מה קרה לאייל? 639138
האמת? לא הייתי כאן כבר המון זמן, וגם כשהייתי לא תרמתי הרבה בכתיבת תגובות, אבל תמיד נהניתי לקרוא את הדיונים באתר המצוין הזה. ועכשיו? פתחתי את הדיון הזה, ויש לי רק דבר אחד להגיד: כשמישהו כותב משהו שמקל בחומרת צביטת איבר-המין של אישה (ואם היא רווקה זה עוד פחות חמור לטעמו) ומגיבים לו ברצינות, משהו ו/או מישהו השתגע כאן.
מה קרה לאייל? 639141
ברוך הבא לאייל החדש.

המקום בו איילים ותיקים יושבים ביציע כמו Statler and Waldorf ומביטים בפליאה בתחרות בין קרנפי קש, דוידים וכל מיני הזויים נוספים. התחרות אל התחתית על הדעה ההזויה באייל. פופקורן ומאפים של cinnabon יחולקו בכניסה.
הודעה מנהלתית 639156
כנס האיילים הבא יתקיים בבי''ח גהה. למעשה, נראה שוירטאולית כל מדינת ישראל הולכת ומתכנסת לאותו מתחם.

(לפעמים אני מצטער שאיבדתי את הזכות לצבוע הודעות בחום).
הודעה מנהלתית 639158
ומי עדיין מחזיק בזכות הזו? יקום נא ויצבע!
הודעה מנהלתית 639164
ארבעה אנשים מאוד-מאוד מנומסים (השמות בדף האתר) שלעולם לא יעזו להגיד על מישהו מהמשתלטים של הזמן האחרון את האמת, פלוס מפרסמי מאמרים, אבל אלה האחרונים מקבלים, נדמה לי, את הזכות הזאת באופן זמני, כל עוד הדיון הקשור במאמר שביוזמתם עדיין חי ובועט.
הודעה מנהלתית 639165
אופס... לא שמתי לב שגם השם שלך עצמך מופיע בדף, הסתכלתי רק על שמות חברי המערכת. אז בהזדמנות זו - תודה על העבודה הטובה, בייחוד לקראת חגים, ראשי שנים וכו'.
הודעה מנהלתית 639223
אתה משתלט!
הודעה מנהלתית 639227
אני שולט כבר מזמן.
הודעה מנהלתית 639249
לא דיברתי עליך
הודעה מנהלתית 639256
אבל תגובה 639223 מופנית לתגובה 639164, וזה צריך להיות אותו אחד מתגובה 639227.
הודעה מנהלתית 639259
הם מאוד דומים
הודעה מנהלתית 639304
צודק, אלה אכן תגובות שלי. תגובה 639227 היתה, כמובן, בצחוק, אבל יש מי שאולי לא קלטו את ההומור הדקיק (תגובה 639236, תגובה 639238).

ואחסוך לך עוד שאלה - תגובה 639228 היא לא שלי אבל אני מסכים איתה. זה שאישקש החליט שאני שני אלמונים, או חמש-מאות אלמונים, זה קורה לו מדי פעם, ובהחלט לא רק בקשר אלי. בניגוד למשתתפים אחרים שעברו כאן לאורך השנים, שאולי שאלת מי-כתב-מה-ובאיזו-תגובה, מסקרנת אותם אבל הם חיים איתה - את קוש-קוש השאלה הזו מביאה להתקפי היסטריה קלים (עד כבדים), אין לי מושג למה, אני משער שאיש מקצוע מתאים היה יכול לסייע במסגרת טיפול רחב ומקיף יותר.

ביי. עסוק בהתחייבויות מן העולם האמיתי, ביומיים האחרונים כמעט שכחתי שהוא קיים...
הודעה מנהלתית 639305
עד כמה שהבנתי מגעת‏1, בבסיס הרעיון לכתוב דווקא בשם "האייל האלמוני" עומד הרצון שהטכסט ייבחן בפני עצמו בלי שום הקשר תלוי-כותב. מה שקורה בהרבה מקרים, הוא ההיפך הגמור; שאלת זהותו של הכותב, או ליתר דיוק הנסיון לייחס לכותב תגובות אחרות באותו פתיל הופך להיות גורם מרעיש שמסיט את תשומת הלב מהמסר אל המוסר. לא חבל?

ובקשר לעולם האמיתי, עזוב. תאמין לי, ניסיתי וזה לא משהו.
_______________
1- כן, כן, לא רחוק. אני יודע.
הודעה מנהלתית 639308
אנשים שהשתמשו בניק קבוע ובשלב מסויים נכוו מיחס הסביבה, או אפילו מיחס מעליב של קורא אחד מסויים, מעדיפים לפעמים ''להתאלמן'', ואז כבר לא אכפת להם אם יש מישהו שמסיט את תשומת הלב מהמסר אל המוסר, הם כבר אלמונים וכבר אי אפשר לפגוע בהם באופן ישיר.
הודעה מנהלתית 639321
אין שום בעיה עם ''אלמונית'' או כל כינוי אנונימי אחר, כל עוד הוא ייחודי בפתיל המדובר. הבעיה מתעוררת רק כשכמה מגיבים בוחרים אותו ניק.
הודעה מנהלתית 639324
אני תוהה איך מגיע לידי ביטוי הרצון שהטקסט יבחן בפני עצמו בלי שום הקשר לכותב. (חוץ ממה שעשו לי) כל אחד פה הוא בסך הכל כינוי, ואיזה אסון יקרה אם ידעו ש"הכינוי" כתב את זה?

אלא אם כן הכותב לא רוצה שיעמתו את הדברים שכתב בהודעה זו, עם דברים שכתב בהודעה אחרת. במקרה כזה, מדובר ברצון לזגזג ולהציג קו לא עקבי ולא אמין, וכאן הבעיה.
הודעה מנהלתית 639362
''ובקשר לעולם האמיתי, עזוב. תאמין לי, ניסיתי וזה לא משהו'' - נתמד, העלית על פני חיוך ליותר מכמה שניות, אבל אין ארוחות חינם. רובנו עוד נאלצים לעבוד. אם אתה הצלחת לדלג על השלב הזה, אשריך וטוב לך והלואי על כולנו (או שאתה כבר בפנסיה ואתה אחד מאלה הממוזלים שגם זוכים לקבל אותה. אתה לא נשמע לי כזה זקן, אבל מי יודע. אל תענה לי אף מלה אם אתה לא רוצה להתעסק עם הנושא הזה, זה בסדר מצידי).
הודעה מנהלתית 639370
בעקבות התקפות הטרולים המרושעות על זלדה וויליאם (בתו של רובין וויליאם), דיון בני"ט בנושא המלחמה נגד טרולים.
הכותבים נוגעים בפחות או יותר באותן נקודות שעלו באייל. אחת מהן מציעה יישום דמוי Reddit ואחרים שמתמקד בדרוג השם הטוב (או הרע) של מגיבים תוך המתקדות בידע ובאכות תוכן התגובות ולא בזהות המגיב. לטעמי, לא מתאים לאייל.
הודעה מנהלתית 639375
מנגנון כזה קיים גם ב-Quora (בנוסף יש שם מנגנון שלם שבו אתה יכול לענות/לפרסם שאלות באנונימיות)
מסקרן אותי לדעת למה לדעתך זה לא מתאים לאייל?
הודעה מנהלתית 639382
האתוס של דיון פתוח לכל ולא לפתוח פתח למנגנון בקרה שיכול אולי להגביל עקב שימוש לא ''נקי''.
הודעה מנהלתית 639386
גם אני חושב שכל הגבלה דיפרנציאלית מנוגדת לרוחו של האייל.
חשבתי על הגבלה מספרית אחידה במטרה לסנן תגובות "בשליפה", משהו לא נמוך מדי אבל שיגרום למגיבים להסס לפני הלחיצה על "שלח", נניח 12 תגובות ליממה.
אבל הרגולציה על כמות התגובות למגיב נראית לי מסובכת מדי ליישום יעיל, וכל מגיב שנגמרה לו המנה היומית יוכל להמשיך ולהפציץ כאייל אלמוני, מה שעלול להזיק יותר מאשר להועיל.
אני מעדיף אייל חפשי גם אם מוטרד לעתים.
הודעה מנהלתית 639389
הנה פתרון יותר פשוט בסגנון ה-KISS: לא חייבים לקרוא כל תגובה. אם קוראים, לא חייבים להתייחס. אם מתיחסים, לא חייבים להמשיך את הפתיל מעבר למה שרוצים.
משתמש שיש לא אלרגיה לאיילים אלמונים, שלא יגיב להם, לא יקרא את התגובות שלהם ולא יגדיל לעשות בכך שיגיב לתגובות שלהם ויסביר להם למה הוא לא רוצה להגיב להם (וזאת לאורך פתיל ארוך כאורך הגלות).

מפתחים צריכים לרוץ לכתוב שורות קוד, חברי מערכת צריכים לנהל דיונים על מדיניות האייל ואנשים צריכים לשנות את הרגלי הכתיבה שלהם, כי יש פה כמה פרימדונות שקשה להם להתמודד? בו פאקינג הו. בכיינים. זבש״ם. שילמדו להתמודד לבד. הם מתימרים להיות קרנפים ואנשי קש גדולים.
הודעה מנהלתית 639397
(והכי חשוב, אם לא קוראים לא מתייחסים)
הודעה מנהלתית 639504
לא צריכה להיות הגבלה מכל סוג שהוא מלבד גידופים. כל מיגבלה אחרת היא צינזור דעות לא נוחות בתואנות חסרות חשיבות. אם מגיב "וותיק" מורגל בכך שהוא מגיב מקסימום 5 פעמים ביום, זו בעיה שלו בלבד; הוא אינו רשאי לגלגל אותה על מישהו אחר ולחייב את "האחר" להגיב רק 10 פעמים ביום.

זה לגמרי לא הוגן כלפי ה"אחר" שמותקף , נאמר, על ידי 20 תגובות .

אז מה ? שה"אחר" לא יענה על 20 ההתקפות כלפיו מפני שסיים את מכסת 10 התגובות היומית המותרות לו ? שטויות.

דבר אחר. אם מישהו מקבל המון תגובות זה לא רק מפני שדבריו מופרכים. לעיתים קרובות התגובות מרובות מפני שהוא מפר את השממון הרגיל של דעות קונצנסוס לעוסות עד זרא שמושמעות בפורום (הדעות מובאות בניסוחים שונים אבל הן אותן דעות לעוסות).

סוף סוף יש קצת דם חדש בפורום ו"הוותיקים" מתלוננים כי שינו להם את כללי המשחק ואת טווח הדעות הצר. ריענון דעות לעולם לא מזיק. לא רואה משהו נורא בסגנון הדיבור החדש, גם אינו פחות ענייני מהמקובל בפורום .
הודעה מנהלתית 639506
זה לא שיש דם חדש, יש דם, מבחינה עניינית אין שום דבר חדש, אותה בורות, אותה פרימיטיביות, אותה חזרה על סיסמאות, גסות הרוח התגברה פי כמה.
הודעה מנהלתית 639517
אין ספק שיש גסות רוח מצד אנשים שכואב להם לקרוא דעה שונה.
הודעה מנהלתית 639522
מוזר להתגעגע לניצה כהנה ולנוכחות של דב אנשלוביץ ואנשי ימין נוספים שהציגו כאן דעות ימניות, לפעמים קיצוניות ביותר, אבל מנומקות, מפורטות, לא מחפשות להתנצח אלא להקשיב, לנסות לשכנע ולהתייחס ברצינות לעצמם ולבן שיחם וגם כשאין הסכמה, לסיים בכבוד הדדי את השיח.
כיום, תגובות של שורה וחצי, לא מנומקות, לא מכבדות את השני, את האכסניה ואת עצמם, רק ניסיון ילדותי לומר את המלה האחרונה, נעשו שכיחות.
המפתיע הוא שכשקרנף, קוף ואיש קש כותבים תגובות עלובות כאלו, יש מי שמתייחס ומזין אותם.
געגועי לאייל הישן 639530
האייל הקורא היה המקום שבו יכולתי להתווכח עם אנשים שמרחק דעותיהם מדעותיי הוא עצום, ובכל זאת להעריך את סגנונם, גישתם ונכונותם להקשיב. לצד ניצה כהנא ודב אנשלוביץ' שהוזכרו כבר, אני זוכר ויכוחים מרתקים עם אורי רדלר ועם גילית החרדית. רמת הוויכוחים כיום לא מגיע לקרסולי הרמה אז.
געגועי לאייל הישן 639535
מאד מדויק וברור היה, לפי הסגנון, שלא תהיה כאן כל קבלת אחריות או ניסיון להבנה. המנטרה הזו של ''מנסים לעלוב במי שחושב אחרת'', למרות דוגמאות ברורות ומובהקות של אנשי ימין ותרבות שהיו כאן ושהיה מרתק לשוחח איתם, מביכה.
געגועי לאייל הישן 639558
ואולי רמת הדיון ירדה דווקא (אתה יודע מה, גם) בגלל שרמת הסגנון, הגישה, והנכונות להקשיב של השמאלנים ירדה?
הודעה מנהלתית 639531
טוב לדעת שהשמאלנים מתגעגעים לכהנא.
הודעה מנהלתית 639532
הם לא מתגעגעים לכלום.
הם מנסים לשמר את הגאוותנות האיליטיסטית שלהם+לעקוץ בעקיפין מי שלא חושב כמוהם.
הודעה מנהלתית 639534
"עקיצה"? סתם שרשרת של (נסיונות) לעלבונות
הודעה מנהלתית 639566
אם היה יוצא לך לנהל דיון עם הגב' כהנא, אולי היית מבין למה מתגעגעים אליה.
הודעה מנהלתית 639306
זה אני מתגובה 639228. דעתי היא שיש מתאם די מובהק בין הפנאטיות של הכותב + חוסר המודעות העצית שלו + חוסר היכולת לביקורת עצמית (וזה לא משנה אם זה מאמין קיצוני באלוקים, שמאלן קיצוני, חובב מדיטציה, מאמין אדוק בדיקור סיני או אורי פז) לבין האובססיה שלו לגבי תופעת האיילים האלמונים. אני עדיין לא סגור לגבי כיוון חץ הסיבתיות (או אם הוא קיים). אפשר לפתח כל מיני תאוריות שמסבירות את התופעה, אבל אחרי עשור באייל של קריאת עשרות אלפי תגובות, ההתרשמות שלי היא שהקשר די מובהק.

יש לספק כלי ניתוח ותצוגה מודרניים יותר לארכיבאי ויפה שעה אחת קודם.
הודעה מנהלתית 639325
יש לי יש לי! התיאוריה הכי קלה היא לגבי סיינטולוגים ו/או אקס-סיינטולוגים (הם הסתובבו פה פעם). לפי הסיפורים שהולכים עליהם, יש להם סיבות אמיתיות להיות עצבנים וחשדנים - מישהו מתוך הכת עלול להלשין עליהם ואז יהיה לא טוב (לא יודעת/זוכרת מה לא טוב, אבל לא טוב).
הודעה מנהלתית 639326
חוסר המודעות העצית - זה מה שהורס את יערות הגשם.
הודעה מנהלתית 639332
חוסר מודעות עצית עפצית היא שהורסת את היער.
הודעה מנהלתית 639228
האיילים האלמונים היו פה הרבה לפניך וישארו גם אחרי שתלך. אם זה לא מוצא חן בעיניך, אתה מוזמן ללכת לכתוב באתר אחר.

נראה שמתפתחת אצלך אובססיה ופוביה קלה לאייל האלמוני. לאייל היסטוריה ארוכה של טרחנים כפייתיים שמתחילים לאבד את העשתונות בגלל היכולת לכתוב באתר כאייל אלמוני. נסה לרסן את התסמינים. אתה עלול לעשות מעצמך צחוק.
הודעה מנהלתית 639246
וואו כמה מילים גדולות "אובססיה","פוביה","טרחנים כפייתיים","איבוד עשתונות",מה עם "קולוניאליזם" ו"מטרוסקסואל"? לא הצלחת לדחוף את זה גם?

מה עם זה שפשוט אי אפשר לדבר איתם?
מצחיק אותך אובססיות ופוביות?
הודעה מנהלתית 639254
"אתה עלול לעשות מעצמך צחוק" - עלול? הבעיה בזן החדש של האיילים היא לא שהם "עלולים" לעשות מעצמם צחוק, זה שלא איכפת להם שהם עושים מעצמם צחוק.
הודעה מנהלתית 639255
מצחיק אתה
הודעה מנהלתית 639236
הוא לא שולט.

הוא רק משלה את עצמו שהוא הרוב השולט ...
הודעה מנהלתית 639238
ממש כמו ילדים קטנים.
הודעה מנהלתית 639257
מה הכוונה ב"המשתלטים של הזמן האחרון"?
הודעה מנהלתית 639279
אני אנסה להסביר:

האתר הזה היה מבוסס לאורך זמן על קהל של מגיבים שהתייחסו די בכובד ראש גם לתגובות שלהם וגם לתגובות של בני שיחם. כעין אנטי תזה לטוקבקים של אתרי החדשות.
הכותבים הניחו שבני שיחם משכילים וחכמים לפחות כמוהם ולכן
- טרחו לקרוא הרבה תגובות ולהכיר את העמדות שבני שיחם מציגים.
- השתדלו לסייג את דבריהם ולא לכתוב כאילו יש להם קושאן על האמת.
- ענו ישירות לטיעונים המתנגדים, תוך שהם מתאמצים להביא מובאות ודוגמאות.
- שיכנעו והשתכנעו‏1, ולא התביישו להודות בטעות או לשנות את דעתם.

רמת ההשקעה של הכותבים בכל תגובה התבטאה בתפוקה נמוכה של תגובות, אבל רבות מתוכן היו מלאכת מחשבת.
גם כאשר הדיונים היו על חמרים נפיצים כמו משנתם של הרב כהנא ושל פרופ' ליבוביץ', תנאי הכליאה של יגאל עמיר, הסכמי אוסלו ותכנית ההתנתקות בזמנם, המגיבים כיבדו זה את זה והגיבו לענין. לעתים נדירות הדיון הדרדר לזלזול בעמדות של הצד השני, או גרוע מכך- זלזול במגיב עצמו. ודאי שהיו עקיצות, אבל אלו היו מסוגננות ופעמים רבות באו מתוך פמיליאריות וככל שראיתי לעולם לא מזלזול.

לאחרונה השתלטו על הדיון באייל מגיבים שהספק התגובות שלהם גבוה אבל ההשקעה שלהם בכל תגובה נמוכה יותר בהתאם. האיילים הותיקים יותר חוששים שרמת הדיון מתדרדרת גם בגלל הירידה בהשקעה בכל תגובה, גם בגלל השטחת הדיון בכללותו, וגם ואולי בעיקר (כך זה אצלי לפחות) בגלל הזלזול בבני השיח ובדעותיהם‏2.
לפיכך הופך האתר זירה להתנצחות במקום זירה לחילופי דעות. המגיבים זה מקרוב באו אינם מעוניינים כלל לשנות את דעתם, חלילה. הם משוכנעים שדעתם נכונה וכל מי שחושב אחרת רפה שכל או גרוע מזה‏3, וכדי שלא יצטרכו לנהל דיון מסודר בו יתגלה שהשמש זורחת במזרח ולא מאיבר בגופם הם מבטלים את הדעות האחרות והמגיבים האחרים מראש.

בשבועות האחרונים, הרבה יותר מאשר בעבר, אני נאלץ לחזור ולהסביר את כוונתי רק משום שהמגיבים אליהם הגבתי לא קראו בתשומת לב מה שכתבתי. אני גם מוצא את הדיון מתפזר ומסתחרר הרבה יותר מאשר בעבר כאשר אני מעלה מספר נקודות אבל המגיבים מעדיפים להגיב רק לאחת מהן, וגם זאת רק מתוך נקודת המבט שלהם, בלי לנסות אפילו לבדוק את נקודת המבט שלי.

בשבועות האחרונים הצמידו לי תארים (אתה כך, ואתה כך) כפי שמעולם לא הצמידו לי כאן.

זה מקלקל, זה מרגיז, זה מעייף. כשאני סופג התנשאות בדיון על שירה זה יכול להיות משעשע, אבל לא בדיון על דמותה של המדינה.

עכשיו, אם הצלחת לקרוא עד כאן בלי לכתוב תגובה משלך, אני אגיד לך כיצד לדעתי היתה נראית תגובה מסגנון "האייל הישן", כזו שמסתכלת לרגע מנקודת המבט שלי בזמן שאני שוטח את טיעוני.
תגובה כזו היתה אומרת: "אז מה היית מציע למצטרפים החדשים לעשות?"
לעומת תגובה מסגנון "האייל החדש" שאומרת : "אין לך מה לענות לטיעונים המופלאים שלי אז אתה מסיט את הדיון לגופם של אנשים, שרלטן שכמוך"

_____________________
1 אמנם רוב הזמן לא השתכנעו, אבל היו פתוחים להשתכנע, ולפעמים גם באמת השתכנעו.
2 תגובה 639202 ותגובה 639265 הן דוגמאות מאתמול והיום שהרגיזו אותי כי הן מפגינות זילזול מכוון.
3 שמאלן, אלא מה.
הודעה מנהלתית 639281
"גרוע מזה" זה שמאלן? איפה שכ"ג, המומחה לאפרים קישון? אולי הוא זוכר מה זה "גרוע מזה" בכתבי הקודש.
הודעה מנהלתית 639283
לא מומחה,אבל חובב *

*אין פה תשובה לשאלה שלך
זו הזדמנות טובה 639282
לקשר למובאה יעילה מתוך Intuition Pumps של דניאל דנט על ארבעת הכללים של טיעון טענות (וטענות-נגד) בצורה אינטיליגנטית:

How to compose a successful critical commentary:

1. You should attempt to re-express your target’s position so clearly, vividly, and fairly that your target says, “Thanks, I wish I’d thought of putting it that way.

2. You should list any points of agreement (especially if they are not matters of general or widespread agreement).

3. You should mention anything you have learned from your target.

4. Only then are you permitted to say so much as a word of rebuttal or criticism.

http://www.brainpickings.org/index.php/2014/03/28/da...
זו הזדמנות טובה 639289
וגם להזכיר את דיון 1793 על כללי המחלוקת הדמוקרטית של הפילוסוף סידני הוק.
הודעה מנהלתית 639160
אם כל אחד יחליט להתאפק, למרות הפרובוקציות ולמרות דברי הבל מקוממים, לא להגיב באופן מוחלט לכל הטרולים שצצו כאן לאחרונה, האתר הזה יחזור למצב הטוב בו לא תמיד יש תגובות אבל כשיש תגובות, הן מעניינות, מחכימות ומאתגרות. כך, כשמישהו מגיב באופן גזעני או שוביניסטי, בז לנשים או לערבים כבני אדם, פשוט לעצור ולחשוב על טובת האתר ושימור איכותו.
אם הטרולים רוצים לפרכס זה את זה, שיעשו זאת, הדיון האיכותי יתקיים בלעדיהם.
קשה להתאפק והתחושה היא שאם לא מגיבים להם זה סוג של הסכמה. כל מי שראה בשבועות האחרונים את ההתדרדרות באיכות הדיון כאן, יודע שאי תגובה אינה הסכמה אלא להיפך, טובת המקום הזה ניצבת מול עיני ולכן, למרות דבריך המקוממים, לא אתייחס אליך.
כיון שזו החלטה אישית, לא יהיה קל ליישם אותה.
הודעה מנהלתית 639162
(פנה בבקשה מנומסת ואין לי ספק שיסכימו, למעשה, לא רק שיסכימו אלא יקבלו אותך בזרועות פתוחות ובדמעות "הבן האובד חזר!". ואם כבר תהיה בעל זכויות, אל תסתפק בצבע חום - תן מדי פעם משהו משובח מן הז'אנר השכ"גי ההוא, נניח כמו תגובה 184248)
הודעה מנהלתית 639181
או, סוף סוף מישהו מביא הסבר הגיוני למה שקורה כאן. מאחר והמדינה כולה מתכנסת לגהה, והאייל הוא חלק מהמדינה, קריטריון קושי‏1 מחייב שגם הוא יתכנס לאותו מקום. עכשיו הכל ברור.

1 או משהו כזה
הודעה מנהלתית 639184
מה שאתם מתארים שקול לחלוטין לתסריט היותר מכליל, שאני כבר תארתי, בו כל היקום (כולל גהה) מתכנסים לנקודה בתוך עזה.
הודעה מנהלתית 639309
משהו לא ברור לי. אני מקווה מאוד שמישהו מגאוני האתר יוכל להסביר לי תופעה שחוזרת על עצמה. למשל היום יש כתבה על צייד פילים בעיתונות אבל כל העיתונים בחדשות גוגל ישראל מריצים את אותה כתבה באותו הזמן ורק המילים טיפה שונו. אם מדובר בעיתונים שונים אז איך זה שהם מריצים בדיוק את אותם כתבות. נא לא לענות בציניות. אם למישהו יש הסבר שיסביר לי.
הודעה מנהלתית 639310
בטח מישהו מאיזשהו ארגון ''הצילו את הפילים'', או משהו כזה, שלח את זה לאן שרק אפשר.
הודעה מנהלתית 639311
אני לא מדבר רק על כתבת הפילים אלא על כל נושא. כאילו שיש תיאום ביניהם. הם מפיצים בדיוק את אותו סוג של חדשות ועם אותם דעות רק הניסוחים טיפה שונים אבל חוץ מזה זה נראה שאין הבדלים בין העיתונים השונים
הודעה מנהלתית 639312
לגבי הידיעות, לרוב מדובר על כתבות שבאו מסוכניות ידיעות (כמו רויטרס) עליהם מנויים כל העיתונים. לפעמים מדובר על תרגום מידיעה מעיתון זר, את העיתונים הגדולים (בעולם) מקבלים כל העיתונים בישראל.

ולגבי הדעות, קצת קשה להיות מקורי, ורוב האנשים המקוריים ימצאו עבודה בתחום יותר רווחי מעיתונות עברית.
הודעה מנהלתית 639316
זה שכל הכתבות חוץ באות מאסושיאייטד פרס (אמריקן פרס) ורויטרס זה אני מבין. אבל מה אנו למדים מכך? שאין עיתונות אמיתית אין עיתונות חוקרת אין דעות עצמאיות. יש פשוט חזרה ותרגום כמו תוכי של הסוכנויות הגדולות של ארה"ב ואנגליה. וכמובן הגחכה והתקפה על כל מי שנותן דעה או הסבר אחר של המצב. למה שלא ייתנו כתבות מרוסיה או מעיתונות חופשית ברשת. כאילו שלעיתונות האמריקנית-בריטית יש מונופול על האמת בזמן שבראייה היסטורית אנו יודעים שהם שיקרו את הציבור פעם אחר פעם.
הודעה מנהלתית 639317
אז כשכתבת "נא לא לענות בציניות. אם למישהו יש הסבר שיסביר לי." התכוונת לכתוב "יש לי תשובה משלי, אבל ממש בא לי לשנות נושא לתחום בו אני מרגיש מספיק בטוח לדבר עליו"? אם כן, חבל, ואני מתנצל שעניתי. מה שאני לומד מזה זה שיש טרולים שממש מתעקשים להראות לכולם שהם טרולים.
הודעה מנהלתית 639319
אתה פשוט חזקת את מה שחשדתי
הודעה מנהלתית 639331
שאלתך הייתה במקומה, דקדוקי ניסוח שהועלו נגדך לא היו במקומם.

יתכן, בלי נדר, שאגיב לדבריך (על ידיעה משוכפלת) מחר-מחרתיים. אציין כרגע רק שהתופעה נפוצה במיוחד בידיעות מהסוג ה''טכני'' וההסבר כלול בתגובתי (אם תבוא).
הודעה מנהלתית 639318
זה נכון.
חלק גדול מה"חדשות" מגיעות ממאמצי יח"צנות מאורגנים. לגופי החדשות (עיתונים, אתרים וטלביזיה) יש עורכים. בישיבת מערכת מחליטים אילו פריטי חדשות מסקרים. אך טבעי שכאשר מגיע פריט חדשותי כמו הפילים יחליטו בכל ישיבות המערכת אותה החלטה לסקר אותו.
מגבלות המדיום של הטלויזיה גורמות לכך שגם הפרשנויות והדעות שגופי החדשות המרכזיים משדרים הן מיינסטרים ונראות פעמים רבות כאילו נוצקו מתבנית אחת. בעיתונות, לעומת זאת ועוד יותר באתרי החדשות ברשת, ניתן למצוא קו מערכתי יותר עצמאי.
אני חושב שעבורך תיק דבקה יכול להיות חומר קריאה מסקרן.
בנוסף אני משער שבעלי התפקידים במקצוע שהחשיפה שלו כל כך גבוהה (המתחרים רואים כל יום בדיוק מה החלטת, ואתה רואה בדיוק מה החליטו המתחרים) לא יכולים להרשות לעצמם סטייה גדולה מדי ולכן הולכים ומתמצעים.
הודעה מנהלתית 639323
חה חה תיק דבקה הוא האתר הישראלי הכי הזוי ברשת. אם במיינסטרים חצי מהידיעות זה דיסאינפורמציה אז תיק דבקה זה 100 אחוז דיסאינפורמציה. נראה כמו אתר של גימלאים משועממים מהמוסד (mossad).
הודעה מנהלתית 639348
למה כתבת בסוגריים את תעתיק המילה "מוסד" באנגלית?
הודעה מנהלתית 639349
גהה זה גם מוסד אבל לא לזה אני מתכוון
הודעה מנהלתית 639352
וגם מוסד גריאטרי הוא מוסד
יופסקו הנישואין בבני אדם 639354
ומוסד הנישואיו הוא מוסד נפלא למי שרוצה לבלות את שארית חייו במוסד.
הודעה מנהלתית 639315
בכל העיתונים יושבים אנשים.
האנשים הללו רוצים שאתה תקרא את כל החדשות שלך אצלהם.
אז אם רואים כתבה מעניינת, ישר מפרסמים.
ואם במקרה (או רוב המקרים), זה מופיע בעיתון אחר - אז מה הבעייה להעתיק?

איזה סיבה יש לעיתון/אתר חדשות, "לא לפרסם" כתבה?
האם אתה תפסיק לקרוא את אתר Z רק בגלל שקראת כתבה מסוימת?
או שאתה תזלוג לאתרים אחרים אם באתר Z אין כתבה שמעניינת אותך?
הודעה מנהלתית 639455
האייל הוא בהחלט חלק מהמדינה, וזה ניכר בטפטופי ההודעות שאנחנו סופגים יום וליל כבר זמן רב: תגובה 639424
הודעה מנהלתית 639490
תוכלי לספר באופן ישיר וגם לנמק, מה כל כך מפריע לך בטפטוף ההודעות שלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים