עוד בעיה הגדולה של הדמוקרטיה 6243
הדמוקרטיה כידוע היא שיטת ממשל אידאאלית... והיא עובדת לפיכך רק באידאל בעקרון ובפוטנציה ... במציאות היא
נהפכת למשהו מכוער בהרבה ...

הבעיה אכן חמורה ובסיסית ! הדמוקטיה הנכשלת שלנו לא מסוגלת להתמודד עם ציבור אנטי דמוקרטי גדול (יחסית) שדעתיו המעותות דורשות צדק מעוות למדי .. פתרונות למצב יש כמה
1) סילוק הדמוקרטיה והקמת צורת שילטון חכמה יותר ויציבה יותר
2) סילוק ש"ס והפרדת דת ממדינה ..
3)כניעה והתרפסות עד לנקודת המשבר

אני כבר מנחש מה יקרה ..
עוד בעיה הגדולה של הדמוקרטיה 6246
סתם תהיתי..מהי צורת שלטון טובה יותר?
עוד בעיה הגדולה של הדמוקרטיה 7735
משיח
עוד בעיה הגדולה של הדמוקרטיה 6264
הדמוקרטיה היא נפלאה כשהיא עונה לציפיותך אך מגעילה כשהיא לא כזו. הבה נמצא שיטת ממשל חכמה ויציבה יותר- קרי איזה מונרכיה בראשות הפוליטיקאים החביבים עליך.

מה שמאפיין את כל התגובות פה זה חוסר ניסיון להתווכח עם כותב המאמר סביב השאלה האם יש משהו לא דמוקרטי בסחר-מכר נוסח ש"ס.
הרי זה כה דמוקרטי לעקוץ בכל דרך את ש"ס כשאנחנו מחזיקים בעמדות הכח, תחת מסווה מנהל תקין (זהבה גלאון, דדי צוקר, שולמית אלוני כבר אמרנו?) ולהתפלא כשהם דורשים בניגוד לכל ככל דמוקרטי ידוע לקבוע לעצמם- שומו שמיים- איך כיצד וכמה ינהלו הם את חייהם.

בקיצור, אני מבין שאתם מדוכדכים אבל תנסו לשפוט את המצב באובייקטיביות עד כמה שאתם מסוגלים. ככה זה בחיים יום עסל, יום בסל.
עוד בעיה הגדולה של הדמוקרטיה 6267
הבעיה כאן היא מתימטית גרידא; לא אידיאולוגיות ולא נעליים. הקיטוב בין המפלגות הישראליות הגדולות יוצר מצב שבו מפלגה שלישית שמצליחה לזכות בכמות מושבים גדולה בכנסת יכולה לכפות את דעתה על מפלגת השלטון, שכן זו תלויה בה על מנת להחזיק קואליציה מעשית.

המצב היה דומה, והסחיטות זהות, גם אם מרצ היתה מחזיקה כרגע בכוחה של ש"ס. הכלל הראשון בפוליטיקה הוא שכל גורם שיש בידו כוח מקפיד לנצלו על מנת למלא את האינטרסים שלו. במישור הזה, אין שום הבדל בין מרצ וש"ס: לכל מפלגה יש אינטרסים, שלרוב מנוגדים לאינטרסים של מפלגות אחרות.

אני חושב שהגיע הזמן לשים קץ לקשקושים הללו על אידיאולוגיות, אנטי-דמוקרטיות, סחיטות ולחיצות. הבעיה היא בעיה של פיזור הכח בקרב יותר מדי גורמים, וזה הנושא שיש להתייחס אליו. העלאת חזונות אפוקליפטיים וציטוט שיריו של ייטס בהחלט לא מסייעים לפתרון.
שוחד דמוקרטי 6368
אנו פועלים בשיטה הפרלמנטרית וכתוצאה משיטת הבחירה הישירה של ראש הממשלה הרבה מפלגות קטנות וקטנוניות תופסות תאוצה וכך נחלשת(אם בכלל מתקיימת) ההנהגה המרכזית ולכן איזו שיטה יותר טובה יש כדי ליצור קואליציה משוחד שלכאורה עובר בעמותות רשתות חינוך
וכו'
ש"ס נהנת מהסוג הזה של דמוקרטיה וכך גם מרץ ישראל בעלייה ועוד.
מסקנה: צריך לבטל את שיטת הבחירה הישירה של ראש הממשלה ושבבחירות יהיה פתק אחד וכך להימנע מעלוקות פוליטיות כגון ש"ס וכל השאר ,דמוקרטים ככל שיהיו הן עדיין פוגעות באינטרסים של רוב הציבור ומשרתות קהל מצומצם מאוד שמקורב לצלחת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים