צומת 63797
אמנם לא הצבעתי צומת בבחירות האחרונות (ובאף בחירות, למען הדיוק) אך תמיד הייתה בי אהדה לרפול, למרות שהקיף עצמו בקהל עסקנים מלוכלכים, שרובם ככולם שרדו ציבורית את מפלתה של מפלגתם: נחמה רונן או מודי זנדברג שעברו לכנסת, ורד סוויד שמכהנת כיום כסגן ראש עריית נתניה (והתפקדה לליכוד לפני שבועיים), או האדם שהיטה את כף המאזניים לכיוון אוסלו המקולל - אלכס גולדפרב, שהיום מכהן כ"יועץ שר הביטחון".

אך מה מביא אותי לכתוב על המפלגה הזו? ובכן, כל מי שהסתובב בימים האחרונים בנתניה ובסביבותיה יכל להבחין בהשתאות במודעות הנושאות עליהן את הלוגו של צומת, עם כיתוב המזמין את אזרחי הסביבה ל"אסיפת עם" בהיכל התרבות, בהשתתפות "הלוחם המהולל, רב אלוף (מיל') רפאל איתן". כמובן שלא יכולתי לעמוד ביצר הסקרנות האדיר שלי, מה גם שלא הייתה ברורה לי התעוזה שבארגון כנס כזה באולם המכיל 700 מקומות.
הגעתי יחד עם חבר טוב שלי לכינוס, שנערך אתמול. נראה שאני והוא היינו בין היחידים שאכפת היה להם - הנוכחות הייתה קטנה מאוד, ואפילו פגשתי שם כמה שמאלנים ממכרי, שהודו כי הם הגיעו בשל התחייבות לקרוב משפחה זה או אחר הקשור לארגון האירוע.

את האירוע פתח חבר מזכירות תנועת צומת שאת שמו איני זוכר, והתנצל על הנוכחות הירודה, וזאת בשל ה"מצור על נתניה" כהגדרתו את המחסומים הרבים בסביבות העיר. הוא ציין גם שאמנים שונים שהיו אמורים להופיע באירוע (כמו אריאל זילבר) נתבקשו שלא להגיע, בשל מצב הרוח שאינו הולם הופעות כאלו.
נאום פה, נאום שם - ואז הגיע רפול בכבודו ובעצמו, שפתח את דבריו ב"זוהי אינה אסיפה פוליטית, ואני איני עומד לחזור לפוליטיקה. אנו פה כדי לדון במצב אתכם, ולומר לכם את דעתנו בנושאים שונים". מכאן, ועד להצגת המשנה המלאה של צומת לא עבר זמן רב. לא ארחיב בעניין זה שכן רובכם מכירים את המצע.
בסוף הכינוס הגיע שלב השאלות, כמובן, ואזרחים רבים שאלו שאלות ענייניות בנוגע לחינוך, צבא, וכו'. אף אחד לא שאל בעצם, למה אנחנו פה. קמתי ושאלתי: "אדוני מר איתן, שאלתי לך היא לאן פניה של צומת מועדות. אמרת שלא לכיוון פוליטי. אם כך, האם לכיוון ציבורי?"
מר איתן ענה, בעצם, את מה שציפיתי כל הערב לשמוע: אנשי צומת בודקים את רצון הקהל במפלגה הזו, בחזרתה לחיים הפוליטיים, כעת כשהמשבצת "ימין חילוני אלטרנטיבי" פנוייה וכל כך מפתה.

חזרתי הביתה עם דגל וחולצה של צומת (אני כל כך אוהב מרצ'נדייזינג). זה בהחלט הולך להיות מעניין.
צומת 87465
לדעתי יש לחוקק חוק, לפיה סיעה שקיבלה מימון מפלגות ולא נכנסה לכנסת, חייבת להחזיר לקופת המדינה את סכום הכסף שקיבלה לצורך הבחירות.
צומת 87471
עדיף להיפך.
מי שלא נבחר לכנסת פוטנציאל הנזק שלו מינימלי.
שינוי? 87507
אבל זו תהיה פגיעה קשה בדמוקרטיה - אתה תהפוך את הזכות להיבחר לכנסת לזכות ''לעשירים בלבד'', כיוון שמי שירצה להקים רשימה יעשה את השיקול של הכסף שיאלץ להוציא מכיסו במידה ורישמתו לא תעבור את אחוז החסימה.
שינוי? 87512
אפשר להתפשר אך הדרישה המינימלית היא שאם נותר כסף לא מנוצל, להחזיר את המימון - לפי הכתבה, זה מה שקרה עם צומת.
שינוי? 87515
זה כמובן מומלץ, אבל זה יעודד את המפלגות לבזבז את כל הכסף על מקורבים (ומה בעצם קורה כרגע?)
שינוי? 87744
''... אם רשימתו לא תעבור את אחוז החסימה.''
שינוי? 87749
עזוב, זה מקרה אבוד. אני מנסה כבר שנים.

(לא להיעלב, ע"ב :-)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים