אשה יהודיה 62338
כמי שמצויה לדאבונה יותר מן הרצוי בנבכי החזרה בתשובה (בתו של האקס שלי מנישואים קודמים) אקס, להלן: המנוח לעתיד אי"ה, אני יכולה להעיד:

בגיל 16 בתי החורגת, שהיתה יפהפיה, חברה בצופי ים, גולשת (את הגלשן אני קניתי לה) וכוכבת גימנסיה הרצליה, הלכה בחופש הגדול מתוך שיעמום לקורס לחקר הקבלה. משם היתה הדרך קצרה מאוד. הגלשן, כמובן ננטש, כנ"ל ביה"ס התיכון שהפך לסמינר חזרה בתשובה בי-ם. משם לשידוך עם חוזר בתשובה. כיום היא גרה ברכסים, היופינ נעלם מתחת למטפחת ראש (אין זמן וכסף ופיאות), 7 ילדים נכון לרגע זה ובעל שלומד בכולל. לבית כנסת אין לה פנאי ללכת, וכדי לעזור בפרנסת המשפחה היא פתחה פעוטון בבית. בנוסף, כל פעם שהיא מרגישה שקשה לה (ובצדק!) היא מסיקה מזה שעליה 'להתחזק' ביהדות.

הילדים, כל ה-‏7, יפים ומקסימים. כשהם באים לבקר בקיבוץ, הטלויזיה מכובה, כמובן, אני רצה לקניון הסמוך כדי לקנות אוכל בהכשרי בד"ץ מיוחדים (אני כבר מומחית בעניין) וכמובן שהם אוכלים מכלים חד פעמיים שאני שומרת במיוחד עבורם. על המחשב מותר להעלות רק משחקי שחמט.

מזמן נואשנו מלנסות לדבר על ליבם. הפחד הגדול ביותר שלי היה כששתי בנותי נסעו להעביר שבת אצלה. למרבה הרווחה אותו סוף שבוע היווה סיוט עבורן והן נמלטו כל הזמן החוצה כדי לקטר בטלפון הסלולרי.

ועכשיו לנושא: קראתי שבשבת האחרונה לא נקראה פרשת השבוע. האם זה מפני שזו השבת לפני פסח (שבת הגדול, נדמה לי)? מישהו מוכן להסביר?

לגבי מעמד האשה ביהדות, אני שמחה להימנות על שני החמורים שאסור לגבר לעבור ביניהם. מעבר לזאת, התנ"ך הוא בפירוש פטריארכלי ולנשים שני שימושים בלבד. מיני וריבוי, לא בהכרח אותה אישה (קניין בשני המקרים) משמשת לאותה מטרה.

מאחר ואני פסולה לעדות, אין בדעתי לחוות דיעה בעניין.
היופי בעיני המתבונן 62375
א. האם בעלה סבור שהיא יפה ומושכת? האם אופנת האייטיז הטיפשית נראית לך יפה היום, או שיופי הוא עניין של אופנה ומיקום? ממה שאני שומעת, בתך נשואה באושר, מגדלת ילדים מקסימים ומתמודדת עם קשיים בדרך שנראית לה לגיטימית. אם ילד שמעדיף סידור על גלשן הוא פחות יפה בעיני אמא, ודאי שכדאי לו לגור בו הוא נחשב יפה ומוצלח. אני מניחה שהיית מתעצבנת (או: את מתעצבנת) כשהיא מנסה (אם) "לדבר על ליבך" ש"תהיי כמו שצריך להיות".
ב. די עצוב שיהודים יכולים להתנהג יפה במסגדים ובמנזרים, לחלוץ נעליים ולשמור על השקט כמו ילדים מחונכים, אבל להתנהג כמנהג המקום אצל אחותם לכמה שעות ממש משגע אותם.
האם ילדי בתך לא "משתגעים" כשהם נמצאים שבת שלמה במקום המחלל שבת?
ג.קוראים פרשת השבוע בשבת הגדול.

...וכל זה לא נאמר בתוכחה (וסליחה אם זה משתמע מכך) אלא באמת בעצב, ורחמיי על בתו של האקס, כי אני יודעת שאם הייתי מחליפה חצאית במכנסיים, פסנתר בלמודי אתאיזם ושיער בקרחת, עדיין הייתי יפה בעיני אמא שלי. וכשיהיו לי, בעז"ה, ילדים, הם יחונכו להרבה דברים, בין היתר לראות דברים בפרופורציות (כדי שלא ייאלצו לקטר הרבה בסלולרי, זה מסרטן) ולתת מתוך אהבה שאינה תלויה בדבר.
ברוכה השבה! 62382
תודה (-: 62399
התגעגעתי. מזמן לא קראו לי רפיטטבית וארכאית. אגב, חלק מהזמן הייתי קוראת פאסיבית- כנראה שלא נועדתי.
רציתי רק להגיד לך 62416
שאת רפיטטבית וארכאית.
לא אומרים שבחו של אדם בפניו 62418
אבל נכון, נכון אני גם דמגוגית ובלתי מתקדמת בעליל?
חג שמח (:
בטח 62529
ריאקציונרית למהדרין, אטומה כצוללת וחסרת מעוף כבת יענה.

חג שמח גם לך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים