מהפכה בכיתה 625239
פרחי הוראה, מורים עובדי חברות כח אדם וסטודנטים יתמודדו עם שלושים - ארבעים ילדים קטנים בכיתות בלי מזגנים ביולי.
מסופקתני.
מהפכה בכיתה 625240
כך זה גם ברוב הקייטנות הפרטיות.
אם יש לי השגות על התוכנית, הן קשורות לתנאי ההעסקה (המופרטים ובמיקור חוץ) שסביר שיהיו למדריכים הללו. לכאורה הגיוני לא להעסיק באופן מלא את מי שעובדים רק בקיץ, ובכל זאת זה ימשיך מגמה חזקה מאוד במערכת החינוך של היום.
מהפכה בכיתה 625241
למיטב זיכרוני (לא משהו) כשהייתי ילד הלכתי ל''קייטנת הילדים העליזים'' (היום זה לא היה עובר) של הבן של אדון דלין מהמכולת. לא היינו קבוצות גדולות וכל הפעילויות היו במדשאות מוצלות באויר הפתוח וכו'.
על דברייך אין לי השגות, אני מסכים איתך.
מהפכה בכיתה 625243
זה באמת מריח מחפיף הן בקשר לביצוע והן בקשר למטרות. אם רוצים להפסיק את הסקנדל שנמשך מקום המדינה כשנשים רבות היו עקרות בית, שידאגו שהימים ימשכו עד שעה 4.
מהפכה בכיתה 625247
עשרים ושמונה (לא שזה שיפור משמעותי, אבל אולי קצת).

מהפכה בכיתה 625286
בממוצע.
בחינוך הממלכתי היו ב-‏2013 28.5 תלמידים בממוצע. מכאן ניתן להסיק, שכנראה שיהיו בכל קבוצה 40 ילדים, ממש כמו בכיתה...
מהפכה בכיתה 625294
אוי הממוצע...

בפתיח לכתבה נאמר "כמחצית מהתלמידים בישראל לומדים בכיתות של יותר מ-‏32 תלמידים".
מהפכה בכיתה 625342
קייטנות ממלכתיות (כולל ארוחות קלות) היה המצב בראשית ימי המדינה וזה היה מוצלח. לא מדובר בלימודים אלא בבילוי קייץ ומשחקי ילדים חברתיים. הארץ התדרדרה מבחינת ההפרטה: הוראה וגנים וקייטנות עממיות מן הראוי שיהיו שירות ממלכתי שניתן בחינם או במחירי עלות. לא צריכים מורים לקייטנות חוץ ממנהלים ורכזים, דווקא למדריכים צעירים יש יתרון מבחינה חברתית כי מדובר בבילויים ולא בלימוד (בתנועות נוער היו מדריכים צעירים מאוד וזה היה טוב). גם מספרי ילדים בקבוצה לא משמעותיים כי המדריכים לא עוסקים בהוראה אלא רק בניהול או השגחה, מה שחשוב זו האישיות של המדריכים.

במבני אבן טובים לא צריך מזגנים, בימים גרועים מאווררים וברזיות נותנים קירור טוב, בבריכות ושפת ים יש מקלחות. גם ברוב המתקנים בצבא שאינם משרדים במבנים גדולים אין מזגנים , מזגנים בכל מצב זה פינוק לא הכרחי (כל אחד רשאי לעשות בביתו מה שירצה).

הבעיה של קירור בקיץ במוסדות לימוד היא רק במבנים שאינם ראויים ללימוד, כגון צריפים אסבסטונים וכדומה , אילו הופכים לחממות בקיץ. בתי אבן גדולים נשארים בדרך כלל קרירים עד שעה 14:00, בדרך כלל זו שעת סיום של קייטנות. מכיוון שרק חלק מהתלמידים ילך לקייטנות ממלכתיות, יש מוסדות לימוד בבתי אבן פנויים בקיץ בשפע , לכן בקייטנות ממלכתיות בעיית המבנים הלא ראויים לא קיימת.

בעיני שר החינוך פירון מוצא חן יותר ויותר. סוף סוף שר חינוך שמבין בחינוך ולא באידאולוגיה פוליטית. יש לי הרגשה שפירון הולך להיות סיפור הצלחה מבחינה אישית ומבחינת מפלגתית.
מהפכה בכיתה 625699
למה בלי מזגנים? כיום, כמעט בכל כיתה יש מזגן. הם אפילו עובדים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים