהו, במרכז ירושלים, חנות לרכוש ערבי שהוא וחבריו "אספו" במהלך המלחמה.

בזמן השרות הצבאי שלי, ראיתי שוטר משטרה צבאית, ששרת כמאבטח במעבר ארז, מחרים מאחד העוברים שטיח שהלה ניסה להעביר, בתואנת "סיכון בטחוני". השטיח מצא את עצמו בחדר של אותו שוטר. זה היה בשנת 1996.
האם התלוננת לפקיד קבילות חיילים? 62460
או לכרמלה מנשה? אם לא, הרי שגם את אחראית לכך.
האם התלוננת לפקיד קבילות חיילים? 62533
לא רלוונטי לסיפור, אבל אחד משותפיו לחדר של אותו שוטר דיווח למפקדים.
החייל נשפט לשבועיים בכלא.

לא הבנתי את הקשר לכרמלה מנשה, כרמלה מנשה כידוע אינה סמכות צבאית. אם הייתי מחליטה להתלוננן, נראה שהכתובת הנכונה היא המפקד הישיר של אותו חייל (או המח''ט האחראי על הגיזרה).
הלצה גרועה. לא משנה. 62667
נו בטח, 62716
אם זה (http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=933&rep=62...) מה שמצחיק אותך אין פלא שאתה נאלץ לכתוב וריאציות שונות של המשפט שבכותרת ההודעה שלך, השכם והערב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים