מעולם האצילות לעולם אבי"ע - 4 62709
כל אדם נברא בצלם אלוקים ובתוך המשפחה הזאת כאמור ניתנו תפקידי במה לשחקנים השונים.לצורך הענין היהודי קבל תפקיד המורכב משתי דמויות (נפש בהמית ונפש אלוקית) והגוי קבל תפקיד משנה עם דמות אחת.כל אחד מן השחקנים צריך להופיע במשך בערך כשבעים שנה על במת העולם ולדבוק בתפקיד שניתן לו.הבמאי אינו מאפשר החלפת תפקידים אלא לגוי.
ע"מ שהגוי יקבל נשמה יהודית עליו תחילה להוכיח שהוא באמת רוצה זאת ומבין לאשורו את משמעות האחריות הכבדה.
כאשר גוי מגיע בפעם הראשונה לסמכות הרבנית זו משכנעת אותו שאין טעם בדבר שכן כאשר גוי הופך ליהודי ע"י קבלת הנשמה מרגע הטבילה אזי אם לא יקפיד וישמור על הדרך בדבקות ,מסתכן הוא בכרת שזוהו בידוד רוחני הניתן לתיקון
(ארחיב בהמשך).
תהליך הגיור עורך זמן ע"מ שהגוי באמת ילמד את הדרך החדשה ובעיקר יוכיח לעצמו שאכן הוא מסוגל להאחז ולדבוק ביהדותו.
עליו ללמוד את מרבית פסקי ההלכה ולנסות לקיימם,עליו להופיע בכל תפילות השבוע במנין,ללמוד עם רב מוסמך,בעיקר להראות השתוקקות לדרך החיים היהודית.
בנוסף לכך עליו לעבור ברית מילה ובזאת הוא נכנס לבריתו של אברהם אבינו.
לקראת סוף התהליך המייגע שיכול לערוך אפילו כמה שנים,הגוי צריך להבחן על אותן הלכות שלמד בפני בית-דין.
ברגע שהגוי טבל במקווה נוצרת פעולה של לידה מחדש (כמו עובר בתוך רחם אמו),ומוכנסת בו נשמה יהודית המתחילה ,לעיתים בגיל מבוגר,את חייה היחודיים.
הבשלות של הנשמה באותה לידה מחדש היא בשלות של נשמה המופיעה אצל ילד,הכוונה לא לידיעות השכליות שלה,אלא ליכולתה לקלוט את תשדורות הקדושה ביחס לבורא-עולם.

לגבי אותם היהודים שאינם יודעים שהם יהודים הדבר אינו משנה כלל מפני שיש בהם נפש אלוקית יהי מה.במוקדם או במאוחר תתעורר הנפש האלוקית החבויה בהשתוקקות לדבוק בכור מחצבתה הראשוני.במהלך חייו של האדם עוברים עליו הרבה ניסיונות מכוונים שנועדו לבחון את מידת דבקותו בדרך או לחילופין ע"מ להחזיר אותו לדרך.לעיתים אפילו הניסיון הינו ניסיון קשה ביותר שאין שכל האדם יכול להבינו.המטרה היא לעורר אותו ולעיתים אכזריות יכולה להיות רחמנות.

במלחמת העולם השנייה מאות ילדים יהודים נמסרו ע"י הוריהם לשכניהם הגויים שהבטיחו להם תמורת תשלום לטפל ולהחביא את הילדים מפני הצורר הנאצי.
הרבה מהילדים הללו מהר מאוד נמסרו למנזרים ברחבי אירופה,
שם התבוללו ולמדו את אורך החיים הנוצריים.למעשה לא ידעו מאומה מיהדותם!!
לאחר סיום מלחמת העולם השנייה הרב הרצוג החל במסע חיפושים אחר הנשמות המפוזרות,הוא קיבל מידע על מינזר שאמורים להיות בו כמאה ילדים יהודיים.הוא נפגש עם ראש המנזר וביקש ממנו למסור בידו את הילדים ע"מ להחזירם הביתה.ראש המנזר סירב בכל תוקף וטען שמדובר בילדים שהגיעו בגיל צעיר מאוד ואין זכר ליהדותם.הוא הראה את הילדים ענודים בצלבים ושאל האם הוא מבחין בילד יהודי?
הרב הרצוג ביקש מראש המנזר דקה אחת ע"מ להבדיל בין הילדים היהודים לגוים.
בזמן הארוחה הסכים ראש המנזר אך לדקה אחת בלבד.
נעמד הרב הרצוג פתאום וזעק מעמקי נשמתו:"שמע ישראל...מיד
כמאה ילדים רצו לעברו וזעקו כל אחד בשפתו ..."אמא"..
זוהי היתה זעקת הנשמה היהודית שתמיד יכולה ותחזור ביום מן הימים אל כור מחצבתה.דרך אגב הזעקה האחרונה של העיתונאי היהודי-אמריקאי לפני שנשחט ע"י טרוריסטים היתה:"אני יהודי ואמי יהודייה",מה פתאום אדם שלא היה לו קשר לכאורה ליהדותו זועק דווקא ברגע טרגי זה של הדקות האחרונות לחייו שהוא יהודי?
זוהי זעקה מהנקודה הפנימית העמוקה ביותר,הזעקה האמיתית ללא פניות.
ישנו סיכוי רועי,שיהודי שאינו יודע על יהדותו ירצה לעבור גיור.התהליך שפורט יתבצע וכשיטבול במקווה .....לא יקרה דבר היות והוא כבר בעל נשמה יהודית מלכתחילה.

לידיעה כללית,רון,תורת הנסתר הועברה למשה רבינו כחלק אינטגראלי מהתורה שבעל-פה ולאחר נכתבה ע"י ר'שמעון בר-יוחאי לפני אריסטו והפילוסופים היוונים.
תפקידים ושחקנים 62724
לטעמי האישי, שייקספיר כתב על זה בציצמום מהודר הרבה יותר מהזוהר.
שיעור בהיסטוריה 62746
כרונולגית, רשב''י חי (אם אכן מדובר בדמות שהייתה קיימת אי פעם) כארבע מאות שנה לאחר אריסטו (אם אכן מדובר בדמות שהייתה קיימת אי פעם).
לידיעה כללית 62806
אוי, כמה אני אוהב שמציגים את אוסף האמונות התפלות האלה כעובדות שאין עליהן עוררין.

מה שחסר לי עכשיו להשלמת התמונה הוא איזה אסטרולוג טוב שיביא את האמת שלו, ויתווכח עליה עם הנומרולוג התורן.
כלכלת הנשמות 62918
כל הענין הזה של נשמות שיורדות מהשמים ונדבקות לגוף מעורר שאלה חשבונאית.

האם ישנו מאגר מוכן של נשמות שממנו הן נלקחות כשגוף חדש נוצר או שנשמה נוצרת במיוחד עבור כל גוף חדש? אם התשובה השניה היא הנכונה, אז הבעיה לא קיימת. אבל מכיוון שגוי שעובר תהליך גיור מקבל נשמה יהודית אפשר להניח שהיא נלקחת ממאגר נשמות, כי הרי לא נוצר פה גוף חדש שגורר יצירת נשמה חדשה.

אם כך, האם יש מאגר נשמות? אם כך, האם מראש ידוע מספר הגופים שיצטרכו נשמה לאורך כל הדורות?

בררו שצריך לקחת בחשבון מיחזור נשמות, נשמות המתים מתווספות למאגר לשימוש חוזר (דבר המחזק את טענת קיומו של מאגר ולא של יצירת נשמות לפי גוף). אבל אנחנו עדים לעליה רצינית ברמת הילודה במאות השנים האחרונות. כך שאם נניח יש X גופות ו Y נשמות, אז כל עוד Y גדול מ X אז לכאורה אין בעיה של היצע וביקוש. אבל מה יקרה אם בעוד מספר דורות יעלה X על Y?

אבל, אפילו אם עדיין יש יותר Y נשמות מאשר X גופות, קיימת בעיה חמורה יותר. מה מבטיח שבדיוק X נשמות מתוך Y פנויות ידבק ל X הגופות החדשות? אולי רק Y פחות 3 יוכלו או יסכימו לרדת לעולם? שאלה נוספת היא האם יש מנגנון שנמטיח שבדיוק נשמה אחת תשאף להכנס לגוף אחד? אולי כמה נשמות יכולות להתקוטט על גופו של איזה עובר שעתיד להיות רב גדול?
כלכלת הנשמות 62959
ויש כמובן את השאלה החמורה : אם הנשמות יורדות למטה כדי להתגלגל בגופות חדשים אז מי או יותר נכון מה הולך לגן העדן והגיהנום כדי להישרף לנצח נצחים או כדי להיהנות מזיו גן העדן ?
וכאשר תהיה תחיית המתים בקץ הדורות הרי יהיו כמה גופות לפחות לכל נשמה , מה קורה אז האם הנשמות יצתרכו להתחלק לכמה חלקים כדי להחיות כל גוף ?
תגובה לאלי 62965
כל נשמות ישראל מגיעות בסופו של דבר לגן-עדן.נשמה המיועדת לגהינום אינה נשרפת לנצח נצחים אלא עוברת תהליך זיכוך קשה של י"ב חודשים בגהינום.(לא מומלץ)
בקץ הדורות בתחיית המתים אין משמעות אם אתה נקרא יוסי או שלמה,החשוב הינו האם תיקנת או לא את הדרוש!
מעולם האצילות לעולם אבי"ע - 5 62962
לאחר שדיברנו בפעם הקודמת על מהותה של הנפש האלוקית ,שהיא "חלק אלוקה ממעל ממש",נתחיל להסביר את כוחותיה של הנפש האלוקית,אותם כוחות שאמנם אינם מהותה ועצמותה ממש,ובכל זאת הרי הם חלק ממנה ממש.

במילים אחרות נוכל לומר אולי שעתה מתחילים להסביר את האדם הרגיל,הגלוי.
קודם הוסבר האדם הפנימי והעצמי,אותה מהות שאינה ניכרת כל-כך כרגיל, ומתגלה היא רק ברגעים מיוחדים (ראה תגובה קודמת בקשר לעיתונאי האמריקאי וילדי הר' הרצוג ),כמו בשעת מסירות נפש וכד'.
כאן מדובר על המהות הגלויה של האדם ,אותה מהות ועצמות האדם שאנו מכירים ורואים.
אחרי כל המעלות של האמונה ומסירות הנפש,הן עלולות להשאר "מלמעלה" ואינם חודרות לתוך האדם עצמו,האדם הגלוי.
כדי שהאמונה תחדור לתוך האדם הגלוי,ואף תפרוץ החוצה מתוך עצמו ומהותו יש לשתמש ב"כוחות הפנימיים" ,בשכל וברגש.
דיברנו בתגובה הראשונה על עניינה של הרכב הנשמה :נפש,רוח ונשמה וכל אחת מאלו כלולה מעשר בחינות.
כלומר:בכל נפש של כל אדם,ללא שום הבדל,בין אם נשמתו היא מדרגה גבוהה ביותר,בחינת נשמה ,ובין אם היא מבחינת רוח,ואפילו בחינת נפש שהיא הפחותה ביותר יש בו עשר כוחות.
כללית מאוד,ענינם של נפש, רוח ונשמה:
"נשמה" היא בחינת המוחין והשכל.
"רוח" שייכת בעיקר למידות, לרגש. ------/ נ ר " נ
"נפש" היא החלק השייך למעשה. ------\
אך יחד עם זאת מובן שישנו אדם שבמהותו הוא שכלי,רגשי או מעשי וזאת בהתאם לדרגת נשמתו.

מדוע יש בנשמה עשר בחינות דווקא?
------------------------------

כנגד עשר ספירות עליונות: 1) חכמה
2) בינה
3) דעת
4) חסד
5) גבורה
6) תפארת
7) נצח
8) הוד
9) יסוד
10) מלכות
משום שלמעלה,באלוקות יש גם כן כביכול עשר ספירות (מלשון "אבן-ספיר",לשון אור ובהירות) כלומר עשר אורות וכוחות אלוקיים.
כוחות הנפש נתהוו מן הספירות העליונות באופן של "השתלשלות" היינו ירידה מטה מטה,כדוגמת שלשלת המורכבת מטבעות טבעות האחוזות וקשורות זו בזו,והחלק התחתון שבטבעת העליונה,קשור בחלק העליון שבטבעת התחתונה.
כך גם בהשלשלות העולמות שאותו ענין "יורד" דרגה אחר דרגה עד ש"מגיע" לעולם הזה.
ומכיוון שהנשמה נבראה מאותן בחינות שלמעלה לפיכך יש גם בה עשר בחינות.כמו שכתוב "נעשה אדם בצלמנו כדמותנו".
אותן עשר בחינות מתחלקות לשתיים:
------------------------------
שלוש אמות - חכמה,בינה ודעת.
שבע כפולות - שבעת ימי הבנין-שבע המידות (חסד,גבורה,תפארת וכו').

האדם הראשון כלל בו את כל נשמות ישראל.בעת חטא האדם הראשון (לא נכנס לוויכוחים הנדושים אשמת מי זה היה),התגלה הרע שהיה טמון ומוסתר בטבע.יחד עם זאת "התנפצה" נשמתו לרבבות ניצוצות נשמה שנפלו כל אחת למקומה.
אין מאגר נשמות עם אפסנאי שעושה ספירות מלאי אלא הן כלולות במקורן עד ליציאה למשימה הבאה.
בורא עולם יודע בדיוק מה כל נשמה צריכה כניסיון חיים ע"מ לתקן את חלקה,הנשמה נלקחת/מתנתקת ויורדת בהשתלשלות כאמור עד לעולם הזה.
כמות הנשמות מאז מתן תורה לא השתנתה,רק הגופות הנושאים אותן השתנו לאורך הזמן ובהתאם לתיקון הדרוש.
ישנו סנכרון מושלם בין כמות הנשמות לכמות הגופות הנושאים אותן,אין לדאוג לגבי עודפים מיותרים.
בנוסף לכך לא תמיד כל הנשמה יורדת לתיקון אלא לעיתים החלק היחסי הזקוק לתיקון וזיכוך.
הקב"ה הינו אחראי לחלוקה ולביזור הנשמות כל אחת עפ"י מהותה מגיעה לגוף הדרוש.יתכן מצב של נשמה גבוהה שתבוא להיות בגופו של אדם בזוי.זהו ענין של "לבושי
הנשמה".
אין התקוטטויות על גופם של מובחרי האומה היות והנשמות עושות בתכלית את רצון הבורא וכל נשמה יודעת היטב מהן החלקים בה שהיא זקוקה לתקן אזי לא הגיוני שרק עפ"י תאווה ירצו לשכון בגופו של אדם נעלה.
לילה טוב פסח שמח.
מעולם האצילות לעולם אבי"ע - 5 62979
אכן, הסקירה הקבלית הזריזה שלך מענינת ביותר, אבל לא פתרת את הבעיה האריתמטית. אני תמיד מתחיל לחשוד כשאומרים לי משהו בסגנון "אין לדאוג לגבי עודפים מיותרים". אם כמות הנשמות מאז מתן תורה לא השתנתה, ומדובר אז על 600 ריבוא כפול 10 נשמות מתפצלות, חסרים לי די הרבה נשמות בשביל כל תושבי כדה"א דהיום. אבל זאת לא הנקודה הכי חשובה.

הקושי הגדול טמון בנשמה עצמה. אני לא מתכוון לאפשרות קיומה או אי-קיומה אלא לכושר השכלי של הנשמה. אם "כל נשמה יודעת היטב מהן החלקים בה שהיא זקוקה לתקן" השאלה החשובה היא, כיצד היא יודעת. האם לנשמה יש נשמה, או לפחות את החלק השכלי של הנשמה. אם כן, כיצד מקבלת הנשמה את נשמתה שלה, ומכאן ברקורסיה אינסופית חוזרנו לתחילת החקירה בכלכלת הנשמות
תגובה 62918

אצלינו מאחלים חג שמח כי ברור מאליו שהוא יהיה כשר (ובפורים מאחלים חג כשר)
סצינריו לסיפור מדע בדיוני 63010
לאחר האפוקליפסה וחורבן העולם שנגרם באשמת הדתות הגדולות היהדות , הנצרות והאיסלאם , כל מי שנשאר הם עמי המזרח הרחוק הבודהיסטיים. הללו אוסרים את המשך קיומם של הדתות המונותאיסטיות מאחר שהללו עם הרעיונות האוועים האפוקליפטיים שלהם על הצורך בחורבן העולם מהווים סכנה להמשך הקיום של מה שעוד נשאר מהאנושות .
עם זאת המנהיגים הבודהיסטיים מגיעים למסקנה שהנזק שנגרם הוא כה גדול שאין בררה ולצורך שימור שפיות דעתם של השרידים יש להקים לתחיה את האשמים באפוקליפסה ולהעניש אותם על מה שגרמו.
באמצעים מדעיים שדנים שאין צורך להכנס אליהם , מוקמים לתחיה אישים שונים כמו הנביא יחזקאל שחזיונותיו בבבל יצרו את הבסיס לאפוקליפסות, את יוחנן מחבר ספר החזיונות הנוצרי , מקובלים שונים , יוצרי אידיאולוגיות של רצח המונים כמו יוליוס שטרייכר , יוסטון צקמברלין , אלחפרד רוזנברג , האידיאולוגים של הגנוסיד ברואנדה , חיים ויטאל מייסד התפיסה הקבלית שרואה בגויים בהמות של השטן, והאידיאולוגים של האיסלאם הקיצוני ,מנהיגים כמו היטלר סטלין ובן לאדן כמו גם רבים אחרים . כל אלה מועמדים למשפט באשמת האחריות לחורבן האנושות . אידיאולוגים של רצח עם כמו רוזנברג ושל נחיתות גזעית כמו ויטאל טוענים לחפות מאחר שלא ידעו שטענותיהם יביאו לאסון הזה.הטענות האלה נדחות והם נידונים לעינויי נצח בגיהנום פרטי משלהם שבו יהיה עליהם לחזות לנצח נצחים דקה אחרי דקה את כל ההרס והסבל שטענותיהם והאידיאולוגיות המטורפות שלהם גרמו.
נשאר רק נושא אחד לדיון : המנהיגים נענשו אבל מה עם השליחים שלהם אלה שהפיצו את תורותיהם על כך שעמים שונים הם יצורים שטניים ובהמיים , האם גם עליהם יהיה להיענש באופן דומה או שתתקבל טענתם שהם היו רק ברגים קטנים במכונה?
מה איתי? 63016
גם אתה כמובן , 63026
למה שתהיה יוצא מהכלל?
סצינריו לסיפור מדע בדיוני 63020
אבל גם במזרח הרחוק היו לא מעט מלחמות. לא צריך חזונות אפוקליפטיים בשביל זה.
והכוח הצבאי והמדיני שיעלה במאה החדשה הוא סין, שדתה היא (אם בכלל) קונפוציאניזם, (וזו בעצם לא ממש דת). זה לא יפריע להם להשתלט על העולם. ואני מחפשת כבר מעכשיו קורס טוב לסינית.
סצינריו לסיפור מדע בדיוני 63086
חיוך עלה על שפתיי למקרא תגובה זו.

רק לאחרונה שמעתי סיפור אמיתי (!) על אדם הולנדי שהשקיע שש שנים בלימוד סינית, משום שהיה משוכנע כי הסינים עומדים להשתלט על העולם בכלל ועל אירופה בפרט, ורצה לשריין לעצמו את תפקיד המתווך בין ההולנדים והסינים.

אבל עם סיפורים כאלו אני מסתכן בקבלת תואר "ריקי ממין זכר של האייל", שבפראפרזה על תגובה שלה אומר כי מרוב סיפורים אישיים, יש כבר מי שחושד שהיא דמות פיקטיבית.
לא יכול להיות 63172
אתה לא יכול להיות ריקי ממין זכר כי ידוע שאתה אלכסנדר מאן וריקי אינה אלא בבואה של דובי שכותב לפעמים גם תחת הניק ערן, שהוא, בימים לא זוגיים, אסתי.

חד גדיא, חד גדיא.
לא יכול להיות 63173
אז בכל זאת אחדות היקום, כטענת המיסטיקנים.
באמת לא יכול להיות 63174
(אסתי הוא שמי, ועברית היא שפתי).
שוביניסט מצוי 63186
מילא שהדמיון המוגבל שלך גורם לך לחזור על מה שאמרה אסתי בווריאציה דומה, אבל זה לא סיבה לפגוע בריקי. הסיפורים האישיים שלה מאלפים יותר מרוב התגובות שלך עם ההתחסדות השמאלנית והנפיחות העצמית. כולם יודעים שריקי היא לא דמות פיקטיבית, זה סוג של אליבי צבוע שהוספת כאילו לא באמת העלבת מישהו ממשי. ההודעה הזאת שלך היא גם שוביניסטית, אתה לא רוצה להיות ''ריקי ממין זכר של האייל''. אז למרות שאתה כאילו יפה נפש שמאלני, אני יכול להגיד לך שאתה שובניסט מצוי. אני חושב שאתה צריך להתבייש ולהתנצל לפני ריקי.
מעליבן עלוב שכמותך! 63187
אתה מעליב את גלעד מפני שהוא (לדעתך) העליב מישהו אחר? ואתה אפילו לא מזדהה, פחדן!
לפחות גלעד מופיע פה בשמו!
עלוב נפש מצוי 63205
ידידי האלמוני,

ראשית, אם ריקי נעלבה, הרי שאני מתנצל בזאת בפניה באופן פומבי.
שנית, הסיפור אמיתי במאת האחוזים (באמת נראה לך שהייתי טורח לכתוב הודעה רק כדי לחזור על דבריה של אסתי?).
שלישית, לא אני המצאתי את ההלצה כי ריקי היא דמות פיקטיבית (למרות שברור שהיא לא).
רביעית, אינני נוטה להיעלב מאנשים שלא אוזרים אפילו את היושר המינימלי לכתוב תחת שמם, או תחת כינוי וירטואלי עקבי, ולא אחרוג גם במקרה שלך (שממש מגרד את תחתיות החבית).
חמישית, נא להפסיק ללכלך את האתר בשטויות שכאלו.

בתודה מראש.
עלוב נפש מצוי 63222
אנשים לא כותבים את שמם כי הם לא רוצים להידבק בלכלוך. מי שהתחיל לפזר לכלוך זה אתה. טוב שהתנצלת לפני ריקי, אבל לא היית צריך להוסיף יותר מזה.
עלוב נפש מצוי 63238
כיצד הוספת שמך גורמת ללכלוך להידבק אליך?
וידויים אישיים 63540
גם גלעד אחראי למספר וידויים אישיים באתר. למשל זה:

תגובה 40734

למי שמתעצל לטפס במעלה הדיון, אגלה שמדובר באכילת בשר אדם, שחוץ מזה שזה לא כשר, זה ממש ממש מגעיל.
וידויים אישיים 63726
קראת את הספר? לא מדובר על קניבליזם.
וידויים אישיים 63738
אז אולי תגיד כבר על מה מדובר וזהו?
וידויים אישיים 63747
לא, לא קראתי את הספר. גם לא ניראה לי שאני אשב לקרוא אותו בזמן הקרוב, המצב הבטחוני משפיע עלי לרעה, ואני עצבני מידי בכדי לשקוע בספר (להזכירך אני עובד במסעדה מהסוג הנפיץ ‏1).
לאחרונה הוסבתי מתפקיד מלצר לתפקיד מאבטח. מראה פני באמת יכול להבריח אורחים לא קרואים אולם בשלב הזה הוא מבריח בעיקר סועדים פוטנציאליים.
יוצא מכך שהמסעדה ריקה רוב הזמן וזה תורם במידה מסויימת לתחושת הביטחון שלי, מצד שני זה מעמיד בסכנה את מקור פרנסתי. אם המסעדה תיסגר, אני אפוטר ולא יהיה לי אפילו כסף לפורנו, שלא לדבר על נערות ליווי.

נראה לי שבתחום הוידויים האישיים אני לוקח ובגדול.
====================================================
1 הערה חסרת טעם על המכנה המשותף של כל המסעדות ובתי הקפה שפוצצו עד כה.
לא יפה, גלעד 63267
אלף, אני די נוטה להיעלב ממה שכתבת.
בית, אין חיה כזאת, ריקי ממין זכר. אני אישה בכל רמ"ח ושס"ה.
גימל, אני מעדיפה לבסס את דעותי על נסיון אישי ועל חוויות שעברתי ושגרמו לי לגבש דעות שונות או, לעיתים, גם לשנות דעות קודמות.

ואם יש למישהו בעיה עם זה, נא לפנות לדובי ולטל כדי שימחקו / יצנזרו אותי.
לא יפה, גלעד 63302
לפי המסורת היהודית, את אישה בכל רנ''ב ושס''ה (אלא אם חסרות לך כמה אצבעות).
אין לי מושג ירוק 63333
מה זה רנ"ב ושס"ה (לא שיש לי מושג כמה זה רמ"ח וכו'?).

אנא האר את עיני. תודה
שבת שלום.
אין לי מושג ירוק 63430
שס"ה גידים הם 365
רמ"ח אברים הם 248
רנ"ב אברים הם 252.
אין לי מושג ירוק 66110
אני לא חזק בפיזיולוגיה - מהם ארבעת האיברים הנוספים שיש לאישה?
שובניזם בגרוש 66112
רחם, שתי שחלות, ושתי חצוצרות?

(כמובן שמדובר בחמישה איברים ולא ארבעה. צריך להחסיר איבר אחד שיש רק לגבר - הומור).
שובניזם בגרוש 66233
האם אתה טוען שלאישה יש פין ואשך אחד?
שובניזם בגרוש 66234
איך יצא לך החשבון הזה?
שובניזם בגרוש 66235
"צריך להחסיר איבר אחד שיש רק לגבר"
במחשבה שניה, האיברים שהזכרתי מתקזזים עם איברים מקבלים באנטונמיה הנשית ולכן שוב נותרתי עם איבר חסר, האם האיבר החסר הוא הצלע המפורסמת מספר בראשית? הגרוגרת או שמה בלוטת הערמונית?
שובניזם בגרוש 66244
לאלאלא! זה האיבר שאחראי על ההומור.
אין לי כזה. 66245
על מי אתה עובד? 66247
בדקת טוב? גם בבועידם?
על מי אתה עובד? 66248
אני נמנע משמירת אברי גוף במנותק מהגוף עצמו משום שהם נוטים להדיף ריח רע לאחר זמן מה וזה מעורר תקוות שוא בקרב השכנים, במיוחד פרידה השכנה המשוגעת, היא מתפללת ליום שבו תמצא אותי מת בדירתי, לפני מספר שנים היא אף נטלה מספר שערות מראשי ולקחה אותם לאיש וודו, הוא בנה בובת פלסטלינה בדמותי, חיבר אליה את השערות ודקר אותה במחט במספר מקומות, מאז אותו דיקור, חדלו המיחושים המציקים בגבי התחתון.
ירמיהו גונקל, שכני הנערץ לעומת זאת מחבב אותי עד מאוד.
זהו רעיון בכלל לא רע 63339
תרגום מסינית ואליה הוא עניין מכניס ביותר, ברחבי העולם.

מצד שני, גם השילוב עברית-הולנדית אינו קוטל קנים...
סצינריו לסיפור מדע בדיוני 63200
וודי אלן סיפר שאמא שלו נתנה לו מתנה כדור והוא שמר אותו בכיס החולצה. יום אחד הוא הלך ברחוב ופתאום איזה מטיף אוונגליסטי השתולל וזרק את התנ''ך מחלון של בית מלון, ופגע בו ישר בחזה. התנ''ך היה יכול לחדור ישר ללב, אלמלא הכדור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים