627635
ואי אפשר לעקר אותו, ואז להעביר אותו לגן מאוכלס בקרובים גנטיים?
627658
שאלה טובה. בכתבה אחרת של הבי בי סי דנו ארוכות בסיבות ובאלטרנטיבות, ולקראת הסוף גם בסירוס ועיקור. אבל רוב הנימוקים שם נראים לי תמוהים - הם מדברים על נזקים אפשריים לג'ירף מסירוס‏1, אבל כל הנזקים האלו, למיטב הבנתי, יכולים במקרה הגרוע ביותר להוביל לכך שיהיה מסכן בעתיד - ואם כך אפשר לשקול להמיתו אז, ובינתיים לתת לו ליהנות מהסיכויים שלא יקרה הגרוע ביותר.

ההסבר היותר סביר שהצלחתי לחלץ מהכתבה הוא שהמקום מוגבל. בגני החיות שמשתתפים בתוכנית, כל הג'ירפות משתתפות בתוכנית הרבייה‏2, ומייחסים לכך חשיבות רבה, בגלל שבטבע המין לא במצב הכי בטוח. בניסוח אחר, פשוט אין תקציב.

מדברים בכתבה על האפשרות להעביר אותו לגן חיות שלא משתתף בתוכנית. ואז, אומרים, זו בעיה כי אין פיקוח על התנאים והוא עלול להגיע בסוף לקרקס. הייתי אומר, אם כך, שארגון גני החיות, שמפעיל את תוכנית הרבייה, יקים ועדה שתפקח ותיתן תו תקן לגני חיות שלא משתתפים בתוכנית הרבייה אבל עומדים בתנאים של רווחת חיות, ותרשה להעביר חיות עודפות אליהם. אני מניח שזה עלה בדעתם, בוריאציה כזו או אחרת, ויש סיבה שלא עושים זאת. ספקולציה פראית: החשש הוא שיהיה יותר נוח כלכלית להקים ולתפעל גני חיות מהסוג הזה, והם ישאבו תקציבים מגני החיות סוג אל"ף (ואף ישאבו גני חיות; כלומר, בלחץ כלכלי גני חיות יעברו מסוג אל"ף לבי"ת).

1 נזק אחד שנדמה לי ייחודי לג'ירף: כדי לסרס צריך להרדים. כמשרדימים ג'ירף הוא עלול ליפול. כשג'ירף נופל...
2 זה לא נאמר במפורש, רק מה שאני מצליח להבין ממה שכן נאמר, ומההנחה שהחבר'ה בסך הכל טובים.
627678
1 אז אי אפשר להרדים אותו אחרי שהוא כבר שכב‏2 לישון?
2 ואם הטענה היא שג'ירף נרדם בעמידה, אז הוא לא יפול ממילא, לא?‏3
3 טוב, זה היה קצת לא ברצינות, הטיעון האחרון.
627682
1. כשרוצים לסרס לא מחכים עד גיל שנה וחצי, מסרסים אותו כשהוא עוד קטן.
2. ההנחה שמנהלי גני חיות הם בסך הכל טובים היא שגויה, זה כמו להניח שמרביעי כלבים או מנהלי קרקסים או כל אדם אחר שמתפרנס מחיות הוא בסך הכל טוב לבעלי החיים.
3. מה שהזוי במיוחד בסיפור הזה הוא שהירייה בג'ירף והביתור שלו נעשו בתור תוכנית חינוכית כביכול לעיני ילדים קטנים. ועוד מתברר שזאת תוכנית קבועה שהנהיג מנהל גן החיות.
628138
נראה לי, שכבר היה עדיף לשחרר אותו בטבע, ולתת לו את הסיכוי שלו. ישרוד - ישרוד, לא ישרוד - יאכל ע''י האריות.
זה לא יותר גרוע ממה שעשו לו.
תקציב.להטיס ג'ירף עולה הרבה יותר מכדור וקצת זמן עבודה 628229
תקציב.להטיס ג'ירף עולה הרבה יותר מכדור וקצת זמן עבודה 628244
זאת ראייה קצת קצרת טווח. סביר להניח שלמוסד כמו גן חיות שבנוי על מבקרים, פרסומת שלילית ומעוררת מחלוקת עשויה לעלות לו במבקרים פי כמה מאיזה כרטיס טיסה.
תקציב.להטיס ג'ירף עולה הרבה יותר מכדור וקצת זמן עבודה 628248
מה גם, שאף אחד לא אמר שהג'ירף צריך לטוס. יש אוניות תובלה בעולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים