הרוסים אומרים לא 631066
"אם האמריקנים אוהבים לאכול מוצרים מהונדסים גנטית "שיהיה להם לבריאות", אנו לא צריכים ללכת בעקבותיהם, יש לנו מספיק שטח ואפשרויות לייצר אוכל אורגני".

הרוסים אומרים לא 631073
תגיד, אתה אוכל נקטרינה?
הרוסים אומרים לא 631085
נו אתה רוצה לומר לי שיש מזיקים לפרי?
הרוסים אומרים לא 631107
רק שלא עשו מחקר ארוך טווח אם זה בטוח לבני אדם.
הרוסים אומרים לא 631087
הרוסים אוהבים להצהיר שהם לא תלויים באמריקאים (או בכלל בזרים). יש הבדל בין ההצהרות למעשים.

התפרקות ברית המועצות הוציאה מגבולות רוסיה שטחים חקלאיים רבים, כולל אסם התבואה המסורתי שלה - אוקראינה. אבל גם לפני זה היא הייתה יבואנית מזון (לדוגמה: בשנות השבעים היא כבר נאלצה לייבא חיטה מארצות הברית). עד היום רוסיה מייבאת חלק ניכר מהמזון שנצרך בה.

כמוכן שים לב לכריכה בין "אורגני" לבין "לא מהונדס גנטית". לדעתי: עוד סימן לכך שמדובר בסתם דמגוגיה. אם יהיו לכך תוצאות (רציניות) בשטח, אתה מוזמן להראות.
הרוסים אומרים לא 631097
רוסיה היא עדיין המדינה הגדולה בעולם בשטח, ועוד עם אוכלוסיה קטנה יחסית לאמריקאים. למרות שטחים רבים שאינם פורים, אפשר היה לגדל בשטחים הללו הרבה מעבר לצריכת העם. הסיבה שהרוסים מייבאים היא שהכלכלה שלהם מפגרת, וכך גם החקלאות. הם מעדיפים למכור נפט ולקנות את כל השאר‏1. ההכרזה על הגבלות על מזון מהונדס זו סך הכל הצהרה על ממי הם הולכים לקנות את האוכל שלהם, כלומר מהלך פוליטי לפגוע כלכלית באמריקאים (כמובן שהרוסים יהיו הנפגעים העיקריים, אבל זה לא חשוב לממשל). דרך אגב, באותה מידה ההגבלות באירופה על גידול מזון מהונדס באות קודם כל כדי להגן על התעשייה החקלאית של אירופה. היות וחברות אירופאית מפגרות במידה רבה אחרי האמריקאים, וזה בכל זאת סוג של שוק פתוח, הסרת ההגבלה תביא לדומיננטיות אמריקאית מהירה. לעומת זאת, למדינות פחות דמוקרטיות, כמו סין, אין את הבעיה הזאת. ובאמת סין מתחילה להיפתח להנדסה גנטית, מתוך עמדה שיכולה לדרוש הכנסת טכנולוגיות למדינה, בתור תנאי למכירת זרעים, בדומה למה שהם עשו בשוק הרכב.

1 כן, יש כמה נסיונות לתקן את זה, הם לא מאוד מרשימים בשלב הזה.
הרוסים אומרים לא 631098
90 אחוז מאוכלוסיית ארה"ב לא מעוניינת במזון מהונדס. המזון הזה נעשה במסתרים בשנות ה-‏90 בלי לדווח לציבור על כך. המזון המהונדס הוא ניסיון אמריקני להשתלט על מקורות המזון, שליטה עולמית על זרעים ומזון. חברות אירופאיות לא מפגרות הן פשוט לא מעוניינות בטכנולוגיה זו והאוכלוסיה האירופאית והצרכנים לא מעוניינים. בסין באמת צריכים לאזן את כמות האוכלוסיה שלה נו שיטה מקורית.
הרוסים אומרים לא 631102
זה בדיוק מה שהחייזרים רוצים שתחשוב.
הרוסים אומרים לא 631106
אני לא יודע על חייזרים אבל אני יודע שמה שאתה יודע זה מה ש- ''הידען'' רוצה שתחשוב.
הרוסים אומרים לא 631123
כדאי שתיזהר, זה ידוע שחובבי קונספירציות תכננו את 9-11. זיהוי אלמונים קטן עליהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים