626819
הפטריוטיזם הוא מפלטו של הנבל. גם הפשיזם הוא מפלטו של הנבל. הקומוניזם הוא מפלטו של הנבל, כך גם התיאיזם. הללו הם מפלט לנבל. האתיאיזם הוא מפלטו של הנבל, הניהיליזם הוא מפלטו של הנבל, הלגליזם הוא מפלטו של הנבל, האנרכיזם גם הוא מפלטו של הנבל. האמת היא שאם אתה נבל, כל מקום עשוי לשמש לך מפלט.

מוצא אני מעניין מבחינה נבלית שמבין אלה אשר מתריעים כיום מן החרם הבינ"ל על ישראל, מצויים רבים אשר אך זה עתה היו קוראים להחרים את ישראל. של מיני נבלי תיאטרון שבתחילה היו קוראים להחרים את אריאל, ואחר כך היו קוראים להחרים את ישראל ולבסוף הם אומרים - מחרימים אותנו. לא רק נבלי תיאטרון, אלא גם נבלי עיתון שמרחיקים לכת וקוראים לקדם סנקציות, וגם נבלי אקדמיה שקולם מתבלט בחוגי החרמות הבינ"ל.

מן המחראה השמאלית נזכרתי בסיפור ילדות על אודות אישה קשישה שנקרה בדרכה גוזל פצוע והיא אספה אותו אל ביתה. כשהחלים הגוזל שיחררה אותו לחופשי והשמיים האירו לה. שכנתה המרשעת אשר נתקנאה בתהילת המוסר ובשמיים המאירים, הלכה ויידתה אבן אם לא באותו הגוזל אז באחד אחר, ובעודו פצוע אספה אותו אל ביתה עד שהחלים, וכשהחלים שיחררה אותו לחופשי.

מוצא אני מרתק מבחינה טיפושית את הסתירה בתוך התגובות כלפי הצעת החוק, אשר מצד אחד הן לועגות לו כליל ומיטיבות לנמק שהמדובר בחוק בלתי אכיף. במדינה שכולה חירות, בעידן של ידע וזרימת מידע, כמעט בצורה מלאה לא ניתן להגביל את חופש הביטוי. אבל, בוערים בו בטיפש מיצי השחץ לומר שאנחנו כבר בתוך המדרון החלקלק, כלומר לעבר מדינת משטרה, ואיך נפלה הדמוקרטיה. איך ייתכן מדרון חלקלק כשתעבורת המידע פרוצה כליל? האם זה מחר יקרה שישראל תלאים כליל את משאבי המדינה, תסגור את השאלטר על האינטרנט, תפקח על אמצעי התקשורת וכן הלאה? שמא מחרתיים?

אין אני תוהה על הטיפש, זה פרצופו, הוא גם ימות טיפש. אלא על הנבל בשעה שיקיים את חשבון הנפש בטרם ימות. כי דומני שבכל אלה מתגלעת ריקנות גדולה. אנשים נבלים מיידים אבנים בגוזלים מתוך ריקנות. מה יהיה ברגעים האחרונים שבהם אדם מתכנס אל תוך עצמו לחשבון נפש על מה שעשה ולא עשה. הרי לא באמת עשיתם בחייכם צדק חברתי. הרי לא באמת הגנתם על פליטים. הרי ורטה הוא לא באמת אלפרד דרייפוס.

גם על עולמה הפנימי של המחראה השמאלית אינני חס. ריק ושקר וזיוף זה בדיוק מה שמגיע לאנשים הללו ושכמותם, אבל אני חס על האנשים בעלי המוסר הטבעי שאיננו פוליטי, מזה של השמאל הישן למשל, שהמחראה השמאלית דורסת בדרכה הריקה והמזוייפת. השמיים אגב לא האירו לה והם גם לא יאירו למחראה השמאלית.
אני מוכן להלחם על זכותך 626820
אני מוכן להלחם על זכותך לכתוב את ההודעות הללו. אבל הפסקתי לקרוא אותן איפשהו באמצע לאחר המילה ''מחראה''.
אני מוכן להלחם על זכותך 626821
אין לי מה לומר להגנתי. פשוט אין לי. אני שונא את צורת ההתבטאות הזאת.
אני מוכן להלחם על זכותך 626823
אז למה?
אני מוכן להלחם על זכותך 626829
רצוני היה לומר שאין לי מילים אחרות, וכי אני חס על כך שאני משתמש במילים האלה. לא מצאתי מילים מתונות יותר לדבר בן על אודות השמאל הישראלי ובכך אני נמשך על אמירתו של לייבוביץ' ומסכים. יש יודו נאצים. אבל בכל אלה לא הייתה לי שום כוונה להפגין זלזול כלפי הפורום המכובד של האייל הקורא, וגם לא הייתה לי כוונה להפגין זילות כלפי בית הכסא.
אני מוכן להלחם על זכותך 626836
בהנחה הסבירה שאחת ממטרותיך (הסמויות או הגלויות) היא לשכנע אנשים בצדקתך, אז איש נבון כמוך בטח יודע ששימוש במילים הללו מחטיא אותה ובגדול. אז בכל זאת - למה?
אני מוכן להלחם על זכותך 627013
אני מצטער. לא הייתה לי זכות. אני מבקש מחילה על ההשתלחויות שלי למיניהן. תודה שנתתם במה לדעותיי.
שרנו כבר שירי מגל וחרב, כבר תפרנו את החור בגרב, איזו מין שלוה.. 626822
תגיד, פשוט מסקרן אותי - משלמים לך על זה מטעם הלשכה הממשלתית לשעמום הציבור או שאתה עושה את זה פרו בונו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים