קייטנות קיץ בבתיה''ס 627038
שרים וחברי כנסת יקרים,
בזמנו, כאשר אני למדתי בבית הספר, וזה היה ממש לפני המון שנים, למדתי ששעה אחת = 60 דקות. היום אני יודעת שלמורה שעה אחת = 45 דקות. האם יש זמן אחר למורים? אם כך, מדוע הם מקבלים עבור שעה בזמן שהם "נותנים 45 דקות" ואני מקבלת פחות (לא. אנילא מורה)על אותו זמן? שרים וחברי כנסת נכבדים, אני עובדת כל השנה, כולל ימי שישי, אחרת אין ביכולתי לקיים בית. אני עובדת גם בחודשים יולי אוגוסט, גם הוריי היקרים עבדו בחודשים אלו ללא תוספת לשכרם, כי כך זה מקובל. גם בפסח אני לא בחופשה של שלושה שבועות ואפילו בחנוכה אין לי יום חופשה.
שרים, חברי כנסת ואנשי חינוך יקרים, אנא הסבירו לי כדי שאבין: מהם מספר ימי העבודה של המורה בשנה? כמה שעות עבודה במשרה מלאה מורה עובד?
ועכשיו תעשו חשבון (אני כבר עשיתי) האם מורה מרוויח יפה? מדוע מורה לא עובד 40 שעות שבועיות? כל המשק כן עובד כך.
בצעירותי, עברתי 45 שעות שבועיות במפעל ונחשבו לי רק 40 שעות מכיוון ששעה אחת בכל יום ירדה לי עקב....הפסקה.
זה נשמע הגיוני?
המורים לא אמורים לעשות טובה להורים שעובדים ולדאוג להעסיק את הילדים בתנאי קייטנה.
המורים צריכים להמשיך את עבודתם כרגיל ולהוות דוגמא לעובדים לעתיד.
קייטנות קיץ בבתיה''ס 627041
כשעבדת במפעל, האם לקחת עבודה הביתה מדי יום בלא תשלום נוסף?

זה מה שמורים עושים. השעות הפרונטליות מתומחרות. השעות של הכנת מערכי שיעור, שיחות עם הורים, בניית בחינות, בדיקת בחינות - לא.
קייטנות קיץ בבתיה''ס 627043
וזו בדיוק הסיבה לקריסת המערכות במדינה שלנו! הטובים והמבריקים שבצעירים נמשכים אל הכסף הקל והתנאים המפליגים שבמקצוע ההוראה, ונוטשים את שאר המשרות הנדרשות לקיום המשק. הפקולטות לרפואה ולהנדסה משוועות לסטודנטים, אך אלה נוהרים אל המכללות לחינוך. חברות הייטק נאלצות לשלם משכורות מגוחכות בגבהן למפתחים על מנת שלא לאבד אותם לטובת בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים. כאשר אני, כמו רחל, רואה את המורים חולפים על פני ברכבי היוקרה שלהם (בהנחה מאת הסתדרות המורים, כמובן!), בדרכם לעוד אחר צהריים מפנק של שתיית מרגריטות לצד הבריכה, גם לבי מתקומם לנוכח העוולה. זעקתנו, האנשים הפשוטים, עוד תזעק!
קייטנות קיץ בבתיה''ס 627112
אני לא רואה את המורים חולפים על פני ברכבי היוקרה שלהם. ראיתי מזכירה חולפת על פני בג'יפ, מה זה אומר? תראי לי היכן בעולם המערבי מלמדים המורים/מורות יותר מ24 שעות שבועיות?
קייטנות קיץ בבתיה''ס 627116
בסרקזיה
קייטנות קיץ בבתיה''ס 627177
ברוב העולם המערבי (אנחנו קצת מתחת לממוצע, הרבה מתחת לארה"ב)

http://blogs.wsj.com/economics/2011/06/25/number-of-... (למקרה שאתה צריך עזרה, חלק בארץ לומדים ביסודי 185 ימים בשנה, שהם כ31 שבועות)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים