627560
ובנתיים בשרון:
(אדם ורטה בעדה).
627561
אופס, היפוך לינקים. זה הראשון:
627562
בצדק הוא בעדה. אסור לפטר אף אחד על רקע פוליטי.
627575
ובעניין זה יש להזכיר את צביעות הימין: הטיולים לחברון מטעם גדעון סער ולאחרונה, הכנסת פעילי הארגון הימני קיצוני ״נחלה״ לכיתות בהתנחלויות על מנת להכין את התלמידים להפגנת ימין.
627579
אין לי מושג מה זה הנחלה הזה, אבל די ברור שהטיולים לחברון לא נכנסים לתיוג שלך.
627580
וכמו כן - רם כהן.
(כי אם כבר פבלוב, זה לשני הצדדים).
627593
קם כהן הביע את עמדתו מחוץ לכותלי בית הספר.
627607
"אני לא אעסיק מורים מיו"ש. אבל זה בסדר, אני אומר את זה בגלוי מחוץ לבתי הספר".

השתכנעתי!
האמת אצלי ביד 627732
ראיתי את הראיון של רם עם עמית סגל ולא הופתעתי במיוחד. השמאל חושב שהוא מחזיק את האמת בכף ידו וכל מי שחושב אחרת הוא גזען ומסית לאלימות. עמית סגל עשה לו בית ספר והראה לצופים בבית שמי שמחנך להומניזם נכשל באפליה של אנשים שלא חושבים כמותו. בדיחה עצובה.
627591
לא הבנתי את עניין התיוג. ברור שכל החלטה לשלוח תלמידים לבקר בקברי שייכים מוסלמים היא החלטה פוליטית.
627608
ברור שחברון היא עיר חדשה כמו תל-אביב, ושלהיסטוריה היהודית אין אליה קשר; ושלהכיר פירושו להזדהות פוליטית.

(אגב, מי השייח'ים שקבורים שם?)
627611
איזו סרקסטיות נהדרת. אז מה אם להיסטוריה היהודית יש קשר? מה שלמדתי שהיהדות קשורה לכאן ועכשיו ולא מנהלת ומקריבה את חייה למען ההיסטוריה.
627644
אני חושב שהתגובה שלך היא דוגמה נהדרת למה אי אפשר היה לסמוך עליך, כמורה לאזרחות, לנהל בפתיחות את הדיונים הסוערים שאתה מתיימר להן.
627613
ברור שחברון נמצאת בשטח הריבוני של ישראל המוכר בינלאומית, אין עליה מחלוקת ולא מתגוררים שם בני עם אחר. אין ספק שחובה לאומית לשלוח לשם תלמידים ולשטוף את מוחם שהכל שלנו כדי לגדל דורות של בורי hasbara.

לא ידוע מיהם השייכים אבל הם בודאי לא דמויות בדויות מספר עתיק שנכתב הרבה לפני הקמת מבנה הקברים.
627645
אז, אחרי שדרשת בזכותו של מורה להביע את דעתו הפוליטית ברחבי הכיתה, אזי היכרות עם עיר היסטורית חשובה בהיסטוריה היהודית *היא* זאת שיוצאת מגבולות הלגיטימיות. אהה.

אה, כן. וחובב היסטוריה ידוע כמוך צריך להסביר איך שייח'ים ערביים קבורים במבנה מהתקופה ההרודיאנית...
627648
וכרגיל אתה מיתמם. אותה עיר נמצאת בשטח כבוש והשלטון בה נעשה על חשבון, ותוך כדי הדרת, תושביה המקומיים.

אז כאן מדובר על קברים מהתקופה ההלינסטית ובמקומות אחרים (כמו קבר השייח יוסוף) בקברים מוסלמים אבל בשום מקרה לא מדובר בקברי דמויות אגדתיות מהתנ''ך.
627652
ונניח לרגע שכל זה נכון, אתה מנסה לרמוז שלחברון *אין* היסטוריה יהודית עתיקה, או שאתה עדיין לא שם לב לסתירה בין תמיכתך הנמרצת בהבעת הדעות הנוחות לך במסגרת בית הספר, ובין התנגדותך *אפילו לחשיפת תלמידים* להיסטוריה היהודית, אם היא התחילה לפני 1967 ולא נמצאת בשטח שהיה בידינו?

(אני מניח, כמובן, שגם לכותל לטעמך אסור להביא תלמידים, שלא לדבר על השבעות חיילי צה"ל).

(אגב, היהודים 'הודרו' מלהיות תושביה המקומיים של חברון בצורה לא עדינה במיוחד, אולי אתה אפילו מודע לזה בתור חובב סלקטיבי של היסטוריה).
627654
כמו שכבר אמרתי, הבעת דעה מנומקת בבית הספר חושפת את התלמיד לראיית מציאות שאינה מוכתבת מלמעלה וללא כפיית קבלתה ע״י התלמיד. טיול כפוי ומוכתב מלמעלה בשטח כבוש לא מלמדת את התלמיד היסטוריה אלא כופה עליו עמדה פוליטית מסוימת.
627655
נתרגם לעברית: חשיפה לדעות שנוחות לארז פירושה "ראיית מציאות שמוכתבת מלמעלה". חשיפה למציאות והיסטוריה שארז איננו רוצה, "כופה עליו עמדה פוליטית מסויימת".

וביתר פירוט: אותם תלמידים אינטליגנטיים שהמורה לא יכפה עליהם את דעתו האישית, הופכים לעדר טמבלים ברגע שהם עולים על האוטובוס לחברון (או לכותל).

ייתכן שגם אם נלמד אותם שהייתה חברון, ושהייתה לה היסטוריה יהודית, זו כפיה אסורה. אלא אם המורה יקזז את זה בדיון אינטליגנטי ולא כפוי על הזכות שיש לערבים על ישראל, המצאתה של התנועה הציונית בלי בסיס, והנכבה.
627662
גם טיול יומי בחברון בהדרכה אישית של הרב כהנה לא היה מתקרב לקרסולי שטיפת המוח שחוויתי במוסד החינוכי של השומר הצעיר. מענין אם גם אתה עברת משהו דומה ...
627671
לא. אני עברתי שטיפת מוח של הhasbara אבל אני יודע לחשוב בעצמי...
627672
זה נשמע מעניין. מותר לשאול איפה עברת את זה?
627673
במערכת החינוך, בצבא, בתקשורת, איפה לא?
627620
(ארז, תתעלם רגע, אני לא מגיב פה לעניין)
שייכים מוסלמים, לא שייכים יהודים.
ניאפוליטיקה 627625
אתה לא מתבלבל בין מערת המכפלה לקבר יוסף? מערכת המכפלה היא מתחם קדוש עוד הרבה מלפני המוסלמים.
ניאפוליטיקה 627627
אתה צודק. בכל אופן מדובר בפולחן דבר שלא היה ולא נברא במבנה היסטורי מאוחר יותר וכמו ששולמית אלוני ציינה פעם, באותה מידה אפשר לסגוד לקבר רחב הזונה.
ניאפוליטיקה 627630
בתוקף ידיעותיך ההיסטוריות המקיפות והמעמיקות, האם אתה מכיר פולחן כלשהו, אי שם על פני הגלובוס, שאינו עונה להגדרה: "פולחן דבר שלא היה ולא נברא במבנה היסטורי מאוחר יותר".
ניאפוליטיקה 627631
לדוגמה: מוחמד (נקשרו סביבו אגדות רבות, אבל הוא היה קיים).
ניאפוליטיקה 627632
כמובן אבל לא כל פולחן כזה מקבל לגיטימציה ממשלתית בשטח מריבה.
מארת המכפלה 627598
למיטב זיכרוני הבעיה שם הייתה שהסיורים הללו נחשבו לא פוליטיים ולכן מותרים בעוד שסיורים מקבילים בשטחים שארגנו ארגוני שמאל נחשבו פוליטיים ולכן נפסלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים