נגיף ושמו גזענות 619490
יצ"ג: http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=3516
נגיף ושמו אנטישמיות 619493
סוכן זר בתור אסמכתא, נו...
נגיף ושמו גזענות 619508
דווקא יש סבירות גבוהה שהמסתננים מאפריקה הם נשאי פוליו שהביאו את הנגיף ארצה. השתיקה התיקשורתית לא מעוררת אימון הן בתיקשורת והן במימסד הממשלתי. למה לא עושים בדיקת נשאי פוליו למסתננים מאפריקה ?

מצב התברואה הכללי בסומלי, קניה, אתיופיה, אריתריאה, סודן (מדינות גובלות זו בזו) הוא שמעורר את הסבירות הזאת. נכון לעכשיו, בסומלי יש עכשיו מגיפת פוליו די חזקה שגולשת לקניה. בסודן היתה התפרצות פוליו לפני מספר שנים.

אם מסתננים מאפריקה מסדרים סחורה בסופרמרקטים זה לא תקין (ראיתי שחומי עור עושים זאת, לא יודע אם הם מסתננים מאפריקה או יהודים אתיופים, יהודים מאתיופיה כנראה לא נשאים).
נגיף ושמו גזענות 619513
מסדרים סחורה? הם מבשלים בחצי מהמסעדות בתל אביב, אבל זה תקין לגמרי, בניגוד לדעתך. 'בידוד' גורף של אוכלוסיה מסוימת, אפילו עקב מציאת נגיף אצל פריטים בודדים ממנה, הוא מעשה גזעני, מכוער ומטופש.
לגבי בדיקות כלליות למהגרים, כאן אני כבר לא בטוח אם זה סביר או לא, קשה לי לגבש דעה בענין. יש לי נטייה לומר שזה לא אסון.
בעבודה שלי נאמר לנו לאחרונה שמי שאמור לנסוע לנסיעת עבודה אצל לקוח סיני, רצוי שיעשה בדיקת דם בארץ וייקח את תוצאותיה עימו, אם הוא לא רוצה להסתכן בבדיקה בכניסה על ידי מחט סינית. מצד שני, סין זאת ממש לא דוגמה טובה לשמירת זכויות הפרט והאזרח, זאת דוגמה ממש טובה לרמיסתן, אז אני כבר שם סייג על האנלוגיה הנ"ל.
נגיף ושמו גזענות 619522
אם המסתננים מאפריקה עובדים בהרבה מסעדות המצב יותר גרוע ממה שחשבתי.

לא חושב שיש נשאים בודדים מבין המסתננים, לא אפלא אם מדובר באלפים. בלי בדיקה לא נדע. העובדה היא שיש מגיפת פוליו בסומלי והתפרצות מחלת פוליו (מחלה פעילה לא נשאות) בקניה. ניכתב, לא בדוק, שהיית התפרצות פוליו בדרפור שזה נידמה לי בסודן או אריתריאה. בסך הכל גוש המדינות הללו לא נראה נקי מפוליו.

מה עניין לגזענות לכך שהם עובדים במזון ? אם הם מפיצי מחלה שמחייבת חיסון המוני לא צריכים להעסיק אותם בעבודות עם מזון, זה מינימום מתבקש.

לגבי היהודים מאתיופיה. כמעט כולם מבקרים במרפאות באופן סדיר, הילדים במיוחד; לכן אני מניח שהם עוברים מספר פעמים בדיקת מחלות מידבקות וטיפולים בהתאם. כמו כן, רובם המכריע כבר עשרות שנים בארץ, ללא שום התפרצות פוליו. לכן הסיכוי שהם נשאים קטן מאוד.
נגיף ושמו גזענות 619524
האם הם מפיצי אותה מחלה? התגלה פוליו בביוב של גוש דן?

(כן. בשנת 2007)
נגיף ושמו גזענות 619583
בלי קשר לפוליו - האם מחסנים את הפליטים בחיסונים ה"רגילים" כחלק מקליטתם בארץ?

(ניחוש לתשובה: "לא אושר תקציב לנושא." כמובן שתקציב להתפרצות מחלה מדבקת, חלילה, יימצא איכשהו.)
נגיף ושמו גזענות 619516
תגובה 619514
אם הם שוטפים את הידיים כמו שצריך, לא אמורה להיות בעיה. אם הם לא שוטפים את הידיים כמו שצריך, אמורות להיות בעיות קצת יותר רציניות מהסיכון הנוסף הזניח של פוליו.
נגיף ושמו גזענות 619526
לא חושב שהפצת ווירוסים במסעדות זה עניין זניח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים