ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630342
הפשע של אולמרט היה מינוי שרי משפטים שניסו לקדם רפרומות של שקיפות ושינויים בהליך מינוי שופטים. ההתערבות הזו במערכת המשפט עוררה את חמתה של המערכת המשפטית.

את השר הראשון שקידם רפרומות הפילו באמצעות חיילת פתיון וניהול חקירה אגרסיבית, השני היה יותר חכם ולא נפל, נגדו יצאו בקמפיין איומים התחילו ב''פרידמן יהרוס את המערכת המשפטית'' וסיימו ב''בית המשפט העליון הוא ביתי ומי שירים ידו על ביתי אני אגדע את ידו'' המפורסם של משאל חשין.
כשראו שהאיומים בגדיעת היד אינם עושים רושם על שר המשפטים, החליטו לערוף לו את הראש. ראש הממשלה.

אני בטוח שאם אולמרט היה ממנה את שטרית לשר משפטים אחרי פרשת רמון ולא את פרידמן הוא עדיין היה מכהן כראש ממשלה.

האמון שלי במערכת המשפט כל כך התערער בעקבות שתי הפרשות האלו שאני כבר לא בטוח שהמוות של עד התביעה הראשי, אחרי העדות שלו ולפני שהייתה הזדמנות להגנה למצות את החקירה הנגדית, היה מקרי.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630344
ברוך בואך לביתם החדש של יודעי חוכמת הנסתר (שידועים גם בשם חובבי הקונספירציות).
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630351
אני לא חובב קונספירציות.
למעשה הקנוניה הזו היא היחידה עד כה שפגשתי שאכן מסתדרת עם מה שאני קורא בעיתון.
מה שמפליא אותי זה שמעטים הם האנשים שמתיחסים אליה. כל הביקורת על משפט רמון הייתה בהקשר הפמיניסטי, אף אחד לא חשב לרגע שלשופטים בתיק יש אינטרס ברור להעיף לכל הרוחות את השר הממונה עליהם זה שעם כניסתו לתפקיד התחיל לקדם שרשרת רפורמות, עיכב את מינוי השופטת העליונה המועמדת, ניסה לשנות את הרכב הועדה הממנה דיבר על נפוטיזם ושקיפות וכל מיני מילים ששיכות לטרמינולוגיה של ועדי עובדים בחברת חשמל והנמלים ולא לכס המשט.

גם מעט הביקורת בעניין משפט אולמרט נגעה לעניינים טכניים כמו אמינותו של עד המדינה ולא למדיניות הלעומתית של אולמרט מול בית המשפט העליון והפרקליטות.

בייניש רצתה להוריד את פרידמן מעל הגב שלה ולכן דחפה את מזוז שיגיש כתב אישום ויביא להתפטרות של אולמרט ובכך לנפילת הממשלה.
ברור שכדי לכסות על צעד כל כך קיצוני הייתה חייבת להיות הרשעה. לא יתכן שהפרקליטות תפיל ראש ממשלה בהאשמות שוא.

נכון, זה נשמע דחוק.
אבל קראת את כתב האישום? קראת את תקציר פסק הדין? יוסי אולמרט קיבל כסף ולכן אהוד אולמרט הואשם בשוחד.
אהוד טען שלא ידע אבל בגלל שיוסי אדם מנומס ואמר לו תודה אז ברור שהוא ידע.

הקונספירטיביות שמיוחסת לאולמרט היא פי כמה יותר מורכבת מהטענה הפשוטה שלי.
היה כאן חסול פוליטי של ראש ממשלה ושר משפטים שניסוי לשנות את הרכב הועדה למינוי שופטים.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630352
אתה טועה. רמון דווקא רצה להיטיב עם המערכת המשפטית. המשפט הזה היה קנוניה שמטרתו הייתה ליצור אווירה עוינת למערכת בממשלה (כולל השר הבכיר רמון ושר המשפטים החדש פרידמן).

אל תיתן להם לבלבל אותך.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630422
יש הבדל ביו להיטיב עם המערכת המשפטית לבין להיטיב עם השופטים.

רמון רצה לבטל את עקרון הסניוריטי, עיכב את מינוי ביניש לראשות בית המשפט העליון, דרש פרוטוקולים בישיבות בית המשפט, שינוי הרכב הועדה למינוי שופטים ועוד כמה רפורמות מהסוג הזה.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630357
"לפני 5 שנים, אחיו של ראש העירייה, קיבל 500 אלף שקל מקבלן אותו לא הכיר קודם לכן, ולא פגש לאחר מכן".

אם היית קורא כזאת ידיעה בעיתון המתייחסת לראש העירייה שלך, היית חושב שאין פה שוחד? שהקבלן הוא סתם אדם נחמד?

אולמרט לא טען (לפחות כך אומרים בטלוויזיה) שאחיו לא קיבל את הכסף מדכנר, ובשום שלב, לא נטען שלדכנר וליוסי אולמרט הייתה היכרות כלשהיא לפני או אחרי מתן הכסף. מנגד ידוע, שלאהוד אולמרט ולדכנר הייתה היכרות כלשהיא (אם כי על טיבה יש מחלוקת) שנפגשו מספר פעמים, ושלדכנר היו אינטרסים שונים, שאהוד אלומרט יכל להיטיב עימם. מכאן, שלכל הפחות, ברור שדכנר ניסה לשחד את אהוד אולמרט, אתה טוען, שעד המדינה, שיחד את אהוד אולמרט, אבל לא סיפר לו על כך?
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630358
נאמר כך: נראה שאילו היה הסטנדרט הזה מוחל בפרשות קודמות, היו מועמדים לדין ומורשעים אריאל וגלעד שרון וכן אביגדור ומיכל ליברמן.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630408
בבקשה אל תשווה את הפשעים (לכאורה) של שרון וליברמן‏2, שאם היו, אז לפחות היו מתוחכמים, ובסכומים סבירים‏1, עם אחד שמקבל מעטפות של כסף ומחייב שני גופים (שאפשר להניח שישמרו עתקים) על הוצאות הנסיעה שלו. אפילו לגנוב הוא לא יודע.

1 כלומר הרבה. נכון שהוא עוד לא היה ראש ממשלה, אבל זה מביך לקבל שוחד במעטפה. מילא אם זו היתה מזוודה.
2 ליברמן היה מועמד לדין בעשירית מכמות הראיות שיש נגד אולמרט. המערכת מחפשת אותו עוד מעט שני עשורים, כל סעיפים החקירה המקוריים התיישנו, אבל החקירה נמשכת.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630424
לשחד את אהוד זה לתת כסף לאהוד.
לתת כסף ליוסי זה שוחד ליוסי.

בשום מקום לא נטען שיוסי העביר את הכסף לאהוד, שאהוד נתן תמורה כשהי תמורת הכסף ואפילו העובדה שאהוד ידע על הכסף לא נתמכת בעדויות אלא מבוססת על כללי הנימוס המקובלים.

המסקנה שהכסף שניתן ליוסי הוא בעצם שוחד לאהוד היא ברורה רק למי שהחליט עוד לפני המשפט שאהוד מושחת (בצל קמפיין יחסי ציבור אינטנסיבי) או מי שרצה שאהוד יצא מהמערכת הפוליטית ולא יקדם את החזון שלו למערכת משפט שקופה, יעילה וכפופה לביקורת ציבורית.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630434
גם לופוליאנסקי הורשע בקבלת שוחד כאשר לא לקח אגורה לכיסו וכל הכסף היה תרומה לאגודת יד שרה, שפעילותה הפילנתרופית מבורכת.
אחרי עיון בפסק הדין אני נוטה להסכים עם שני בתי המשפט - המזכה בפרשת טלנסקי משום שלא הופרכה במלואה גרסת ההגנה שאלו היו תרומות בחירות כשרות‏1. טלנסקי היה תורם מפורסם ובעצם כל מה שקיבל בתמורה היה מכתב המלצה. והמרשיע בפרשת הולילנד כי במקרה זה השוחד שאולמרט לקח ברור הרבה יותר: אחיו המסובך בחובות קיבל מדכנר חצי מיליון ש"ח בשיקים דחויים (כי דכנר לא יכל לעמוד בתשלום אחד) אין על כך מחלוקת. דכנר כלל לא הכיר את יוסי אולמרט לפני כן, גם על כך אין מחלוקת. דכנר העיד שנתבקש ע"י אולמרט בעצמו לעזור לאחיו, ואף הודיע על כך לשולה זקן מיד כשיצא מחדרו של אולמרט, זקן לא הכחישה זאת ואילו אולמרט העיד שכלל לא ידע עד כמה מצבו הפיננסי של אחיו קשה. אני, כמו בית המשפט, מקבל את עדותו של דכנר בעניין זה. אתה בוחר להתעלם לחלוטין מעדותו של דכנר ומעדיף להאמין שהוא הגיע כמלאך גואל ליוסי אולמרט, אותו לא הכיר כלל קודם, ועשה את הצדקה בסתר, בלי שיזכיר את הדבר כלל לאחיו, וכל זה לאחר שכבר הוכח שדכנר שיחד שם את כל הגוורדיה הנוגעת להולילנד.
אולי אפשר לקבל שיוסי אולמרט רצה להסתיר את השלמונים מאחיו, אבל אי אפשר בשום אופן לקבל שדכנר רצה להסתיר את זה מאולמרט, ופעל כלמד ווניק.
לכן גרסתו של אולמרט שקרית בעליל ולא נותר אלא לקבל את גרסתו של דכנר ששילם ליוסי על פי בקשתו המפורשת של אהוד, וזה שוחד על פי כל אמת מידה.

________________________
1 אמנם בלב כבד אני מסכים עם בית המשפט, משום שקופה של מאות אלפי דולרים במזומן ללא תיעוד מסודר בדרך כלל שווה בפני עצמה הרשעה באיזו עברה על איסור הלבנת הון. בוזגלו כבר היה חוטף על זה באבי אביו.
מעבר לכל ספק? 630548
נניח שאין מחלוקת על העובדות:
- אהוד אמר לדכנר "תעזור ליוסי"
- דכנר נתן חצי מיליון ש"ח ליוסי והודיע לאהוד (דרך שולה) שכך עשה
- אהוד אישר בחתימתו את תוכניות הולילנד

ברור שזה מסריח וטוב שיאווררו את האורוות מריחות כאלו.
אבל כדי להרשיע בעברה פלילית של שוחד, צריך להראות "מעבר לכל ספק" שאהוד התנה את אישור הולילנד בתשלום ליוסי. כלומר שלא היו לו טעמים אחרים (כמו למשל שלדעתו הפרויקט טוב ליהודים) שבגינם היה מאשר את הולילנד גם אם ללא התשלום ליוסי.

כלומר,יכול להיות שאהוד אמר לעצמו "אני הולך לאשר את הפרויקט כי לדעתי הוא טוב, אז מה איכפת לי שאיזה פרייר יעזור ליוסי". זה גרוע, אבל אני לא בטוח שזה פלילי. ואולי על זה יבססו את הערעור.
מעבר לכל ספק? 630549
נראה שאתה לא מסתפק בפחות מההצהרה הברורה של אהוד את דכנר במעלה הפתיל, וברור לך שזה לא מציאותי אני מקווה.

אבל אולי אנסה מכיוון אחר:
כשאהוד הוא ראש העיר, שאחראי על אישור פרוייקט של מיליארדים ליששכר (שם בדוי) - וזאת בעצם ההיכרות היחידה שלהם, הם לא אכלו מאותו מסטינג בטירונות‏1 - כבר האמירה "תעזור ליוסי" היא בעייתית ולא ראויה.
כי ברור מעל לכל ספק כאן שהיא מושפעת, גם אם במובלע, מיחסי הכוחות בין אהוד ליששכר. היא לא יכולה להתקיים במנותק מאישור המיליארדים ההם.

זה קצת כמו כשמפקד בכיר (או מנהל בכיר‏2), אומר למזכירה או מנהלת זוטרה שמושפעת ישירות ברמה המקצועית מהיחס שלו - תשכבי איתי.
הוא לא התנה את הקידום שלה ואת המשך הקריירה שלה בה שהיא תסכים, סתם בא לו עליה - אז לפי הטיעון שלך אין כאן בעייה פלילית.
ובא החוק לצידנו‏3 ואומר - לא, יש ויש עבירה פלילית, יחסי מרות בדוגמה אחת, או יחסי תלות כלכליים/שוחד בדוגמה השנייה, גורמים לאמירה שכזו בהכרח להיות פסולה מלכתחילה. וההתפתלות לפיה "לא התכוונתי לאיים ולא הייתי עושה כלום ומשנה ממנהגי אפילו כזית לו היה/היתה מסרבת לי" איננה מהווה תירוץ, וטוב שכך.

1 לא שזה היה מלבין לחלוטין את העניין.
2 או נשיא, ישמור השם.
3 ואני שמח שהשופט כאן לצידי, כי זאת לא המומחיות שלי.
מעבר לכל ספק? 630551
3 זה תלוי בשופט, היו כבר שופטים שלא היו לצדך (לפחות אחד מהם נמצא עכשיו בבית המשפט העליון).
השופט, בן .... 630572
טוב, בשביל כאלה יש קריאות מיוחדות, לא?

סתם, מבחינתי גם תמיכה חלקית מגדולי המשפט זה מספיק. זה אומר לי שכנראה אני לא מדבר שטויות מוחלטות, לפחות לא הפעם.
מעבר לכל ספק? 630550
נראה ששכחת את הכלל הישן Follow the money.
כמו שאני מבינה אותו הוא: המעשים (המוכחים) בפועל קובעים את הסיבה למה שהתרחש, מספרים לנו מי מעוניין להיטיב עם מי וכולי.

מבחן אחר הוא לבצע היפוך מראה למעשה הנאצל של העברת הכסף, כלומר בדיקה של אותו עיקרון על מעשים שליליים: אם א' נתן סטירה לאחיו של ב' שלא הכיר קודם מעולם, ויש לו סכסוך רב שנים עם ב' שכולל נקמות דם בין החמולות, אתה מניח שהדבר קשור לסכסוך שלו עם ב'. ולא לרעיון "היה לי יום ממש גרוע וב' עבר בסביבה".
מעבר לכל ספק? 630552
ממש לא נכון.
כדי להרשיע בעברה פלילית של שוחד, לא צריך להראות "מעבר לכל ספק" שמקבל השוחד התנה משהו. אפילו לא צריך להראות "מעבר לכל ספק (סביר)" שמקבל השוחד דרש, ביקש או אפילו רמז שהוא מעוניין לקבל משהו. מספיק להוכיח (מעבר לכל ספק סביר) שהיתה בידיו הסמכות והיכולת במסגרת תפקידו לספק לנותן השוחד דבר מה שהמשחד חפץ בו, וכי המשחד העביר לידיו כסף או שווה ערך, וזאת במסגרת מערכת יחסים שבה תשלום מעין זה אינו חלק מקובל בסוג כזה של מערכת יחסים
מעבר לכל ספק? 630562
זה, אם זה מגובה בכתובים, דווקא משיב על שאלתי.
אבל אל תטרח - אני מאמין שאתה יודע שזה כתוב.
מעבר לכל ספק? 630618
במיוחד אם במרכז עסקת השוחד עומד פרויקט שבתנאים סבירים לא היה מבוצע.
מעבר לכל ספק? 630556
התגובה שלך מבטאת היטב את הלך הרוח שפשה בארץ מאז שבכירינו התחילו להשתין מהמקפצה באמצע שנות התשעים כאילו שחיתות בשלטון זה כשר אבל מסריח.

התפיסה שהשתרשה כאילו חייבים לתפוס את עברייני השוחד באקט המפורש של תן וקח היא שגויה.

ציטוט מתוך חוק העונשין:

"דרכי שוחד [ב/4]
293. אין נפקא מינה בשוחד –
(1) אם היה כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת;
(2) אם היה בעד עשיה או בעד חדילה, השהיה, החשה, האטה, העדפה או הפליה לרעה;
(3) אם היה בעד פעולה מסויימת או כדי להטות למשוא פנים בדרך כלל;
(4) אם היה בעד פעולה של הלוקח עצמו או בעד השפעתו על פעולת אדם אחר;
(5) אם ניתן מידי הנותן או באמצעות אדם אחר; אם ניתן לידי הלוקח או לידי אדם אחר בשביל הלוקח; אם לכתחילה או בדיעבד; ואם הנהנה מן השוחד היה הלוקח או אדם אחר;
(6) אם תפקידו של הלוקח היה של שררה או של שירות; אם היה קבוע או זמני ואם כללי או לענין מסויים; אם מילויו היה בשכר או בלי שכר, אם בהתנדבות או תוך קיום חובה;"

ועוד ציטוט כמה שורות הלאה:
"ראיות [ב/7]
296. במשפט על עבירה לפי סימן זה רשאי בית המשפט להרשיע על יסוד עדות אחת, אף אם זו עדות של שותף לעבירה."

ובעניני מוסר כאשר מרוב רשעים אתה כבר לא יודע מה נכון ומה לא נכון גיליתי שהדרך להתאפס על הקומון סנס היא לשאול את עצמי "מה סבתא שלי היתה אומרת?"
אז סבתא שלי לא היתה מהססת לרגע לקבוע שאולמרט קיבל מדכנר שוחד. אני חושב שגם הסבתא שלך.
מעבר לכל ספק? 630561
טוב,
גם אני וגם סבתא שלי אומרים שזה שוחד. ומסריח בשטח ציבורי זה מספיק גרוע כדי שינקו את הגוויה, אפילו אם זה של בשר כשר.
וכפי שאמרתי שם טוב שמנקים את האורוות (אם כי כבר קצת ירד לי הכף מלראות אנשי שררה בכלא... פעם נהנתי מזה יותר ).

אבל אני רק צלצלתי בשיל לשאול, מה שסבתא ואני לא יודעים, והציטוטים הנ''ל לא מלמדים, אם ראיות נסיבתיות וקומון-סנס של סבתות מספיק להרשעה בפלילים.
מעבר לכל ספק? 630563
כן, מספיקות.
ובמקרה של הולילנד בית המשפט בית המשפט נשען על עדותו של דכנר ולא רק נסיבתית.
לכן הבאתי גם את הציטוט בענין עדותו של המשחד שמספיקה (והמחוקק טרח לציין במפורש!) כדי להרשיע את המקבל.
מעבר לכל ספק? 630565
עד כמה שידוע לי, הרשעה בפלילים מותנית בשיקול דעת והחלטה מנומקת של שופט. אבל קומון-סנס של סבתות הוא כלי חשוב בקביעת הלך הרוח הציבורי‏1. אבל אני לא רואה שום מניעה ששיקול הדעת של השופט יחפוף במידה מסוימת לזה של הסבתא‏2.

__

1. או כמו שאומרים אלו שבטוחים שהעם איתם - הציבור ישפוט.
2. ומידע אישי - יש לא מעט סבתות חכמות וחריפות. חלקן גם מכהנות כשופטות. לא ברור מאיפה באה ההתנשאות שלך דוקא על נשים שבורכו נכדים‏3.
3. (נו שויין, זה עדיין עדיף על "ריקי מחדרה").
מעבר לכל ספק? 630567
נא להתעלם מהתגובה למעלה.

ותזכורת לעצמי - לקרוא את כל הפתיל.
מעבר לכל ספק? 630566
למדתי כבר מספיק פיזיקה ומההיכרות הסבירה שלי עם החוק אני לא סומך על הקשר בין השכל הישר שלי למציאות ולחוק.
מעבר לכל ספק? 630575
אני כבר רואה את האליבי המתוכנן שלך:
'אדוני הנאשם, האם אתה מוכן לספר לנו היכן היית בשעת הרצח?'

'אדוני השופט, בשעת הרצח הייתי בבמיטתי/בדירתו של הנרצח בסופרפוזיציה, ודקה אחרי כן האיש המדובר היה חי ומת בו זמנית, עד שנכנסה אשתו לביתו/למיטתי ופעולת מדידה מסוימת גרמה לכל העניין לקרוס למצב הביש שבו אנו דנים כאן.'
מעבר לכל ספק? 630590
לא תמיד יש קשר הדוק בין המשחק המשפטי לקומון סנס, ועורכי דין טובים יותר משיגים תוצאות טובות יותר, כך שבסופו של חשבון אפשר לומר שכסף קונה צדק.
אבל כדי להבין מהו שוחד לא צריך תואר במשפטים.
אם יש דבר שאני מעריך אצל האמריקאים זו תחושת הצדק שלהם, ואצלם לא היה צריך לשאול מה זה שוחד ומה לא. במדינתנו המשפטיזציה הפכה כל כך דומיננטית עד שהתדרדרנו למצב בו צריך לשאול את השאלה הזו בכלל.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630364
אתה בעצם מצפה מהתביעה שתגיש ראיות נגד אולמרט מהסוג הבא:

אני, מר שמואל דכנר, אזרח ארצות הברית, ת"ז XXXXXXXX, להלן 'המשחד', ואני, מר אהוד אולמרט, אזרח ישראל, ת"ז XXXXXXXX, ראש עיריית ירושלים/שר התמ"ת/ראש ממשלת ישראל, להלן 'המשוחד' מסכמים בזאת ש:

1. המשחד יתן למשוחד באופן לא חוקי כספים שלמשחד אסור לתת ולמשוחד אסור לקבל.
2. המשוחד יפעל באופן לא חוקי לטובת המשחד ולרעת גופים ואנשים אחרים.
3. בעבור התשלום הלא חוקי של השוחד, המשוחד מתחייב להוציא חשבוניות המעידות על תשלום השוחד עם הכיתוב 'התקבל עבור שוחד' + פרוט הטובות הלא חוקיות שהמשוחד ביצע עבור המשחד.

על החתום: שמואל דכנר ואהוד אולמרט, תאריך, עדים

טוב, נראה לי שאתה צודק, כנראה שכזה הסכם לא היה. וכמו שזה נראה רק בגלל זה אהוד אולמרט לא הורשע בפרשיית המעטפות, רק ששם היה צריך להופיע א. טלנסקי.
שני הצדדים הסכימו בבית המשפט שאולמרט קיבל מאות אלפי דולרים. שני הצדדים הסכימו שאולמרט לא דיווח על קבלת הכסף למי שהיה צריך לדווח ("התכוונתי להעביר את הכסף למפלגה, לכן לא הייתי צריך לדווח לרשויות המס"). הבעיה של התביעה הייתה שהיא לא הצליחה להרים את נטל ההוכחה של המניע הפסיכולוגי.

ואני שואל, אם פוליטקאי, ראש העיר/שר התמ"ת/ראש הממשלה, עורך הדין המשופשף אהוד אולמרט לא היה מודע למה שהוא עושה, אז מי כן יכול להיות מודע לכך שמה שהוא עושה זה שוחד?
המסקנה היחידה שלי מכל הסיפור הזה היא שהשופטים הטו את המשפט. זה היה אחד המסמרים האחרונים שלי באמון בבית המשפט הישראלי. למזלי, בגלל הכרות אישית די קרובה עם שופט/שופטת די בכירה, נשארים לי שרידים של אמון בבית המשפט, אבל גם זה כמעט ונעלם. עכשיו בא השופט ארד ונשף בגחלים הכמעט כבויות שלי והצית מעט את התקווה.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630369
לא הבנתי, מי מהשופטים החיה את האמון שלך במערכת המשפט? ארד (שזיכתה) או רוזן (שהרשיע)?
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630371
תיקון: זה השופט דוד רוזן, שהרשיע את אולמרט, החיה את הגחלים. התבלבלתי עם מישהו אחר.
אין כזה דבר 630373
כידוע, בארה"ב ישנה התנגדות עזה לת"ז, בה הם רואים סמל לרודנות, כך שהמשפט "אזרח ארצות הברית, ת"ז XXXXXXXX" הוא דבר והיפוכו.
וחוץ מזה, דכנר (היה) אזרח ישראלי כשר. הוא נולד ברומניה ועלה לארץ בילדותו. לאחר התמוטטות כלכלית עבר לגור בממלכה הבריטית לכעשור (לא ידוע לי אם קיבל אזרחות בריטית בתקופה זו), אבל אין שום אינדיקציה לכך שאי פעם היתה לו אזרחות אמריקאית. נראה לי שאתה מערבב את דכנר עם הרב טלנסקי
אין כזה דבר 630374
תודה על התיקון.

אני מניח שרוח הדברים ברורה גם עם השגיאה שלי.
אין כזה דבר 630376
לגבי ארה״ב, כבר לא כך הדבר (למרבה הצער?). כלומר, יש התנגדות בחוגים מסוימים ובאופן פורמלי אין ״תעודת זהות״ פדרלית, אבל בפועל יש רישום וזיהוי חד ערכי של כמעט כל אזרח או תושב, ברמה הפדרלית וברמת המדינה.
אין כזה דבר 630379
לא נכון. לדוגמה נכון ל2006, רק ל20% מאזרחי ארה"ב היה דרכון (מלבד כרטיסי מעבר יבשתיים כמו הנקסוס)
התעודה המשמשת לזיהוי, הנפוצה ביותר, היא כמובן רשיון הנהיגה (שהוא מדינתי או אפילו מחוזי, לא פדרלי), אבל גם השימוש בה הולך ופוחת (באופן מפתיע צעירים אמריקאים, במיוחד בערים הגדולות, מוציאים פחות ופחות רשיונות נהיגה)
ה"תעודה" הבאה בתור היא מספר הביטוח הלאומי, אבל זו אינה תעודה אמיתית (המסמך עליו מופיע המספר אינו כולל אף פרט מזהה, לרבות תמונה, וכתוב עליו במפורש שהוא אינו מהווה אמצעי זיהוי), וגם הוצאתה אינה מחוייבת, היא רק נותנת הטבת מס.
אין כזה דבר 630386
(חזרה להקשר המקורי) ומכאן שבארצות הברית לא יכולים לחתום על חוזים כי אין להם דרך להזדהות בהם. או שיש דרך חד משמעית להזדהות בחוזה.
אין כזה דבר 630388
מה אני אגיד לך, עם ידענים כמוך מי צריך רמאים.
אין כזה דבר 630403
מה אני אגיד לך, עם רמאים כמוך מי צריך ידענים.
אין כזה דבר 630538
אני חייב לציין לטובה את שיפור היחס של אורחי האתר.מאז ימי קדם (ימי ג'וד העליזים,עליה השלום-השם יקום דמה) שכל אחד שלא תייג עצמו מיידית כאולטרה שמאל היה זוכה למטר קללות פבלובי,בלי קשר לסגנון או עובדות. היום כבר הגענו לשיחה של 4 תגובות לפני ההתפרצות,יפה.
אין כזה דבר 630583
באמת קצת התעצבנתי יותר ממה שבריא באינטרנט (אולי חושי העכביש שלי חשו בהיעדר האולטרא שמאלניות הנדרשת). כמו כן אני מתנצל על השימוש במילה ״רמאים״. מושג פחות חריף כמו ״קשקשנים״ היה יותר מתאים. התגובה שעניתי לה היתה קשקוש: אוסף של טענות לא עדכניות וטענות לא רלוונטיות, כתובות בטון מטיף ומשוכנע. זה העלה לי את הסעיף, ככה זה... אני עדיין מחזיק בטענתי המקורית: ״בפועל יש רישום וזיהוי חד ערכי של כמעט כל אזרח או תושב, ברמה הפדרלית וברמת המדינה״.
אין כזה דבר 630600
ואני עדיין מחזיק בטענתי המקורית, לפיה בארה"ב ישנה התנגדות עזה לת"ז, בה הם רואים סמל לרודנות, כך שהמשפט "אזרח ארצות הברית, ת"ז XXXXXXXX" הוא דבר והיפוכו.
(ולפי ההגיון שלך, ניתן לומר ש"בפועל בישראל אין חובת גיוס", או ש"בפועל בישראל יש נישואין חד-מיניים")
אין כזה דבר 630601
אך המשפט "אזרח/תושב ארצות הברית, SS XXXXXXXX" הוא מציאות יומיומית.
אין כזה דבר 630409
יש להם מעיין רשיון נהיגה בלי רשיון, שמוציא משרד התחבורה.
אין כזה דבר 630410
רק למי שמבקש
אין כזה דבר 630414
מספר ביטוח לאומי נהפך דה פקטו למספר מזהה כמעט בכל פעילות כמו פתיחת חשבון בנק, הגשת דוחות מס הכנסה (כל אזרח חייב), ביטוחים ועוד.
אין כזה דבר 630901
בארצה"ב אין כל חובה להחזיק תעודה מזהה כלשהיא. אין חוק פדרלי או מדינתי המחייב זאת. מאידך ללא איזהשהוא אמצעי זיהוי יהיה לך קשה לחיות. כדי לקבל עבודה חוקית את\ה צריך לספק מספר ביטוח לאומי. לא תוכל\י לפתוח חשבון בנק, להחזיק ברכוש, לנהוג, לבחור, ואני חושב שגם להתחתן ללא זיהוי כלשהוא, לחלק מהדברים שהזכרתי מספיקה תעודת לידה. אבל באופן עקרוני ללא שם צודק, באופן מעשי זה כמעט לא קורה.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630425
לצורך העניין מספיק שיוכיחו שאולמרט קיבל כסף מדכנר ונתן לו תמורה כלשהי.

בפועל על פי הטענות, אחיו קיבל את הכסף והתמורה לא ברורה.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630441
אתה רציני? אתה באמת חושב שדכנר העביר לאח של אולמרט 600,000 ש"ח רק בגלל העיניים היפות שלו ושאולמרט פעל לטובת הפרויקט של דכנר במקרה?

טוב, אז חזרנו לנקודת התחלה, אתה מבקש הסכם חתום בין המשחד למשוחד. לא יהיה כזה, ובדרך תשמיד את שאריות ההערכה של הציבור למערכת המשפט.

הטיעון שאתה מעלה ודומים לו יכולים אולי אולי להתאים לילד שלא מבדיל בין יום ללילה. במקרה של עורך דין בכיר, ראש העיר, שר התמ"ת, הפוליטיקאי הוותיק מר אהוד אולמרט, זאת התממות צבועה מדרגה ראשונה. הסיבה שהכסף הועבר כך היא בדיוק כדי להסתתר מאחורי ההגנה שמגיעה ל"ילדים" ורק מראה על התחכום של אולמרט.
עכשיו, כששולה זקן מתחילה לחשוף פרטים על מה קרה מאחורי הקלעים ברור שאולמרט פעל באופן מכוון, שיקר לבית המשפט ועשה הכל בשביל שלא יתפסו אותו.

אם אתה עוד מאמין לזה אז אל תתפלא אם תישאר כאן לבד עוד כמה שנים עם אלו שלא הצליחו לברוח מהמדינה הזאת.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630442
כל השלטון המקומי מלא דברים כאלה. אהוד אולמרט היה מודע לחלוטין. הבעיה שלו שהוא היה גם חכמולוג וחשב שהוא החכם באדם וכל אלו שמסביבו טפשים והוא יכול לשטות בהם. במשפט הקודם בירושלים הם הסכימו לשחק את התפקיד ולקבל את טענתו שהוא טמבל ואינו מבין מה קורה סביבו. כמו במקרה של ספירו אגניו, מישהו סירב לשחק את המשחק ולא הזהיר קודם לכן את אהוד אולמרט.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630443
שמעתי כבר אנשים שאומרים שאולמרט לא תכנן להיות ראש ממשלה, זה קרה לו במקרה. בגלל זה הוא הרשה לעצמו לעשות את מה שהוא עשה בתפקידים הקודמים שלו.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630445
גם שרון לא תכנן בגלל זה הוא עשה את פרשת האי היווני.
ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630446
כתבה בהארץ על החברים של אולמרט (חלקם: גם של שרון) משנת 1999. שניהם התמודדו אז על ראשות הליכוד. אני מניח שזוהי מקפצה לראשות הממשלה.

ואני עדיין חושד שהייתה כאן קנוניה 630447
אני עדיין מרוצה מזה שלפחות אחת המזימות שנחשפו במשפט הולילנד סוכלה. עומרי שרון (שמופיע ברשימה למעלה) רתם את כישוריו על מנת לסכל את רצונה של חברת הזרע לבנות על השטח שעליו השתלטה בצורה לא לגמרי חוקית. התוצאה הייתה גם, בדיעבד, הנצחה מתאימה לשרון האב.

לפעמים מלאכתם של צדיקים נעשית על ידי אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים