דאעש 638441
ובזמן שאנחנו מדברים על עזה. הטרוריסטים שמגובים ע"י ארה"ב כמו שהיה בלוב וסוריה עכשיו מחסלים אלפי אנשים בעיראק.

דאעש 638465
ארה"ב שלטה בעירק והיא מינתה את הממשלה בעירק והוציאה מליארדים על אימון וציוד לצבא ואז הקימה תנועה טרור שתלחם בממשלה שהיא הקימה?
דאעש 638474
אחרי שמצליחים להבריח כמויות אדירות של חומר נפץ למגדלי התאומים, בלי שאף אחד ישים לב ואז לתזמן את הפלתם עם התנגשות של מטוסי נוסעים, זה נראה לך יותר בלתי מתקבל על הדעת?
מאז שממשלת ארצות הברית הגיעה להסכם עם החיזרים ועם האילומינטי, הם זוממים מזימות שכאלה כל שני וחמישי.
דאעש 638479
הלעג כלפי תאוריות קונספירציה בעיתונות האמריקנית והתקשורת המערבית מבוסס על הטענה הפשטנית שהיגיון ורציונאליות נמצאים בצד הממשלה ופקידיה ולא בשולי החברה והתרבות.
הדוברים נגד הקונספירציה טוענים באופן מגוחך שתאוריות קונספירציה הן תוצאותיה של פרנויה וחשיבה לא רציונלית בזמן שהדוברים אינם יכולים להסביר את ההיגיון הפגום של עצמם.
הם שמים דגש רב על הדבקת תוויות ולא על עובדות. אך בזאת הם לא ייחודיים.
כפי הנראה שימוש בשמות גנאי הוא מספיק על מנת להיות צודק במאה ה-‏21.
הבה נניח בצד את הלעג ונסתכל על התמונה האמיתית.
מספיק לראות את ה-"לייק" בסרטוני יוטיוב בשביל לראות מה דעת הקהל חושבת.

האמת היא "שהקונספירטורים של 9.11" הם לא הצד הלא רציונאלי בוויכוח לגבי מה שקרה ב-‏9.11.
מפני שהעובדות ההיסטוריות הן לצידם ואף אדם בעל שכל ישר לא יכול לומר אחרת.
מאחר שרוב האנשים לא שוכנעו ע"י עובדות אלא באמצעות פחד, הם דוחים בעיוורון את האמת בנוגע לאירועי 11 בספטמבר ומאשימים את מספרי-האמת בכך שהם לא רציונליים, הוזי קונספירציות ופרנואידים.
ישנם סיבות נוספות למה אנשים דוחים תאוריות קונספירציה באופן גורף ובמיוחד בטענות שמבוססות על עובדות שהושמעו על ידי תנועת האמת לגילוי האירועים לגבי 11 בספטמבר.
הגרסה הרשמית לגבי האירוע הסוציו-פוליטי החשוב ביותר בהיסטוריה המודרנית נצרבה במחשבת ההמונים ובלב התרבות המערבית. תדמיתה של ארה"ב בעיניי עצמה עטופה בסיפורי האגדות לגבי 9.11.
עבור רבים החששות בבדיקת מהימנות הגרסה הרשמית קשורה בפחד מלערער על ראיית המציאות שנבנתה ע"י מנהיגים פוליטיים והתקשורת.
סיבה נוספת היא חברתית. לאנשים יש פחד בסיסי. הם לא רוצים להיות מזוהים עם אותם "הזויים" אותם "תומכי קונספירציות והשקפותיהם הפרנואידיות". הם רוצים להיות בתחומי העדר. ואלו שמתכחשים למיתוסים המקודשים של העדר זה כבר מעבר לבגידה. זה מתפרש כהתאבדות מנטלית.
הסיבה הבאה היא בורות. בשל האיפול המערכתי של הראיות שמראה שהגרסה הרשמית היא שקר, אנשים פשוט לא יודעים. לא רק שהם אינם מודעים לעובדות שמוצגות ע"י 2200 מהנדסים ארכיטקטים מדענים ופרופסורים בתחום. אלא הם אפילו בורים שיש בכלל איפול תקשורתי.
כמובן התירוץ של בורות קשה יותר להגנה בעידן האינטרנט והתקשורת האלטרנטיבית. אנשים רבים שדוחים תאוריות קונספירציה באופן גורף פשוט מתעצלים מדי, לשבת ולחקור בעצמם.
כמובן רבים גם נופלים לאשליות של עליונות אינטלקטואלית וחושבים שהם יודעי כל. הביטחון העצמי המוגזם של מכחישי האמת והיהירות שנלוות אליה קשים לעיכול.
הבוז והסלידה שלהם לגבי מידע חדש וידע חדש תמוהים בעיני.
אני מעריך למידה ואני תמיד פתוח לרעיונות חדשים ולדרכים חדשות לראות את העולם. רבים חשבו בזמנו "יש לתקוף את עיראק, אנו נביא להם חופש ודמוקרטיה". גרסת 9.11 הרשמית היא מעשייה מומצאת. מפני שאני לא אמריקאי אז אני לא נמצא באותם קשיים רגשיים שיש לאמריקנים. העם האמריקאי נמצא במצב הרבה יותר קשה. החטא של 9.11 הוא נטל כבד עבור ציבור מוסרי ופטריוטי.
האינדוקטרינציה באמצעות התקשורת מאז הפיגועים היא אחת מהסיבות העיקריות למה אנשים דוחים פרשנויות אחרות לגבי 9.11 והמלחמה בטרור.
אומות העולם חיות תחת השקר הגדול שמוצע ע"י פרשני המציאות בטלוויזיה והעיתונות שמדברים בשמה של ממשלת ארה"ב.
מעט אמת והגיון לא יספיקו על מנת להעיר את אלה שהוטעו.
דאעש 638492
השתמש בתער של אוקהם.
דאעש 638497
"הלעג כלפי תאוריות קונספירציה בעיתונות האמריקנית והתקשורת המערבית מבוסס על הטענה הפשטנית שהיגיון ורציונאליות נמצאים בצד הממשלה ופקידיה ולא בשולי החברה והתרבות." להפך, הלעג מבוסס על הטענה שהיגיון ורציונאליות לא נמצאים בצד הממשלה ופקידיה (ולכן הם לא מסוגלים לפעול בצורה כל כך מתוחכמת).
דאעש 638478
אל קאעידה שומשה ע"י ארה"ב להחלפת המשטר בלוב ורצח עם בסוריה. עכשיו שהכבשים מתחילים להבין מה הולך ארה"ב החליפה להם את השם ל-דאעש. דאעש מניפים את אותו הדגל של אל קאעידה. דאעש משומש כגורם אי יציבות על מנת לחלק את עיראק ל-‏3 חלקים. האמריקנים שיחררו את כנופיות המרצחים בעיראק ועכשיו שהם מתחילים לפגוע בכורדיסטן שהם ידידי האמריקנים יש צורך להראות לעולם שארה"ב עושה משהו אז הם מונעים מהכנופיות להשתולל לכיוון כורדיסטן וגם אלו יחסי ציבור מעולים עבור הכבשים.
דאעש 638498
ארה"ב שלטה בעירק,היא מינתה את הממשלה,היא קבעה שם הכל למה שלא תחלק לבד את עירק ל3?(ונעזוב כרגע למה בכלל לחלק את עירק? למה ל3 ולא ל5 וכו') בשביל מה כל המהלך הגמלוני הזה?
דאעש 638509
בעירק יש שיעים סונים וכורדים
דאעש 638512
אוקי,ולמה לחלק?
כמו כן יש שם בהאים,טורקמנים,אשורים,ארמנים וזרטוסטראים
דאעש 638516
אישקש כמה מי ברז שתית היום?
דאעש 638522
2
דאעש 638517
זה כמו בכיתה ג' - את אלה שכל הזמן מרביצים זה לזה כדאי להפריד ולהושיב במקומות רחוקים זה מזה, ואת אלה שיושבים בשקט ולא מרביצים לאף אחד אפשר להשאיר איפה שהם. לפעמים זה מפליא עד כמה פתרונות של כיתה ג' (שלא לומר גם ילדים) נכונים גם לאנשים מבוגרים.
דאעש 638523
אם זזה כלכך נכון ופשוט למה הם לא חילקו את המדינה וזהו?
דאעש 638527
מי זה הם?
דאעש 638529
האמריקאים ששלטו כמה שנים שם
דאעש 638531
כי זאת לא הסתכלות ליברלית נאורה, להחליט לפרק מדינה, לאיזה חלקים ולאיזה אוכלוסיות. צריך קודם שכולם ישחטו את כולם (ראה בוסניה) כדי שהעולם (וגם אז בקושי רב) יתערב בצורה כה קיצונית.
דאעש 638532
וחוץ מזה, האמריקאים עשויים לחשוב שזה פתרון לא רע גם במקומות נוספים באזור. אני מניח שאז היית מוצא כמה טיעונים נגדיים.
דאעש 638533
1.האמריקאים לא שולטים פה
2.זה לא הייתה הנקודה שלי,אני לא בעד או נגד לחלק את עירק. אני רק לא מבין אם הם רוצים לעשות את זה היו מספיק פיצוצים ורצח עד שהם יצאו משם למה לא חילקו?! אלא הקימו ארגון שילחם נגד מה שהם בנו במליארדים
3.אם אתה מדבר על ישראל המערבית,אני לא מכיר עוד עם שנמצא בארץ ישראל המערבית
דאעש 638546
ויזידים. אל תשכח את היזידים.
דאעש 638549
בוא נשאר יזידים
דאעש 638559
כבר אין
דאעש 638621
ולכן אסור לשכוח אותם
דאעש 638691
את מי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים