אפי היה גאה, אני לא כל כך... 64127
אני אחלק את תגובתי לשני חלקים:
הראשון הוא התייחסותך לפן התקשרותי שכדבריך אינו מסקר את שתי העמדות בצורה שווה ומאוזנת.
לי באופן אישי יצא להקשיב למספר רב של פנלים בנושא הסרבנות וברצוני לציין שהתנגדות המראיינים לנושא ולדרך הסירוב הייתה נחרצת ולא משתמעת לשתי פנים.
אני עצמי אינו מסכים עם הסירוב אך אם מדברים על שיוויון בסיקור, הרי שדווקא הצד השני סוקר בצורה רחבה הרבה יותר (ועובדה שנושא הסירוב אינו בכותרות יותר), ואני מדבר על משמר אזרחי, מתנדבים למילואים ועוד הרבה אנשים שעורכים עליהם כתבות רבות בנושא התרומה ההתנדבותית למדינה, ובצדק רב אם יורשה לי לומר.

הנושא השני הוא התייחסותך לאפי איתם.
אני מוכרח לומר שהוא בוודאי נהנה מכל רגע כאשר הוא קורא מאמרך, מאמר שכל תוכנו הוא תעמולה פוליטית למען האיש, ללא שום תוכן ממשי שיאפיין את דעותיו.
אפי איתם לא המציא את הגלגל, ולא מחדש לאף אחד כאשר מדובר על דעות המתנחלים או "המתיישבים". מה שקרה הוא שלכולם נראה שהוא צודק יותר מתמיד לאור גל הפיגועים העצום והנורא שעובר עלינו ב-‏18 החודשים האחרונים, ולכן גם אתה מנסה לשכנע אותנו בצדקתו במסווה של חזרה למסורת ולערכים כביכול.
דוד המלך, שהיה מנהיגה הגדול ביותר של ישראל ושל העם היהודי בזמנו, לא היה צריך לחיות בעידן של תקשורת עולמית, כלכלה גלובלית ונשק גרעיני מאיים, כך שגם הוא לא היה עוזר לנו כיום. עדיף בהחלט שמר איתם היה מנסה להידמות לצ'רצ'יל, מנהיג גדול מתקופה לא כ"כ רחוקה שעשה גדולות עבור מדינתו.

האמיתות שהיו נכונות בעתות שלום יחסי, נכונות גם, ואולי יותר מתמיד גם היום. צריך לצאת מהר מהשטחים ולא לרכב על גל הפיגועים האחרון בכדי להחזיר לציבור את רעיון "ארץ ישראל השלמה" של מר איתם וחבריו מהימין.

אז כמו כתב בחדשות ערוץ 2 נוהג לומר:
"אז שלא יעבדו עליכם..."
לא ידידי וזו הפואנטה של המאמר 64379
שאפי איתם מייצג שיח אחר שלא נשמע בתקשורת.
ההישענות על דוד המלך איננה במובן הטכני, ללכת ולהילחם ברוגטקה נגד הטרור, אלא, ההישענות במובן של בקשה מעזרה משמיים, מה שהיהודים החילונים כנראה לא מכירים. "סייעתא דשמייא", ולא הסתמכות על הכוח. לא כוחי בעוצם ידי אלא, "הוא מצילנו מידם.." כמו שנכתב...
זהו השיח שחסר לשמוע אותו. אלו הם הצלילים שחסרים. לא רק טנקים ומטוסים ותכניות וכן הלאה, אלא, בנוסף לאלה, גם תפילה וקריאה ללכת לבתי הכנסת ולהתפלל, לומר תהילים. נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש לא היה נבוך לבקש זאת מהציבור האמריקני לאחר אסון התאומים, גם לנו אין מה להתבייש בכך. אל לנו להרגיש בלתי נאורים בבקשנו תחנונים ועזרה משמיים. העם היהודי שרד 3,500 שנים לא בזכות צה"ל. לא בזכות כוח הסוס, אלא, רק בזכות אחת. זכות התפילה. את זה לא שומעים ולזה מתכוון אפי איתם בראיון שלו ולכך אני מתכוון במאמר.
אהא! 64386
דבר שהוא, אגב, מנוגד לחלוטין לכל הרעיון הציוני.

ובאופן כללי, בגלל הביסוס הדתי והמאגי שלו, דבר שאינני מסוגל להתייחס אליו, וודאי לא להסכים לו, ואני מניח שאתאיסטים וחילונים אחרים, כמוני, מרגישים כך.

אגב, ג'ורג' וו. בוש ביצע פעולות כוחניות, אם לא הקשבת לחדשות בשנה האחרונות. הוא בהחלט לא חיכה בבית עד שתבוא התערבות אלוהית לעזור לו. ההצגה שלך את הדברים היא תמוהה, ונובעת מבורות במקרה הטוב, או חוסר תם-לב במקרה הרע והסביר.
תגובה מאוחרת 65734
זה לא מדויק.
בוש בהחלט אמר שאלוהים רוצה לדבר עם בן לאדן,ושהוא התבקש לארגן את הפגישה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים