מעניין לעניין באותו עניין 620620
כוח של חיילי גבעתי שסיירו בחברון הצטרף למסיבת ריקודים בעיר. החיילים צולמו כשהם רוקדים לצלילי השיר "גנגנאם סטייל", והקליפ הועלה ליוטיוב. מצה"ל נמסר: "מדובר באירוע חמור ביותר והחיילים נקראו לבירור. מפקדי החטיבה והגדוד מקיימים חקירה בעניין והחיילים יטופלו בהתאם".

עוד פרטים: הארץ, חדשות 2.
מעניין לעניין באותו עניין 620622
אני מקווה שה'טיפול בהתאם' יהיה לעשות להם נו-נו-נו. לא נראה לי שזה ''חמור ביותר''.

(וכן, אני מודע לסיכון הבטחוני. ובכל זאת).
מעניין לעניין באותו עניין 620623
אבל זה כן מאוד חמור. "גנגנאם סטייל" כבר אאוט יותר מחצי שנה!
מעניין לעניין באותו עניין 620632
"חיילים נכנסים למועדון בחברון ורוקדים לצד פלסטינים > צה"ל מוסר כי מעשי החיילים חמורים ומשעה אותם.
חיילים נכנסים לקלנדיה באור יום, יורים בעובד אונר"א בדרכו לעבודה והורגים אותו, הורגים עוד שניים, פוצעים 15, 6 מהם קשה > צה"ל מוסר כי החיילים פעלו למופת.

בחיי שצה"ל מוזר‏1."

(סטטוס של John Braun בפייסבוק)

1 וגם סדר העדיפויות של דיונים באייל.
מעניין לעניין באותו עניין 620643
אתה מתכוון שגם בחברון רגמו את החיילים בקרשים, אבנים ובקבוקי תבערה, והזעיקו כח חילוץ, ואז כח החילוץ יצא לרקוד?
מעניין לעניין באותו עניין 620647
אני מתכוון שהצבא היה אמור להיערך טוב יותר לאפשרות של תקיפה, לשקול פעולות חלופיות ולהגיב בירי מידתי. ההימצאות שלנו בשטחים הכבושים היא לא מאתמול, אתה יודע.
מעניין לעניין באותו עניין 620650
מבלי שיש לי מידע כמותי כלשהוא מהשטח, אני מנחש שיש עשרות אם לא מאות מבצעים כאלה בשנה, וזה שזה מתדרדר באופן הלא מוצלח הנ''ל רק פעם-פעמיים בשנה דווקא אומר שנעשה מאמץ ניכר בענין.
מעניין לעניין באותו עניין 620664
או שמצליחים להסתיר מקרים כאלה.
מעניין לעניין באותו עניין 620665
הכתבה הספציפית שהבאת, בצורה שהיא מציגה ומביאה את הנתונים המספריים, היא דמגוגיה. לתת את מספר ההרוגים הפלסטינאים משנת 2000, שכולל שנים של מלחמה דה פקטו עקובה מדם בין שני הצדדים, לצורך השוואה למקרים שבהם היה צורך ולו לכאורה בפתיחת תביעה על ירי לא מוצדק של חיילים, זה מגוחך. טוב שלא הכניסו לסטטיסטיקה את מספר ההרוגים המצריים ב-‏73' מול מספר התביעות של חיילי צה"ל.
מעניין לעניין באותו עניין 620670
נו פונזי, הרוגים פלסטינים במה שקרוי מהומות, הם כשלון מבצעי והרבה פעמים משמעתי. עשינו פעם שירות מילואים בהר חברון. השבוע הראשון היה שקט עד שהגיעו גולני לחברון. בגזרה שלנו עברה משאית תובלה שלהם ונזרקה עליהם אבן-פגעה בברזנט. במקום להמשיך לנסוע, הנהג וזה שישב לידו ירדו מהרכב, ירו ופצעו קשה נער פלסטיני. מאותו היום היה לנו שירות סוער. אותו הדבר היה בעיר חברון. המוטו המרכזי אצלם היה להראות מי שולט כאן. מי הגבר ולמי יש ארוך יותר. דיברנו עם הקצינים שלהם ופשוט לא נמצא שם מבוגר אחראי אחד שיקח פיקוד ואחריות.
מעניין לעניין באותו עניין 620674
אני לא טוען שאין (או היו יותר מדי) מקרים כאלה, אבל הכתבה המלונקקת לא נתנה על זה שום מידע כמותי משמעותי, אלא להיפך, זרקה מספרים לא רלוונטיים.
ארז כבר יכול היה לטעון 'כולנו יודעים שיש הרבה מקרים וגו' ' וזה היה יותר משכנע מהלינק ההוא.
מעניין לעניין באותו עניין 620695
לא עשרות ולא מאות - עמירה הס הסבירה לאחרונה שיש אלפים (שישה, למיטב זכרוני).
מעניין לעניין באותו עניין 620685
וייתכן שהתגובה הייתה מידתית. או שלא. אבל הנסיון לעשות מן גזירה שווה ממקרה אחד למקרה שונה לגמרי הוא, אפעס, לא לוגי במיוחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים