6 אחוזים זאת תלות? 625599
ברור שהעיתונים נלחמים על פרנסתם, ואין להם חשק שבזמנים קשים ייגזלו מהם עוד כמה שקלים. אבל אם בגלל שישה אחוזים מההכנסות מפרסום (לא כל ההכנסות!) הם מצנזרים כתבות, זאת בעיה גדולה בהרבה מעוד כמה אנשים שיתחילו לעשן.
6 אחוזים זאת תלות? 625658
לא ראיתי בידיעה ביסוס חזק להשערה שהם מצנזרים כתבות - ובכל מקרה, זה הרי מצחיק: עיתונים תפקידם לפרסם חדשות, ונזקים רפואיים מעישון זה ישנות. גם אם מתגלה איזה נזק חדש, זה כלב נשך אדם.

אבל גם לי מפריע שעיתון שנבנה על תדמית מכובדת מפרסם סיגריות, ומאכזב אותי שהמו"לים נכנסים לפינה הזו כשנראה שזה לא קריטי לשרידתם. אפילו אם אין נזק מעשי - אפילו אם הנימוק של שוקן נכון, והפרסומות בעיתון לא גורמות למעשנים חדשים - בתקופה שבה הסיגריות יוצאות בהדרגה מתחום הלגיטימציה, ושנראה שזה מביא לירידה בעישון, נראה לי לא נעים ולא מהוגן שעיתון יקבל מהם כסף, ויתרום לעיכוב הדה-לגיטימציה.
6 אחוזים זאת תלות? 625667
וזה שכל העיתונים פרסמו (ואולי עדיין מפרסמים, כבר הרבה זמן שלא קראתי עיתון מנייר, למעט the marker שלא מפרסם) מודעות של שירותי מין לא מאכזב אותך?
מצד שני, כיום זה עדיין לגיטימי לצרוך שירותי מין ורק הסיגריה שאחרי הפכה למוקצה.
6 אחוזים זאת תלות? 625799
''הארץ'' עצמו לא מפרסם כאלה, ונדמה לי שלא פרסם בכל חיי הבוגרים. מקומוני שוקן פרסמו פעם, ואני מאוד מקווה שהפסיקו. לא יודע על עיתונים אחרים. אני פחות כועס אם זה נעשה לפני עשור, אז היתה פחות מודעות לכך שמין בתשלום הוא, ברוב גורף של המקרים, ניצול פושע, ורעה חולה תרבותית. אני מנחש אפילו שהמו''לים יכלו לחשוב שבפרסום כזה הם מעצימים זונת עצמאיות. היום פרסום כזה אכן יאכזב אותי, יותר מפרסום סיגריות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים