634206
אלי הורביץ (לא ההוא, אחד שיבדל"א), מנכ"ל קרן טראמפ לחינוך, טוען שאפשר לקבל חינוך טוב גם עם חמישים תלמידים בכיתה, ובלבד שתהיה גמישות ועצמאות למורים.
634217
בקוריאה, סינגפור, יפן זה אפשרי. בארץ - חוסר משמעת והשלטת "דמוקרטיה ביחסי מורה תלמיד" לא מאפשרים למורה לנהל כיתה של 50 תלמיד אפילו אם הוא מוכשר מאוד.

חוץ מזה, מזמן היה צריך לשנות את ההוראה באופן שרובה לא תהיה פרונטלית אלא בצורות חדישות יותר (ספרים דיגיטלים, מצגות מחשב וכדומה). במקרה כזה רוב זמנו של המורה יהיה לאפשר לתלמידים שמתקשים עזרה נקודתית. שוב, כל זאת דורש משמעת וסמכויות מורים , אחרת כל שעת הלימוד תהפוך לבלגן שבו התלמידים יעשו דברים אחרים במקום ללמוד.
634324
די הרבה מלל אצל אלי הורביץ. על פי הכותרת אפשר לחשוב שהלימודים יכולים להתנהל בכתות של 50 תלמידים. יכולות להינתן הרצאות בכתות של 50 תלמידים. כלומר, חלק די קטן מההוראה יכול להיות בכתות של 50 תלמידים. גם שם מדובר על כתות מחולקות, תרגילים וכד'. אני זוכר שכשגילו באוצר את העלויות של צמצום התלמידים בכתות, "נשלפו" מחקרים שהראו שאין בהכרח קשר בין איכות ההוראה ובין מספר התלמידים בכתה. שייקחו את המורים המעולים ביותר ויתנו להם ללמד בכתות של 25 , 30, 35, 40, ו-‏50 תלמידים. ניסיון שאי אפשר לעשות אותו אבל נניח. אני משוכנע שהתוצאות תהיינה מובהקות ולא לטובת 40 ו-‏50 תלמידים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים