נכון ולא נכון 63525
הידיעה הראשית ב ynet :

הכותרת והתקציר:

ישראל שוקלת לכבוש השטחים לכמה חודשים
בצה"ל מעריכים כי אם הפעולה הנוכחית לא תצליח להכניע את הפלסטינים, ישראל תיאלץ לפרק את הרשות הפלסטינית. ערפאת עשוי להיות מגורש. ייתכן שהמינהל האזרחי יוקם מחדש

ובגוף הידיעה מופיעה גם הפיסקה:

בישראל מצפים כעת ללחץ בינלאומי כבד על ערפאת שיביא לכניעה שלו לתכתיבים אמריקנים ולבחירה אסטרטגית במשא ומתן מדיני "מחודש ורציני".

הכותרת והתקציר מצביעים על ראשית התעוררות. הדבר שלו קראתי מייד עם ראשית האלימות הנוכחית: חזרה מידית וכמה שיותר מהר למצב ששרר ערב טפשות אוסלו קיבל לא מזמן תמיכה מ "אנשי שלום" כמאיר פעיל ועזר ויצמן, ועכשיו הוא מופיע גם כהערכה של "גורמים בצבא". איני יודע מה מידת האמינות של ידיעה זו שבאה מאישים שאינם מוכנים לדבר בשמם המפורש, אבל הדברים עצמם נכונים, וכפי שאמרתי מיד בהתחלה (וזכיתי בשל כך להתנפלות כללית ממשתתפי האייל) העסק הזה פשוט לא יכול להסתיים בצורה אחרת. רעיון שכמעט טואטא ושאיש לא העז להעלותו לדיון ציבורי הוא עכשיו רעיון לגיטימי (כמובן שאני מסתייג מצמד המילים "מספר חודשים". מטופש להבטיח כרגע טווח זמן כה קצר. אפילו לנקות את השטח מאמל"ח עד תום זה לא יספיק.)
כנראה שאת קשי לבנו צריך לרכך בעזרת עשר מכות ואולי בעתיד גם הרעיון השני שהעלתי, ושרק אישיות אחת מלבדי (המשפטן האמריקאי יהודי דרשוביץ) העז להעלות, יועלה אף הוא על פני השטח.
לעומת זה, הפסקה שצטטתי בגוף המאמר בדבר הצפיה ללחצים בין לאומיים היא בעיני חזרה על נסיונות כושלים והמשך רוח אוסלו, שהם התחמקות מהמציאות, וסופן כמו בעבר מפח נפש מוחלט.
לצערי הרב הפעולה הנוכחית נראית מובלת ע"י האסטרטגיה המוטעת האחרונה, ולא ע"י האסטרטגיה הנכונה.
כדי לבצע את האסטרטגיה הנכונה יש לפעול ללא קשר לכמות הפיגועים: לגייס את המילואים להכין את המבצע, ולבצע אותו עד סופו כמה שיותר מהר כך שכאשר העולם מתחיל להבין מה קרה יווצר מצב חדש שכבר קשה להחזירו לאחור.
אם נפעל כך גם העולם שכל הזמן דואג ללחוץ עלינו ולהצר את צעדנו בסופו של דבר יברך אותנו כי זה בעצם גם האינטרס האמיתי שלו (כל עוד אין הוא מצהיר על תמיכה בכך).
נכון ולא נכון 63832
אני לא יודע אם להיות אופטימי או פסימי, אבל נראה לי ששרון+פרס, שני בולדוזרים עם קבלות, בעלי השקפת עולם דומה ועל סף קץ החיים הפוליטים, לא מתכוונים להשאיר פירורים לאף אחד. כלומר, הם מתכוונים לקבוע עובדות בלתי הפיכות שיכפו מציאות חדשה, עוד לפני מועד הבחירות הבאות.
אני חשבתי על שתי אפשרויות:
1. מבצע דמוי של"ג (הכוונה לשבועיים הראשונים) למיגור הטרור (מלחמה נגד חמושים, איסוף אמל"ח ...), לאחר מכן קביעת גבול קבע ("איזורי חייץ" בשפתו של שרון) על פי מתווה ברק פחות או יותר,קרי %80 מהמתנחלים בתוך הגבול, ופינוי התנחלויות מבודדות. צה"ל ייצא בשלב מאוחר יותר.

2. מבצע צבאי שבעיקבותיו יגורשו חלק ניכר מערביי יו"ש.

אני מנחש שמהלכים דרסטיים צפויים להיות בזמן מלה"מ II (נגד עירק ו/או אירן ,אולי אפילו קודם אירן) , כאשר המדיה העולמית תהיה עסוקה בזירה ההיא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים