מעולם האצילות לעולם הבי''ע 62515
כאשר הנשמה יורדת לעולם אזי היא כמובן נחלשת במהלך מעברה דרך העולמות,נחלשת אינה הגדרה מדויקת אלא מתגשמת,אוספת "פסולת" בדרכה מטה.לכל נשמה יש יעוד שבשבילו היא צריכה לרדת ולעמול תקופת חיים.כל אחת מהנשמות מקבלת "פק"ל" שאיתו היא צריכה להסתדר.כאשר היא מפלסת דרכה אל כדור הארץ היא כאמור עוברת ומקבלת את "הרשימו" (השפעה) מן העולמות.ככל שמדובר בנשמה גבוהה דהיינו צדיקים המעבר דרך העולמות אבי"ע אינו מושפע לעומת ההשפעה על נשמה נמוכה.כאשר הנשמה הגבוהה מתגלה באדם כלשהו אזי הוא מבחין ביתר שאת בקדושה המקורית.
כיום אנו נמצאים עפ"י הספירה היהודית בסוף האלף השישי (על הדינאוזאורים נדבר ברשותכם נקסט טיים) ,שהוא נקרא עקבא דמשיחא (תקופת המשיח).הנשמות הנמצאות כאן כיום באות מאותו מקור ואינן שונות במהותן מהנשמות הגבוהות אלא שהן הנשמות האחרונות והכי מגושמות מבין הדורות ועבודתן לתיקון יותר קשה.מצד שני יש להן יתרון עצום כמו יתרון האור מן החושך שהן הנשמות אשר יקבלו את פני המשיח.
לאסתי-טעותה של התנועה ל"שחרור האישה"
------------------------------------
ישנם הטוענים ,שעפ"י התורה קיים ,כביכול,חוסר שוויון בין הגברים ובין הנשים,ולכן הקימו תנועה שלמה שמטרתה-"שחרור האישה".לטענתם ,הואיל וכל אדם נברא בצלם אלוקים ,אסור להפחית מערכן של הנשים לעומת הגברים.לאמיתן של דבר,תנועה זו נובעת מבלבול בקשר למעמדה של האישה,בלבול שנוצר עקב חשכת הגלות.למעשה הביאה תנועה זו לתוצאה ההפוכה לגמרי ממטרתה המוצהרת.דווקא תנועה זו יצרה אצל הנשים רגשי נחיתות עמוקים ביותר:
מה יכול להיות משפיל יותר מאשר מצב שבו אומרים לאדם שאסור לו לחיות ולפעול בהתאם לאישיותו ולתכונותיו המיוחדות,אלא אומרים לו ששלמותו תתבטא רק בכך שיעשה את כל המאמצים,ייאבק ויילחם כדי לחקות משהו אחר (רון ,שים לב!!!) ולהידמות אליו?!
והרי זהו בדיוק מה שעשתה תנועה זו:היא ביטלה לחלוטין את חשיבותה של האישה כאישה ואת ערכם של תפקידיה המיוחדים והציבה כמודל לחיקוי את הגבר ואת תפקידיו (מענה לרון בהקשר לאישה הרבנית-מוהלת-שוחטת-עולה לתורה וכיוצ'
..).כתוצאה מכך היא גרמה לנשים שיא של העדר הכרת הערך העצמי וטיפחה בהן שאיפה לבטל את עצמיותן ולעשות כל מאמץ כדי להדמות למישהו אחר-הגברים.

הדם וחשיבותו באדם:
-----------------
הנפש החיונית-הבהמית הקיימת גם אצל היהודי וגם אצל הגוי מתלבשת דוקא בדם האדם משום שסוף סוף הנפש רוחנית היא והגוף גשמי,וכדי שיתחברו יש צורך שהחלק התחתון ביותר של הנפש יתלבש בחלק העליון של הגוף,או בלשון הקבלה,שהגשמיות שברוחניות תתלבש ברוחניות שבגשמיות.והרי החלק הדק והרוחני ביותר שבגשמיות היא החמימות שבדם (ולא שהדם הינו דבר קדוש),שכן חמימות אינה נתפסת כל-כך בחוש המישוש, ואין הגדרים הגשמיים מפריעים למעבר החמימות כל-כך.לפיכך תלויים חייו של האדם בחמימות דמו,"כי הדם הוא הנפש".ובה מתלבש החלק התחתון של רוחניות הנפש החיונית ,אותו חלק רוחני,ה"קרוב",בעיניינו,אל הגשמי.

רועי:
-----
ענינם של "שבע מצוות בני נח" שהם היסודות של העולם כדי שיהי' העולם עולם אנושי ולא ג'ונגל.על מנת שגוי יוכל להצטרף ולהכלל בעם היהודי עליו לעבור תהליך מייגע אשר במהלכו תבחן נכונותו הכנה להיות יהודי.הנושא הינו מאוד כבד היות וברגע שהוא טובל במקוה ,בסוף תהליך הגיור,"מוזרקת" לתוכו נשמה יהודית אשר מאותם רגעים מחוייבת בתרי"ג מצוות.זוהי אחריות גדולה מאוד שלא ניתן לחלק כמו סוכריות כבשווקים הרפורמים (שלח $ דרך האינטרנט והוקוס-פוקוס אני יהודי).מאותו רגע הגיור הינו יהודי לכל דבר וישנו ציווי חמור לא לפגוע בו רגשית לאורך כל חייו.

ישנו יהודי בשם הקרדינל לוסטיגר שהוא הינו בין המועמדים המרכזיים לתפקיד האפיפיור הבא .למעשה אולי נזכה בקרוב לאפיפיור יהודי היות ולא ניתן בשום אופן "לגרש" את הנשמה האלוקית המיוחדת שקיבלנו,הדבר המקסימלי שלול לקרות הינו "כרת". כרת הינו מצב של ניתוק מן המקור הראשוני עד לחזרה ולהתחברות למקורות מחדש.לכל יהודי באשר הוא יש את האפשרות לחבר חזרה את תרי"ג הנימים המקשרים אותו למקור נשמתו הראשונה.
פק''ל הנשמה 62521
צרוף חמוד. איציק מאנגער כתב ספר נפלא על הנושא, ובו הוא מספר על נשמות הילדים שממתינות בגן עדן לתורן להיוולד. תכף לצאתם לאויר העולםף מלאך מכה באצבע צרידה על האף כך שהן שוכחות את קורות גן-עדן שלהן, והחיים הם מן מסע היזכרות. נשמה קטנה אחת מחליטה להתל במלאך ובונה על האף גשר מחימר, כך שכשהילד נולד, הוא זוכר כל פרט מגן עדן.

שם הספר הוא "סיפור גן העדן"
פק''ל הנשמה 62542
יש בבני ברק אגדה עיקשת שאנשים פה נשבעים עליה, ולפיה נולד בבני ברק תינוק בלי השקע מתחת לאף (''נגיעת המלאך'') והוא ידע את כל התורה בעל-פה.
פק''ל הנשמה 62627
האם אלה אותם האנשים שעולים לרגל לפסל הבתולה הבוכיה?
פק''ל הנשמה 62630
יש בבני ברק אגדה עיקשת, ואנשים שם נשבעים עליה, לפיה העולם נברא בשישה ימים, ואלוהים (זה ההוא שברא את העולם בשישה ימים) לא רוצה שאנשים יאכלו צ'יזבורגר, ויחטטו באף בשבת.
יש בתל אביב אגדה הפוכה 62668
עם השלכות חמורות יותר לטווח רחוק, כמובן.
אני מגיעה נמוך מאוד בדיון הזה. יש סיכוי שהוא בטעות ייעלם מהארכיון?
למה, דיונים אחרים שלך נעלמו? 62713
מעולם האצילות לעולם הבי''ע 62553
אני לא בטוח שהבנתי ולכן אנסה לשאול שוב בתיקווה לפירוט גדול יותר ממה שפורט.

ראשית הייתי רוצה לדעת מה הם הדברים שאותו הגוי צריך לבצע על מנת לקבל את הנשמה המיוחדת של היהודי.

לפי מה שהבנתי וכנראה לא נכון רק ילדי אברהם הם אלו שהינם יהודים, ואם כך איך יכול אדם גוי להפוך להיות בן אברהם? און שמה הוא מקבל עליו את הברית שעשה על עצמו אברהם?

עכשיו טענה מעניינת הבאת, שיהודי לא יכול להפתר מהנשמה שלו, מה שאומר שבמהלך תהליך ההתבוללות של היהודים בעולם נשארו אליו עדיין יהודים ועל כן גם ילדיהם יהודים, מה שאומר שיתכן וישנם יהודים רבים שעליהם אנו כלל לא יודעים. ומצד שני יתכן ואנו אפילו מחזירים בתשובה גוי שהוא בכלל יהודי.

היתי מעוניין בהסבר יותר מקיף על ה"כרת" לא הצלחתי להבין את כוונת המשורר.

תודה רועי
ואני רוצה לדעת דבר אחד 62562
האם הנשמה של אב יהודי שהכה ואנס את בנותיו או של איזה דן בן אמוץ היא טהורה וקדושה יותר מעצם טבעה מהנשמה של המסיונר הנוצרי אלברט שוויצר שהקים בתי חולים עבור השחורים באפריקה או משל האם תרזה ?
אשמח לקבל על כך תשובה.
הדם וחשיבותו באדם 62629
לא הקבליסטים או קודמיהם הרבנים המציאו או חשבו על חשיבות הדם למערכת הנפשית של האדם. דעות כאלו נכתבו על ידי פילוסופים יווניים מאז המאות החמישית-רביעית לפני הספירה. המפורסם שבהם היה אריסטו שהבחין במקורות גופניים למצבים נפשיים, כמו פחד שנובע מהתקררות הדם או ביישנות בגלל דילול של הדם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים