625434
כתבה במרקר שהיא סוג של עדכון. אונקולוגית ילדים, שיבא לעומת שניידר, שתי גישות מנוגדות. בשיבא מקבלים את כל מי ש[י]בא, בפרט פלסטינים רבים, במידת-מה על חשבון ישראלים (ובמה שנוגע לעצבים, במידה רבה), במידה לא מעטה תוך מתיחת המשאבים האנושיים של הצוות בגלל הצפיפות. אבל אומרים שלהורים הישראלים שלא רוצים את העסקה הזו יש אלטרנטיבות. בשניידר הבעלים (הכללית) אוכפים באופן חזק מכסה מוגבלת לפלסטינים ותיירים, והישראלים מרוצים יותר, אבל לצוות קשה לומר לא ואולי לדון ילדים למוות.
מממ... 625435
בין השורות, זה נשמע כאילו בשיבא מנסים להיפטר מהישראלים כדי לפנות מקום לחולים יותר מש(ת)למים.
מממ... 625436
זו שאלה. מה שאני מבין מהדברים של מנכ"ל שיבא הוא שהפלסטינים רבים הרבה הרבה יותר מהתיירים, ושהם לא עד כדי כך מש(ת)למים. כמובן, יכול להיות שהוא לא אומר בדיוק אמת - אבל אם באמת כדאי יותר לקבל לא-ישראלים, מה מניע את מקבלי ההחלטות בשניידר (ליתר דיוק, עבור שניידר - שים לב שמדובר בהנהלת הכללית, שעוד יותר מאנשי בית החולים אמורה לראות את החור שבגרוש ולא את האידיאלים) למעט בקבלת זרים? ומדוע האוצר ומשרד הבריאות באמת לא ממהרים לבנות עוד תשתיות לקבלת זרים? הניחוש שלי, ואניח מודה שהוא לא מושכל בכלל, הוא שמה שכולם אומרים הוא, הפלא ופלא, פחות-או-יותר האמת: במצב הנוכחי, קשה לקבל הרבה תיירים מבחינת תדמית בישראל, ולקבל פלסטינים זה לא שוס כלכלי; ומה שנשאר למנהלים הוא לפעול דווקא לפי האידיאלים של רופא. האידיאל של האחד הוא לקבל כל פלסטיני נזקק, האידיאל של השני הוא להעדיף חולים ישראלים. הראשון אומר לישראלים שהם יכולים לא לבוא - כי זו באמת התשובה שלו לדילמה המוסרית.
מממ... 625437
הופתעתי לגלות שיש הרבה יותר חולים מעזה מאשר מיהודה ומהשומרון (במספרים מוחלטים). נראה לי שבממד המוסרי צריכה להיות לנו מחויבות גדולה יותר לאחרונים.
מממ... 625438
יש לי גם תהיה פרקטית. אם הרשות משלמת על חולים רבים כל כך, מדוע היא אינה מצליחה להשיג את ההנחות שמשיגות קופות החולים?
מממ... 625439
ואולי המממן הוא השב"כ ולא הרש"פ?

(זה לא מסביר הרבה, כי הבקרה התקציבית בשני הגופים מפוקפקת במידה דומה)
מממ... 625440
אולי. בכתבה עצמה נטען אחרת.
מממ... 625481
גם בין הגורמים הישראליים לא ברור לי איך השוק הזה עובד, במבחינת היצע, ביקוש ומחיר. אם בתי החולים כורעים/קורעים תחת העומס, למה הם נותנים הנחות?
מממ... 625478
הפסקתי לקחת את הנתונים שלהם ברצינות אחרי הפיסקה "לפי נתוני עמותת רופאים לזכויות אדם, בכל שנה מגישים לצה"ל כ–200 אלף פלסטינים בקשות למעבר בין רצועת עזה, הגדה המערבית, ירושלים המזרחית וישראל מסיבות רפואיות. רק 80% מהבקשות מאושרות. ב–2010, השנה האחרונה שלגביה יש נתונים רשמיים של ארגון הבריאות העולמי, טופלו בישראל 1,086 חולים מהגדה המערבית (בעלות של 21.7 מיליון שקל) ו–2,784 חולים מרצועת עזה (בעלות של 27.3 מיליון שקל)."
מממ... 625480
מה עם מעבר חולים מעזה לגדה?
מממ... 625482
אתה שואל את מי שהפסיק לקרוא?
מממ... 625483
את הפסקה הזו הוא לא רק קרא אלא גם כתב.
מממ... 625502
המספר עדיין נראה מוגזם לחלוטין.
מממ... 625593
אם המספר שאתה מתכוון אליו הוא 200000 הבקשות, זה באמת נראה מוגזם (100 לשעת עבודה, אם אני מחשב נכון; זה דורש חטיבה שלמה של בירוקרטים אפילו לצורך בדיקה שטחית). כל כך מוגזם, שאני חושד פחות במי שסיפק את הנתונים ויותר במי שניסח אותם בכתבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים