איפה הממ''ד 637149
מבחינה פרקטית או אסתטית, ממ''ד זה מטרד לא קטן. בתור חדר מגורים הוא לא נוח (קטן מדי, אוורור גרוע), יש לו צנורות אוורור שיוצאים לחדר השכן או החוצה, חלון מכוער, דלת מכוערת והנטייה הטבעית (לפחות שלי) היא להרחיק אותו מאזורי המגורים ולהסתיר אותו.
התוצאה בבית שלי היא ממ''ד במרתף, הוא קבור ברובו באדמה ורק הקיר עם החלון פונה לאזור מונמך בחצר. השיקולים האסתטים - פרקטים יצרו בדיעבד ממ''ד ממוגן במיוחד.
אני מכיר לא מעט אנשים, שהפכו את הממ''ד לחדר מגורים והחליפו את הדלת ואת החלון שלו למשהו יותר אסתטי (בניגוד לחוק) על חשבון איכות המיגון.
עד למלחמה הנוכחית השימוש היחיד של הממ''ד היה מחסן והכניסה של החתולים (דלת החתולים מותקנת על צינור האוורור שיוצא החוצה). עכשיו, כשיש אזעקות פעם ביום-יומיים, התחלתי לבלות שם יותר.
איפה הממ''ד 637151
אצל כמה ממכרי זהו חדר הפסנתר.
איפה הממ''ד 637155
אני רוצה לציין שמבחינה פרקטית לרדת שלוש וחצי קומות למקלט עם ילד על הידיים, למשל שלשום בשתיים וחצי בלילה, זה מטרד די גדול.
איפה הממ''ד 637177
כן, אחרי שפעם אחת היתה אזעקה ב-‏22:00, הילדים הודיעו שהם ישנים במרתף. 3 לילות רצופים הם ישנו שם עד שנמאס לי והחזרתי את המזרונים לחדרי שינה שלהם. את הלילה עם האזעקה ב-‏02:30 הם בילו, למרבה המזל, אצל סבא וסבתא בצפון.
ולמרות זה, הטרחה שבלרדת למרתף שווה את תחושת הבטחון שבממ"ד תת-קרקעי ברובו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים