כנסו כנסו! 625978
פרופ' עדי שמיר פיתח שיטה לפריצת הצפנה על ידי האזנה למחשב

חושבים שזה מעניין? תראו מי היה שותף למחקר!
יש סיכוי שלכאן הוא יסכים להתראיין?
כנסו כנסו! 625994
הערה: הכתבה הזו לא מדויקת. ההתקפה אינה נגד RSA עצמו (וגם שם הכתבה קצת מבלבלת בין הפרוטוקול לחברת RSA) אלא כנגד מימוש אחד שלו. למימוש הזה (GnuPG, ראשי תיבות של GNU Privacy Guard, שידועה גם כ־gpg) יצאה כבר גרסה שמתקנת את הבעיה.

ההתקפה הזו שייכת לקבוצה כללית של התקפות שנקראות התקפות ערוץ צדדי (ר' התקפת ערוץ צדדי [ויקיפדיה], ערך שנקרא זמנית בעבר "מתקפת צד ערוץ") - במתקפות הללו מנסים לקבל מידע על החישוב בדרכים שונות שקשורות למימוש. במקרה הזה מדובר על הקולות שמשמיע המעבד שלפיהם אפשר לדעת האם הוא עובד או ישן. לפי הפרופיל הזה מנסים לנחש מה בדיוק החישוב שמתבצע.

זה מזכיר ניסיון לנחש מחשבות לפי תרשים EEG וזה עובד רק בגלל שבמקרה האמור יש הבנה טובה מאוד של מה שיכול לרוץ על המחשב.
כנסו כנסו! 626000
אני בור די גדול בענין, אבל נראה לי ששיטה תלוית-מימוש ספציפי היא מראש רגישה מאד לשינויים ולא תחזיק מעמד הרבה זמן, בעיקר אחרי ששימעה נפוץ והיא כבר לא סודית כל כך.
אם כבר השיטה מניחה שאני שם את הנייד שלי עם תוכנת ההאזנה ליד המחשב שלך למשל, מבלי ידיעתך, לא פשוט יותר כבר שהנייד שלי יפעיל מצלמה ויצלם אותך מקיש את הסיסמה שלך על המקלדת?

בכל מקרה זה וודאי שווה כמה מאמרים מגניבים, אני לא אומר שלא, ועד שזה מתגלה בטח איזו ניקיטה כזאת או אחרת כבר השתמשה בזה.
כנסו כנסו! 626001
תודה. לא חשדתי שכלכליסט מדייק, עכשיו ברור יותר. בינתיים נראה שטרומר הסכים לדבר איתם, עשר וחצי שנים אחרי שעצבנו אותו בתגובה 141003 . מעניין אם השתנו עוד פרטים בכתבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים