ההורים מאבדים חסינות 626271
"הארץ": "17 מקרי שיתוק בסוריה ומבצע חיסון ענק במזרח התיכון לא שכנעו את הישראלים לחסן את ילדיהם נגד פוליו. הסיבה: אי־אמון במערכת."
ההורים מאבדים חסינות 626675
לא קראתי את כל כתבה, אבל למיטב ידיעתי (והכרתי את העתון הלז) המצב מעט שונה, שלא לומר הפוך. מבצע החיסון היה הצלחה גדולה והוא כבר כולל כמיליון ילדים שהתחסנו. כתוצאה מכך נעלם הנגיף מן השפכים בישראל (לפחות לעת עתה).
ההורים מאבדים חסינות 626676
פרטים נוספים בידיעה בהארץ.

מתוכה:

"מדובר ב–79% מאוכלוסיית היעד, ולטענת אנשי המקצוע במשרד, מדובר בשיעור התחסנות גבוה מהמצופה, המהווה "חומת מגן" חיסונית מספקת, המצטרפת לשיעור התחסנות של 98% בחיסון המבוסס על הנגיף המומת (IPV).

...

שיעור ההתחסנות הגבוה ביותר – 91% – נרשם באזור הצפון. אחריו מדורג אזור הדרום (89%), והערים חיפה (79%), אשקלון (76%) וירושלים (72%). בתחתית הרשימה נמצאים אזור המרכז, עם 68%, והעיר תל אביב, עם שיעור התחסנות של 64%. "
ההורים מאבדים חסינות 626678
אכן. כלומר נראה שבכותרת הידיעה שציטט יובל מתייחס ''הישראלים'' לאזור המרכז, וגם שם למיעוט.
ההורים מאבדים חסינות 626680
מי אומר שהווירוס נעלם בגלל החיסון ? הוירוס יכול אולי להעלם באופן ספונטני כי לא הייתה התפרצות. מישהו אמר גם שפוליו היא מחלה קיצית, דועכת בחורף, לא בדקתי אבל יש משהו בטענה זו.

אגב, השפעה של חיסון פעם אחת יכול תיאורטית להקטין *רק במעט* את מספר הנשאים. לכן ההעלמות לא נובעת מהחיסון אלא כנראה מהעלמות ספונטנית בעיקר שמירת היגיינה.

משרד הבריאות שיקר לנו לאורך כל הדרך וגם עכשיו ממשיך לשקר.

עובדות אמת:

* אוכלוסיית היעד לחיסון היא בערך 1.4 מליון, לא 1.2 מליון כפי שמשקרים לנו עכשיו. מתוכם התחסנו פחות מ 72 אחוז.

* למתן חיסון פעם אחת בלבד יש אחוז הצלחה בין 25 אחוז ל- 50 אחוז מהמתחסנים. החיסון אפקטיבי רק כאשר מחסנים מספר פעמים במרווחי זמן קצרים, מעין חיסון סינרגני. כלומר בפועל בגלל החיסון היחיד — מקסימום 36 אחוזים מחוסנים מתוך אוכלוסיית היעד לחיסון.

* אוכלוסיית היעד לחיסון אינה כוללת כל המדביקים הפוטנציאלים, לכן גם האחוז 36 מאוד מופרז.

* אילו הייתה סכנת פוליו ממשית, הרי חיסון של הרבה פחות מ- 36 אחוזים מהמפיצים לא היה מונע המשך ההפצה ועובדה שבכל זאת התפוצה נעלמה.
-----------
אני רושם לעצמי כמסקנה. אסור להאמין למשרד הבריאות, הוא משקר באופן שיטתי.

*
ההורים מאבדים חסינות 626683
הווירוס נעלם מהביוב. הווירוס לא מאריך חיים במעיו של אדם.

אני חושב שיש לך משהו אישי נגד משרד הבריאות, אבל לא בדקתי אם יש משהו בטענה הזו.
ההורים מאבדים חסינות 626685
תגובות סתמיות.
ההורים מאבדים חסינות 626688
עם כל חצאי האמיתות והשגיאות שבתגובה 626680 פשוט לא היה טעם להתייחס אליה. אז אפשר לקרוא גם לה "תגובה סתמית".
ההורים מאבדים חסינות 626692
זהו, שאינך מכיר את העובדות . על סמך המידע השגוי בידיך אתה מסיק שדברי האמת שאמרתי הם טעויות כביכול.
ההורים מאבדים חסינות 626693
נתחיל מכך שתביא אסמכתאות כלשהן למידע שלך (משהו קצת יותר טוב מאשר "אני בטוח שהם דברי אמת"). עד אז: אתה טועה על סמך: "אני בטוח שאתה טועה".
ההורים מאבדים חסינות 626697
נתוני אמת (אולי) על אחוז המתחסנים.

לקוחים מאתר משרד הבריאות. אמרתי "אולי" כי הפסקתי להאמין בכלל לפרסומים של משרד הבריאות, אבל כאן יש לפחות סתירה פנימית בין מה שהמשרד אומר פה לבין מה שמשרד הבריאות אומר שם.

ובכן פה הנתונים הם שבערך 67 אחוז התחסנו מתוך קבוצת היעד לחיסון ( לא כולל אילו שהוצאו מקבות היעד בגלל סיבות שונות בריאותיות בעיקר). לעומת זאת, פירסומים מאוחרים, נדמה לי בעתון הארץ, מדברים על "קרוב ל 80 אחוז התחסנו". שקר בוטה.

לא אביא עוד לינקים, זה יקח יותר מדי זמן. הכל בדוק. כולל ההערכה , שקראתי בעבר באחד המקומות המכובדים, שפוליו היא מחלה שהתפשטותה מואטת מאוד בחורף. הסתייגתי כאן כי טענה זו לא הוצלבה. הטענה על אחוזי הצלחת חיסון בודד נמוכים בטוחה כמו בטון, הוצלבה שוב ושוב. העובדה שאחוזי הצלחת חיסון נמוכים כל כך מוצנעת ברמה של שקריות, שהרי טענה זו מראה עד כמה נמוכה השפעת החיסון על עצירת התפשטות הנשאות.

דבר נוסף שהוצלב הוא העובדה שרק במאה העשרים פרצו מגיפות פוליו, למרות שזו ככל הנראה מחלה שהייתה נפוצה מאות שנים. זה אומר שהמכניזם של מגיפת פוליו לא מובן, עשוי להיות שינוי של אורח חיים במאה העשרים בהשוואה למאות קודמות.

ההצהרה שהחיסון הוא שעצר מפני מגיפת פוליו רברבנית (כמעט כמו הבדיחה על חיסון נגד חייזרים). לא ידוע בבירור מה עצר

לא הייתי מגיב אם סתם היו אומרים שנשאות הפוליו נעצרה. יתכן שאפילו הייתי עובר בשתיקה על טענה שהחיסון סייע בעצירת הנשאות. ברגע שטוענים בבטחון כוזב כאילו החיסון הוא עצר את הנשאות, ברור לי שמשטים בנו. הבטחון הזה הוא יחסי ציבור על בסיס חלש.

,
ההורים מאבדים חסינות 626699
1. "חלק מהנתונים טרם הוקלדו למערכת הממוחשבת אלא נרשמו ידנית ולכן הנתונים אינם מייצגים את מלוא החיסונים שניתנו בטיפות החלב".

כמוכן: לפי הנתונים בכתבה בהארץ התחסנו 980,000 ילדים שהם 79% מהאוכלוסייה. מכאן שהאוכלוסייה היא בערך 1,240,000. לפי הפרסום בקישור שלך האוכלוסייה היא 1,383,135. יכול להיות שמספר אחד כולל את מי שלא יכולים להתחסן והשני לא כולל אותו. לא טרחתי לשאול.

2. לעניין פוליו כמגפה של המאה העשרים בלבד: נדמה לי שהתייחסנו לזה בדיון. באופן כללי: עד תחילת המאה העשרים הנגיף הזה היה נפוץ בצורה יעילה ותוקף תינוקות. לכן כמעט כל פעוט כבר היה מחוסן (מה שלא הורג, מחשל). השיפור בסניטציה (לדוגמה: מערכות ביוב) גרמו לכך שלא כל אחד קיבל את הנגיף בגיל צעיר מאוד ולכן הנגיף תקף אוכלוסיות לא מחוסנות בגלים. דהיינו: מגפות. אפשר לנסות לחזור לחיות ללא ביוב סדיר. אבל אני מניח שתסכים איתי שזו לא החלופה העדיפה.

לפרטים נוספים ר' http://www.who.int/immunization/documents/WHO_EPI_GE...

3. וכן. חיסון עוצר את מגפת הפוליו במקומות שונים ברחבי העולם. הודו, עם מערכת הביוב החלקית שלה, הייתה במשך שנים מוקד לפוליו. מבצע חיסון יעיל (עם טיפול בכל מוקד) טיהר אותה מפוליו. http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702... .

אבל כנראה שמי שעצר את המגפה היו החייזרים.
ההורים מאבדים חסינות 626694
''לא בדקתי אבל ...'' אוף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים