אודות מב"א:2 6214
ראיתי מב"א:2 לפני כמה ימים מתוך הציפייה לראות איזהשהוא שילוב בין Face/Off למטריקס, משהו עם אקשן וו-אי מסוגנן שמתאים לימי הקיץ החמים... אכזבה גדולה, וכמובן שאפרט -
- עלילה מינימלית ביותר, גם לסרט אקשן; אני מקבל בשמחה את הצעתו של רד פיש שנראה כי העלילה נכתבה לאחר שכבר צולמו קטעי האקשן, והתוצאה בהתאם.
- דמויות שטחיות לחלוטין, ללא עבר וללא מניעים הגיוניים כלשהם(מלבד כמובן לשאוף להגיע לעימות חזיתי הכולל בעיטות ויריות).
- פיתולי עלילה צפויים ביותר, מה שהיו צריכים להיות רגעים מפתיעים במהלך העניינים פעלו מצויין על ילדי ביה"ס היסודי שישבו מאחורי והביעו את התלהבותם באופן ווקאלי במיוחד, אך לא הפתיעו כל מי שראה את הסרט הראשון ו/או הבין בדקות הראשונות כי יש ביכולתם של כל הדמויות הראשיות להתחזות למישהו אחר בעזרת מסיכה ושבב קול (מישהו אמר כבר Face/Off?).
- ולבסוף, גולת הכותרת, האקשן.
רוב רובו של האקשן היה בנאלי לחלוטין, מועתק כמעט לגמרי מהסרטים שהוזכרו לעיל (ובאמת מספיק כבר עם היונים האלו) או מסרטי הז'אנר המזרח-אסיאניים - איתן האנט נלחם חשוף ידיים עם הרשע נושא הסכין שמצליח לפצוע את גיבורנו היקר בלחיו, וכיצד מגיב האנט? כמובן, הוא מעביר ידו על הפצע המדמם קלות, מביט בידו האדומה, מתרגז ונוקם... לא ברור לי אם יש כאן מחווה פשטנית או סתם עצלנות וזלזול בקהל הצופים.
קטע האקשן המעניין היחידי שהיה בסרט היה בלט המכוניות בהתחלה (כפי שבוצע באופן דומה כבר בד"ר נו, אך בצורה שונה קצת), אך גם הוא חזר על עצמו כמעט בדיוק לקראת הסוף, רק הפעם עם אופנועים. נו, באמת.

לסיכום, פעם הבאה שאיתן האנט יוצא לחופשה - שלא יטרח להגיד לנו לאן... רק שישלח את הסאונדטרק (הביצוע של הכמיקל ברודרז לנעימה של הסדרה משובח).
גלעד

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים