אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637124
השיחה הטלפונית שחשף אמש אורן נהרי בטלוויזיה בין אובאמה לנתניהו הייתה עבורי אחד הרגעים המדכאים באירועי הימים האחרונים, שרגעים מדכאים אחרים לא חסרו בה. הייתה כאן מעין יציאת המרצע מן השק, ואובאמה שזכה אצלי לא פעם לשבחים התגלה כאן, ברגע משבר, רגע לא פשוט למדינת ישראל, כאנטישמי טהור.
דבריו כללו שני אלמנטים עיקריים:
1. על ישראל להפסיק באופן חד צדדי את האש ולסבול בשקט את הירי עליה. כלומר,עליה להעמיד עצמה כברווז במטווח ו"זכותה של ישראל להגן על עצמה" מבחינתו היא רק פרישת כיפת ברזל וריצה לממ"דים, ואסור לה להשיב אש ליורים עליה, כלומר הפסקה הזאת שיוצאת מפיו, שבעבר כשאמר אותה חשבתי שהיא נאמרת בכנות, התגלתה כסתם קלישאה ואמירת דברים כדי לצאת ידי חובה.
2. ישראל אינה יכולה לבחור במתווך להשגת הסדר בינה ובין ארגון הטרור החמסי, ועליה לקבל את קטר ואת מי שתואר בתקשורת כידידו, ארדואן מטורקיה, אותו "אנטישמי עם קבלות" שלפני ימים אחדים איים בצורה בוטה ומפחידה על הקהילה היהודית בארצו, למרות שלכל הדעות אינה אשמה בדבר‏1.
לנוכח ייחסו של אובאמה בפרט, ויחסו של העולם אל מדינת ישראל שמותקפת היום בידי ארגון טרור אכזר, בכלל, נזכרתי באותה "חומה הבלתי נראית של לגיטימיות בינלאומית"‏2 שנקבל מעצם ביצוע ההתנתקות, בדבריו של אחד מפרשני הטלוויזיה הבכירים, נציגי השמאל של "הרדיו הציבורי", ארי שביט, במאמר שנכתב בתקופת ההתנתקות, אותה התנתקות שהביאה עלינו את המלחמות האחרונות בגזרת עזה כולל המלחמה בימים אלה:

"הנסיגה החד צדדית של ישראל מלבנון לימדה את כל מי שלא הבין זאת קודם לכן מהי חשיבותו של גבול מוכר לביטחון ישראל. מאז שנת 2000 הוכח בגבול לבנון מה כוחה של החומה הבלתי נראית של לגיטימיות בינלאומית. החומה הבלתי נראית הזאת היא אשר מגינה היום על צפון ישראל. החומה הבלתי נראית היא אשר מונעת אפילו מארגון טרור כמו החיזבאללה לירות את אלפי הקטיושות ארוכות הטווח שברשותי לתוך תחומה הריבוני של ישראל" ("הארץ" 24-6-05)"

1 גם אם יצעקו "גודווין" אלף פעמים, אומר שאיומיו כנגד אזרחי ארצו היהודים דומים להפליא לדבריו של היטלר כלפי העם היהודי ערב מלחמת העולם השנייה.
2 כדאי גם לזכור את הרקטות שנורו ע"י חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה שהצליחו לעבור מעל וגם לחורר את "החומה הבלתי נראית".
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637133
אובאמה לא נציג של השמאל האנטישמי אלא ''אח מוסלמי'' תחת תקייה
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637162
"אובמה שמאלן אנטישמי אובמה קומוניסט אובמה מוסלמי אובמה לא נולד בארה"ב אובמה חייזר"........ לא משנה באמת מהו ומי הוא כי אובמה לא קובע דבר הוא בסך הכול נשיא בובה כמו הנשיאים לפניו. אובמה הוא הבובה האולטימטיבית. יש מועצה והיא קובעת. המועצה ליחסי חוץ.

The Council of Foreign Relations(CFR) is the true government of the USA
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637140
ספר נא לי. על מה בדיוק זכה אובמה לשבחים ממך?
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637147
תגובה 607044

תגובתי זו נבעה מהתרשמות, וניסיון לראות מה עומד מאחורי הההצהרות. כרגע נראה שהתרשמותי הייתה שגוייה. היה היום איזה סוג של הכחשה לדברים, למרות שאין לי ספק שהם מדוייקים לגמרי. אבל עצם הנסיון להכחיש אולי מצביע על כך שהמצב לא כל כך חמור כפי שסברתי.
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637158
המצב חמור. כל הקשקשת הזו שלו נועדה להרגיע אותנו, כמו שהשוחט מלטף ומרגיע את העז כדי שלא תשתולל כשהוא הורג אותה.
יש מצב גם שזה נועד להרגיע את הלובי היהודי בקונגרס ואת הציבור הפרו-ישראלי והאנטי-אובמבאי באמריקה, שלא רואה בעין יפה את הלקקנות של אובמה לכל מוסלמי בלגניסט.
אובאמה כנציג נאמן של השמאל האנטישמי 637303
כדי למתן קצת את דבריך, היום רואיין אחד השגרירים (נדמה לי שדובר בשגרירנו בארצות הברית לשעבר, אך לא שמעתי את תחילת הראיון) והוא הסביר את יחסו של אובמה במישור שונה לחלוטין.
התפיסה האמריקאית הכללית, בוודאי של הדמוקרטים, היא שמלחמה היא דבר רע ושיש לסיים אותה כמעט בכל מחיר.
בנוסף, אובמה מיתג את עצמו כמי שמתנגד ומסיים מלחמות ולכן המלחמה הזו במשמרת שלו, היא דבר שעליו להפעיל את כל סמכותו כדי לסיים אותה.
לא צריך לקפוץ מיד לחשדות באנטישמיות. לפעמים יש רקע וסיבות אחרות להתנהלות.
אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה 637340
הוא לא מתבייש להיות חבר של ארדואן, שזה כמו להיות חבר של היטלר, ולדחוף אותו לתפקיד של תיווך שישפיע עלינו, בצורה כמעט אלימה, ודי לי בכך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים